1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

b7066089Мы начинаем серию публикаций из «Исторической энциклопедии Криворожья», автор Александр Мельник. Ведь каждый криворожанин должен знать историю любимого города, не правда ли?

Язиги - сарматські племена, які розселились у 2 ст. до н.е. в Пн. Приазов'і. Про Я. згадують античні автори - Страбон, Таціт, Клавдій Птолемей Пліній та ін. Вели кочовий спосіб життя, займались скотарством: жили первіснообщинним ладом, який перебував на стадії розпаду Я. спільно з роксоланами вели війни з Римською імперією від якої зазнали остаточної поразки в 174. Взимку 69-68 до н.е. здійснили два великих походи в Мезію. На рубежі н.е. Я. деякий час проживали на території Криворіжжя під час їхнього руху в Тисо-Дунайське міжріччя. Частина Я. осіла на кордонах з Римом, а інша в 2 ст. н.е. перейшла в Панонію. В період раннього середньовіччя Я. були асимільовані народами Центральної Європи.
Літ.: Довідник з історії України К., 2001, с. 1120.

Яма - на археологічних пам'ятках трапляються Я. різного призначення: збереження припасів, скидання сміття, покидьків. В деяких випадках Я. залишаються на місці добування глини або корисних копалин. Поширені на Криворіжжі Я. від заглиблених до 0,5 м жител на поселеннях доби бронзи і черняхівського часу. Іноді на підлозі (дні) жител або господарських споруд простежується Я. від опорних стовпів. При описі Я. особлива увага звертається на її форму в плані і розрізі. Функціональне призначення Я. визначається по вмісту їх заповнення. При вивченні заповнення зернових ям бажано перемивати ґрунт через сито для пошуку обпечених зерен злаків.
Літ.: Словник-довідник з археології. К. 1996, с. 311.

Яма вхідна - один з елементів поховальної споруди, яка має форму катакомби. Це вертикальний колодязь, що має округлу або підвальну форму, часто із сходинками, який веде до поховальної камери.
Найбільш поширені в поховальних спорудах катакомбної культури та у пізніх скіфів.
Літ.: Мельник А.А. Кто мы?.. ПГ, 2003, с. 33-35, 50-53.

В настоящее время вышло три тома Энциклопедии. Если Вы любитель истории и книг, у Вас есть шанс приобрести данное издание – как один том, так и все три.
Каждая книга – формата А4, от 600-т страниц...
Подробности по телефонам – 404-09-02, 067-77-11-694.
Стоимость 1-го тома – 150 грн.
Стоимость 2-го тома – 150 грн.
Стоимость 3-го тома – 200 грн.
Если Вы ищете библиотеки в Кривом Роге, заходите в Телефонник-КР, идите по ссылке - http://katalog.veskr.com.ua/biblioteki.html?catid=267

Добавить комментарий