1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

На Дніпропетровщині розробляється окрема логістична схема, повідомляє Весь Кривий Ріг, за якою перевезення палива через блокпости буде здійснюватися в спрощеному прискореному режимі. Це зекономить час та нерви - перевізникам та споживачам

050522 22 min

Сьогодні на Дніпропетровщині, як і у більшості регіонів України, спостерігається дефіцит палива. На АЗС – черги. Деякі автозаправки не працюють взагалі. Громадяни починають панікувати, адже в умовах військового стану бути заправленим «до повного баку» - додає спокою. Часто з цієї причини люди самі створюють штучний ажіотаж на АЗС.

Про ситуацію з пальним на Дніпропетровщині сьогодні під час брифінгу розповів голова обласної ради Микола Лукашук.

Наразі дефіциту скрапленого газу на АЗС Дніпропетровщини немає, є дефіцит бензину та дизельного палива. Майже половина мереж АЗС області мають дизельне паливо та 95-й бензин. Пальне відпускають по талонам і за гроші, але по 10-20 літрів на споживача.

Голова Дніпропетровської обласної ради повідомив: на жаль, в умовах повномасштабної війни цілком можливі проблеми з тим чи іншим постачанням або з тим чи іншим споживанням. Росія намагається знищити нашу державу і руйнує інфраструктуру країни. Саме ці руйнівні дії окупантів і є причиною того, що громадяни можуть відчувати певні складнощі.

«Від початку повномасштабної війни Україна має проблему з фізичним наповненням ринку пального. Фактично зараз залишився тільки один напрямок постачання з-за кордону – з Європейського Союзу. Нині логістика постачання перебудовується таким чином, щоб якнайбільше пального завозилось саме з ЄС. Це залежить не тільки від рішень держави, але й від рішень самих постачальників. Зараз налагоджується така логістична система, яка покриє весь дефіцит. Питання про граничні ціни на пальне переглядається так, щоб у трейдерів був комерційний інтерес щонайшвидше заповнити дефіцит пального на ринку», - повідомив Микола Лукашук.

Також очільник обласної ради зазначив: в умовах війни і скорочення економічної активності через руйнівні удари окупантів немає джерела, з якого можна було би дотувати знижену ціну на пальне.

«При цьому у держави є необхідність першочергово і в повному обсязі забезпечувати пальним Збройні Сили, рятувальні служби, медиків, поліцію та всіх, хто безпосередньо задіяний у захисті держави, у допомозі та порятунку людей. В таких умовах можливе неприємне для звичайних споживачів зростання ціни пального. Це неминуче явище, поки війна триває і поки Росія руйнує життя в нашій державі. Український Уряд робить все необхідне, щоб пального вистачало для критичних галузей економіки, зокрема для аграрного сектору», - повідомив Микола Лукашук.

За словами голови обласної ради, протягом тижня-двох очікується налагодження більш-менш стабільного постачання за новою логістичною схемою. При цьому враховуючи той факт, що єдиним джерелом постачання буде Європейський Союз, споживачам треба бути готовими до того, що ціна на певні види пального буде на рівні із сусідніми країнами.

Керівництво області звернулося до всіх власників автотранспорту і попросило відповідально ставитись до споживання палива під час військового стану в країні.

Якщо є можливість – користуйтеся громадським транспортом. Утримуйтесь від несуттєвих поїздок. Допоможіть країні у складний час будь-яким доступним вам способом.

Також читайте - Бензин в Кривому Розі на АЗС відпускають тільки...

Підготував до публікації
Юрій ПОТУПЧИК,
спеціально для рубрики
Новини Дніпропетровщини
сайту Весь Кривий Ріг

Додати коментар