1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

аааааааааааааааааааааааКриворізька південна ОДПІ нагадує студентам про податкову знижку
Якщо студент протягом року одночасно навчався і працював, отримував заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має сам студент за умови документального підтвердження понесення витрат на навчання, а не його батьки, так як він вже не перебуває на їх утриманні.
Водночас, якщо студент влаштувався на роботу лише після закінчення навчання у звітному році і до моменту свого працевлаштування не отримував заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має той з батьків, який фактично здійснював оплату за навчання.
Криворізька південна ОДПІ

Право на одержання податкової знижки за користування іпотечним житловим кредитуванням
При реалізації платниками податку права на податкову знижку строк подання декларації до 31 грудня 2015 року. При сплаті процентів за іпотечним житловим кредитом в іноземній валюті сума платежів за такими процентами, здійснених в іноземній валюті, перераховується у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом національного банку України, що діє на день сплати таких процентів.
Таке право виникає у разі якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема згідно з позначкою у паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла. Право на включення до податкової знижки суми надається платнику податку за одним іпотечним кредитом протягом 10 послідовних календарних років.
Криворізька південна ОДПІ

Електронні перевірки суб’єктів господарювання
Норма Податкового кодексу України, якою передбачено проведення електронних перевірок суб’єктів господарювання, діє з 01.01.2014. Така можливість надана наступним платникам податків: з 01.01.2014, які застосовують спрощену систему оподаткування, з 01.01.2015 — суб’єкти мікро-, малого та середнього бізнесу, з 01.01.2016 — всі інші платники податків.
Для цього платник податків повинен подати заяву до територіального органу ДФС, в якому він перебуває на обліку.
Електронна перевірка може бути проведена за визначені платником податків податкові періоди, за які не проводились документальні планові або позапланові перевірки (з відповідних питань, які платник податків має намір перевірити), та у разі надання до територіального органу ДФС відповідних декларацій (розрахунків). Такий податковий період не може становити менше одного базового податкового (звітного) періоду з відповідного податку (збору). Довідка електронної перевірки після її реєстрації вручається особисто платнику податків або його законним представникам для ознайомлення та підписання протягом п'яти робочих днів з дня вручення.
Криворізька південна ОДПІ

Платник має право на податкову соціальну пільгу лише від одного роботодавця
Платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень. Податкова соціальна пільга надається з урахуванням останнього місячного податкового періоду, в якому платник податку був звільнений з місця роботи. Платник податків має право на отримання податкової соціальної пільги лише від одного працедавця і реалізовувати це право на іншому місці роботи не має права.
Криворізька південна ОДПІ

Із заробітної плати працівників, які є громадянами іноземної держави, утримується ЄСВ
Згідно із нормами Закону № 2464 іноземці, які працюють на підприємствах чи у фізичних осіб – підприємців на умовах трудового договору (контракту) є платниками єдиного внеску. Зобов’язання щодо нарахування та утримання єдиного внеску із заробітної плати таких працівників покладено на роботодавців. Відповідно, іноземні громадяни є застрахованими особами та матимуть право на отримання пенсійних виплат і соціальних послуг із системи загального пенсійного страхування нарівні з громадянами України.
Криворізька південна ОДПІ

Сплата ЄСВ при виплаті юридичною особою винагороди за цивільно-правовим договором
Стаття 4 Закону № 2464 передбачає, що платниками єдиного внеску є роботодавці, які використовують працю фізичних осіб за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правових договорів, укладених з підприємцями, якщо виконувані ними роботи (послуги) відповідають видам діяльності згідно з реєстраційними документами).
Базою нарахування єдиного внеску є сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами. Отож, єдиний внесок при виплаті юридичною особою винагороди за цивільно-правовим договором фізичній особі – громадянину іншої країни сплачується на загальних підставах.
Криворізька південна ОДПІ

Підприємець - платник єдиного податку може отримати витяг з реєстру платників єдиного податку
Реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку. Державний фіскальний орган веде реєстр платників єдиного податку, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку. За бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно та безумовноотримати витяг з реєстру платників єдиного податку.
Криворізька південна ОДПІ

Добавить комментарий