1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

oardДніпропетровщина однією з перших переводить всі державні закупівлі в електронну систему ProZorro. В Україні нею вже користуються близько 700 держустанов. За перші місяці роботи система допомогла заощадити приблизно 75 млн. грн. бюджетних коштів. Керівник Дніпропетровщини Валентин Резниченко розпорядився, щоб держструктури області перевели свої закупівлі в ProZorro до кінця року. Про це повідомив радник голови облдержадміністрації Юрій Голик на презентації електронної системи.

«Президент України дав команду до кінця року перевести всі держзакупівлі в електронний вигляд, - заявив Юрій Голик. - Очільник Дніпропетровщини переконаний, що це має статися ще раніше. Впроваджуючи електронну систему ProZorro, ми мінімізуємо контакт постачальників послуг, що бажають взяти участь у торгах, з чиновниками. І найголовніше - будь-яка людина зможе контролювати процес закупівлі. Так ми боремося з корупцією і забезпечуємо максимальну прозорість торгів. Це і є відкрита влада в дії».

Системою електронних закупівель вже користуються Міноборони і близько 700 держустанов України. Проведені через неї торги заощадили 10-20% бюджетних коштів: «Це мільярди гривень на рік, які підуть на ремонт доріг і будинків, закупівлю обладнання в лікарні тощо», - підкреслив Юрій Голик.

«Основна перевага цієї системи в тому, що вона абсолютно відкрита, - пояснила координатор проекту ProZorro Кристина Гуцалова. – Будь-хто може зайти на сайт bi.prozorro.org і побачити всі торги, які пройшли в системі, за якими цінами, наприклад, куплено бензин для нашої армії, які постачальники перемогли. Кожен без зусиль проаналізує: як часто постачальники перетинаються один з одним в тендерах, хто з них виграє, як часто державний закупник співпрацює з одним постачальником, не дивлячись на те, що в іншого ціна краще. ProZorro дає суспільству всі інструменти для контролю, насправді, не державних, а своїх грошей».

Кристина Гуцалова подякувала Дніпропетровській ОДА за підключення до системи електронних закупівель: «Корупція - проблема державного масштабу. Ми об'єднуємо зусилля, щоб боротися з нею».

Информация с сайта "Первый Криворожский"

Добавить комментарий