1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

аааааааааааааааааааааааФізичні особи сплачують транспортний податок
Криворізька південна ОДПІ нагадує що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, які використовувались до 5 років і мають об’єм циліндра двигуна понад 3000 куб.см. Обчислення суми податку з об’єкта .
Криворізька південна ОДПІ

Отримання податкових консультацій
Криворізька південна ОДПІ нагадує громадянам, що кожен має право на звернення за зверненням платників податків контролюючі органи надають безоплатно консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію. За вибором платника податків консультація надається в усній, письмовій або електронній формі. Консультації надаються контролюючими органами. Контролюючі органи мають право надавати консультації виключно з тих питань, що належать до їх повноважень.
Криворізька південна ОДПІ

Роботодавці ведуть записи у трудових книжках найманих працівників
Відповідно до Закону України про працю наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 08.06.01 №260 затверджено форму трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю та Порядок реєстрації трудового договору. Цей Порядок поширюється на фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю.
Укладений в письмовій формі трудовий договір між працівником і фізичною особою у трьох примірниках, один примірник роботодавець зобов’язаний подати на реєстрацію до державної служби зайнятості за місцем свого проживання у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи. Записи про реєстрацію та зняття з реєстрації трудового договору дають право фізичній особі внести записи до трудової книжки працівника про прийняття та звільнення його з роботи.
Криворізька південна ОДПІ

Облік найманих працівників підприємець повинен вести самостійно
Пунктом 297.3 статті 297 Податкового кодексу України платник єдиного податку виконує передбачені Кодексом функції податкового агента у разі нарахування (виплати,надання) оподатковуваних податком на доходи фізичних осіб доходів на користь фізичної особи, яка перебуває з ним у трудових або цивільно-правових відносинах.
При цьому, облік найманих працівників підприємець повинен вести самостійно з додержанням умови перебування на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності щодо граничної кількості найманих працівників у відповідній групі платників єдиного податку.
Криворізька південна ОДПІ

Визначення поняття «торгове місце»
Торгове місце - площа, відведена для розміщення необхідного для торгівлі інвентарю (вагів, лотків, тощо) та здійснення продажу продукції з прилавків (столів), транспортних засобів, причепів, візків (у тому числі ручних), у контейнерах, кіосках, палатках тощо.
До торгових місць на ринках не належать магазини та об’єкти ресторанного господарства (п.1.8 Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження №12-торг «Про наявність і використання торгової мережі на ринках та реалізацію сільськогосподарської продукції на них», затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 26.07.05 №209 із змінами та доповненнями).
Криворізька південна ОДПІ

Платниками єдиного податку першої групи
Фізичні особи – підприємці можуть здійснювати підприємницьку діяльність на ринках України та бути платниками єдиного податку першої групи у разі, якщо не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торгівельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 000 гривень ( п.291.4 ст.291 Податкового кодексу України ).
Звертаємо увагу на те, що не може бути платником єдиного податку першої групи фізична особа – підприємець, яка здійснює продаж товарів у магазині, розташованому на території ринку.
Криворізька південна ОДПІ

Хто звільняється від сплати єдиного внеску
Криворізька південна ОДПІ нагадує платникам єдиного соціального внеску, що відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» фізичні особи – підприємці, які отримують пенсію за вислугу років не звільняються від сплати єдиного внеску.
Поряд з цим відповідно до частини 4 статті 4 Закону про Єдиний соціальний внесок фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують пенсію чи соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внесу виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкогово державного соціального страхування.
За несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску застосовується до платника ЄСВ штрафна санкція у розмірі 20 відсотків своєчасно несплачених сум.
Криворізька південна ОДПІ

Відображення сумісників в Податковому розрахунку за формою №1ДФ
Згідно з п.3.1 розділу ІІ Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну України від 13.01.15 №4, реквізити Податкового розрахунку заповнюються, зокрема, таким чином: - напроти напису «Працювало за трудовими договорами» проставляється кількість працівників, які працюють за трудовими договорами (контрактами); - напроти напису «Працюємо за цивільно – правовими договорами» проставляється кількість працівників, які працюють за цивільно-правовими договорами у звітному періоді. Отже, кількість зовнішніх сумісників відображається в графі «Працювало за трудовими договорами» Податкового розрахунку форми №1ДФ.
Криворізька південна ОДПІ

Добавить комментарий