Зеленодольська міська територіальна громада в Криворізькому районі, розташована на кордоні з Херсонською областю, з початку повномасштабного вторгнення Росії постійно стикається з систематичними атаками та великими викликами, зокрема після теракту — підриву Каховської ГЕС
Внаслідок цього екологічного лиха, повністю змінилася екосистема регіону, і Зеленодольська громада, як і чотири населені пункти, що входять до її складу (Зеленодольськ, Мала Костромка, Велика Костромка, Мар'янське), втратили доступ до стабільного водопостачання.
Участь Зеленодольської громади в проєкті «Посилення спроможності громад для відбудови через пілотування їхньої взаємодії з університетами» дозволила детально пропрацювати проєкт із забезпечення громади альтернативними джерелами водопостачання.
Основною метою цього проєкту є пошук нових, стійких джерел водопостачання, зокрема через буріння додаткових свердловин. Це допоможе забезпечити питною водою понад 18 тисяч мешканців громади та 17 тисяч внутрішньо переміщених осіб, які наразі проживають у населених пунктах громади.
Проєкт передбачає буріння та облаштування щонайменше 10 нових свердловин для забезпечення водопостачання в усіх населених пунктах громади. Це дозволить зменшити залежність громади від зовнішніх джерел води та стабілізувати постачання навіть у випадках надзвичайних ситуацій або подальших криз.
Серед ключових завдань проєкту — забезпечення стабільної роботи системи водопостачання, зменшення ризиків погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації та покращення якості життя мешканців.
Завдяки впровадженню нових свердловин, зменшиться кількість хімічних реагентів, які використовуються для очищення води, що позитивно вплине на екологію та здоров'я мешканців.
У співпраці з міжнародними партнерами, такими як посольство Швейцарії та організація Arche Nova, громада вже має успішний досвід реалізації подібних ініціатив і тепер планує розширити цей напрямок.
Завдяки підтримці від Альянсу українських університетів і участі в навчальних модулях проєкту, представники Зеленодольської громади отримали знання та інструменти для ефективної реалізації проєкту.
Вони пройшли навчання з управління проєктами, фандрейзингу та кризового планування, що дозволило громаді краще підготуватися до реалізації своїх ініціатив та залучення додаткових ресурсів. В межах проєкту громада тісно співпрацює з НТУ «Дніпровська Політехніка».
Цей проєкт є важливим кроком у напрямку стабільного забезпечення водопостачання, що є критично важливим для громади, яка постраждала внаслідок екологічної катастрофи.
Проєкт «Посилення спроможності громад для відбудови через пілотування їхньої взаємодії з університетами» реалізується Альянсом українських університетів за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг
Коментарі
Мерський синочок Саса...
Нам выпало счастье жить в самом удивительно криминальном гораде мира, в котором испокон веков наблюдаются два варианта развития событий: маловероятный и наихудший Горисполкомовская пид@арасня гнет политику престарелого передаста вiлкула, а зеленое е@бло гоблина Сасi украшает борды города
Мерський синочок Саша, самому Зелі рапортував, що зробе все сам до вересня.
Так що хай Зеленодолбці не брешуть. Сидить Сашуня, совочком землю відкида, за мотузочок трубу затягує...
Стрічка RSS коментарів цього запису