1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

В Пенсионном фонде Жовтневого района Кривого Рога состоялась встреча с пенсионерами, на актуальные вопросы отвечают сотрудники Фонда

pensii 1411

Надаємо відповіді на окремі питання, які висвітлювалися під час спілкування з пенсіонерами Жовтневого району

1. Чи будуть застосовуватись обмеження щодо виплати пенсії для пенсіонерів, які будуть залучені до роботи у виборчих комісіях під час підготовки та проведення місцевих виборів у жовтні 2015 року? Адже, чинним законодавством визначено, що тимчасово з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року у період роботи пенсіонерів, їм пенсія виплачується в розмірі 85 відсотків призначеного розміру.
- Ні. Частиною 15 статті 28 Закону України “Про місцеві вибори” від 14.07.2015 № 595 передбачено, що оплата праці членів виборчої комісії, а також осіб, які залучаються до роботи у комісії, у тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів, не може бути підставою для скасування, обмеження або зменшення їм та членам їхніх сімей, які проживають разом з ними, будь-яких видів соціальних виплат, пенсій, субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.
Таким чином, відсутні підстави включати осіб, які беруть участь у проведенні місцевих виборів, до категорії працюючих пенсіонерів за періоди такої участі.

2. Робота у військовій частині та військова служба на посадах лікарів та середнього медичного персоналу зараховується до спец стажу у разі документального підтвердження роботи (служби) на цій посаді у закладі охорони здоров’я, передбаченому Переліком закладів охорони здоров’я Збройних Сил України, затвердженим наказом Міністерства оборони України від 18.12.2013 № 871.

3. Робота на посаді фармацевта аптечного складу не зараховується до спец стажу оскільки аптечні склади не передбачені Переліком посад та закладів, які дають право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 р. №909.

4. Стаж роботи в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до них до 01.01.1991 р. зараховується до страхового стажу у пільговому обчисленні на підставі таких документів:
- трудової книжки, якщо в ній містяться відомості про право на пільги по обчисленню стажу;
копії договору, укладеного на 3 роки, в тому числі і у разі, якщо не зазначено, що особа користувалася пільгами по обчисленню стажу;
довідки, у якій зазначено, що особа працювала на підставі строкового трудового договору, укладеного не менше ніж на 3 роки;
свідоцтва про бронювання житла у зв’язку з роботою на Крайній Півночі на підставі строкового договору;
інших документів, які підтверджують роботу в зазначених місцевостях, на підставі строкового договору, укладеного на 3 роки.

5. Незалежно від укладення строкових договорів стаж роботи в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до них, зараховується до страхового стажу у пільговому обчисленні якщо особа була прийнята на роботу на підприємства, розташовані у вказаних місцевостях:
- Печорського вугільного басейну;
- Ухтинський комбінат;
- Дальбуд НКВС СРСР.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить