1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє

 712 9

Платники Криворізької південної ОДПІ спрямували до бюджетів усіх рівнів понад 3,5 мільярдів гривень

За січень-листопад 2015 року платники податків Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області сплатили до бюджетів усіх рівнів 3529,5 млн. гривень.
Як зазначив начальник Криворізької південної ОДПІ Вячеслав Лідер, це більше показника відповідного періоду минулого року на 796,1 млн.гривень. Темп росту становить 129,1 відсоток.
За 11 місяців поточного року до Державного бюджету надійшло 1692,6 млн. гривень, що на понад 740 мільйонів гривень або на 77% перевищує надходження за аналогічний період минулого року. Найбільше до державної скарбниці платники Криворізької південної ОДПІ перерахували плати за користування надрами – 857,9 млн.гривень, податку на додану вартість – 302,8 млн. гривень, військового збору – 101,6 млн.гривень.
До місцевого бюджету перераховано 1836,9 млн.гривень, з яких значну питому вагу складають надходження по податку на доходи фізичних осіб – 766,3 млн.гривень, плати за землю - 409,7 млн. гривень, платежів за користування надрами – 286,0 млн.гривень, екологічного податку – 200,3 млн.гривень. ЄСВ у звітному періоді надійшло 985,6 млн. гривень.
Криворізька південна ОДПІ

Криворізька південна ОДПІ нагадує користувачам РРО
15 грудня 2015 року останній день подання: - звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за листопад (форма №ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку; - довідки про використані розрахункові книжки за листопад 2015 року.
Криворізька південна ОДПІ

Бюджет отримав більше 100 млн. грн. податку на прибуток від платників
За 11 місяців 2015 року представники бізнесу, які зареєстровані в Криворізькій південній ОДПІ, сплатили до бюджету 115,7 млн. грн. податку на прибуток. Зокрема, у листопаді поточного року від платників надійшло 4,1 млн.грн. податку на прибуток.
Нагадуємо, що згідно ст. 133 розділу ІІІ Податкового кодексу України, платниками податку на прибуток є суб’єкти господарювання – юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами, крім бюджетних установ, громадських об’єднань, політичних партій, релігійних, благодійних організацій, пенсійних фондів, метою яких не може бути одержання і розподіл прибутку, а також суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування.
Криворізька південна ОДПІ

Криворізька південна ОДПІ звертає увагу!
16 грудня 2015 року останній день подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з I кварталу 2016 року та розрахунку доходу за попередній календарний рік;
18 грудня останній день сплати авансового внеску з єдиного податку за грудень 2015 року платниками, віднесеними до першої та другої груп;
21 грудня останній день подання заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з I кварталу 2016 року.
Криворізька південна ОДПІ

Змінено перелік медичних виробів, які оподатковуються ПДВ за ставкою 7%
Криворізька південна ОД ПІ повідомляє, що 19.11.2015 набрала чинності постанова КМУ від 11.11.2015 року № 923, якою внесено зміни до постанови КМУ від 03.09.2014 року № 410 «Про затвердження переліку медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків». Постанова № 923 опублікована в газеті «Урядовий кур'єр» від 19.11.2015 № 216.
Криворізька південна ОДПІ

До платників податку на прибуток штрафні санкції за наслідками діяльності у 2015 році не застосовуються
За наслідками діяльності у 2015 році штрафні (фінансові) санкції до платників податку на прибуток підприємств за порушення порядку обчислення, правильності заповнення податкових декларацій з податку на прибуток підприємств та повноти його сплати не застосовуються. Зазначена норма визначена п. 31 підр. 10 Податкового кодексу України.
Криворізька південна ОДПІ

За порушення терміну сплати податків передбачена штрафна санкція
Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу платників податків.
У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених Податковим кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: - при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; - при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу. Зазначена норма передбачена ст.126 Податкового кодексу України.
Криворізька південна ОДПІ

Землекористувачі Криворізької південної ОДПІ сплатили понад 400 мільйонів гривень плати за землю
За січень - листопад 2015 року землекористувачами Криворізької південної ОДПІ сплачено до місцевих бюджетів 409,7 млн.гривень плати за землю.
У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 18,8 млн. гривень, або на 4,8 відсотки. У тому числі, надходження плати за землю з юридичних осіб становить 391,2 млн. грн., що на 17,1 млн. гривень більше минулорічного показника за відповідний період. Фізичними особами сплачено 18,5 млн.гривень, надходження збільшились на 1,7 млн.гривень.
Криворізька південна ОДПІ

Від реалізації безхазяйного майна до бюджетів спрямовано понад 78 тисяч гривень
Криворізькою південною ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області з початку 2015 року від реалізації безхазяйного майна, а також майна, що перейшло у власність держави, та інших позареалізаційних джерел, спрямовано 78,6 тис. гривень. У тому числі, до державного бюджету спрямовано 38,2 тис. гривень, до місцевих бюджетів спрямовано 40,4 тис. гривень.
Криворізька південна ОДПІ

Нова форма податкової декларації з туристичного збору буде використовуватись з 01.01.2016 року
Наказом Міністерства фінансів України від 09.07.2015 № 636, який набрав чинності 18.08.2015, затверджена нова форма податкової декларації з туристичного збору. З огляду на те, що базовим податковим (звітним) періодом для платників туристичного збору є календарний квартал, то нова форма податкової декларації з туристичного збору буде використовуватись платниками збору для складання звітності за 2015 рік починаючи з 01.01.2016, у тому числі і для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди.
Криворізька південна ОДПІ

Он-лайн послуги ДФС України
Спілкування представників бізнесу з фіскальною службою у переважній більшості перейшло на електронний формат. Для зручності платників Державна фіскальна служба пропонує велику кількість електронних сервісів, зокрема, можна подати податкову звітність, декларацію про доходи громадян або отримати довідку про доходи, зареєструвати свій бізнес, дізнатися більше про своїх партнерів, а також знайти на веб-ресурсі тематичну фахову консультацію чи роз'яснення та багато іншого.
Для того, щоб отримати електронний ключ для подальшої роботи з рядом сервісів, необхідно звернутися до Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС у Кривому Розі за адресою: проспект Дзержинського, 42.
Перелік он-лайн послуг та інших електронних сервісів ДФС розміщено на веб-порталі ДФС України (http://sfs.gov.ua/).
Криворізька південна ОДПІ

Сплата єдиного податку платниками Криворізької південної ОДПІ збільшилась майже на 45 відсотків
Протягом січня-листопада 2015 року платники податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до бюджету 48,6 млн.грн. єдиного податку. Порівняно з відповідним періодом минулого року сплата зросла на 45 відсотків. За січень-листопад минулого року бюджет отримав 33,6 млн. гривень.
Більша частина сплаченого податку надійшла від фізичних осіб-підприємців - майже 29,4 млн. грн. Юридичні особи, які здійснюють свою діяльність на спрощеній системі оподаткування, поповнили бюджет на 19,2 млн. гривень, з яких 8,7 млн.грн. сплачена сільськогосподарськими товаровиробниками.
Криворізька південна ОДПІ

Для припинення підприємницької діяльності фізична особа має забезпечити остаточні розрахунки з податків
Зняття з обліку суб‘єктів підприємницької діяльності в органах фіскальної служби здійснюється на підставі надходження від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру.
Однак, фізична особа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізична особа – платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності. Така фізична особа має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності, в установлені строки подати відповідному контролюючому органу річну податкову декларацію за звітний рік, у якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.
Криворізька південна ОДПІ

Криворізька південна ОДПІ: З початку 2015 року до бюджету надійшло понад 4 млн. грн. податку на нерухомість
За 11 місяців поточного року Криворізькою південної ОДПІ до бюджету зібрано 4,8 млн. грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. За листопад 2015 року до бюджету надійшло 26,8 тис. грн. цього податку.
Нагадаємо, що Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII внесено зміни щодо оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки, зокрема, доповнено перелік об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, які не є об’єктом оподаткування.
Криворізька південна ОДПІ

Суб’єкт господарювання має намір здійснювати зовнішньоекономічну діяльність
Фізичні особи мають право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність, якщо вони зареєстровані як підприємці згідно з Законом України «Про підприємництво». Фізичні особи, які не мають постійного місця проживання на території України, мають зазначене право, якщо вони є суб’єктами господарської діяльності за законом держави, в якій вони мають постійне місце проживання або громадянами якої вони є.
При цьому слід зазначити, що чинним законодавством не передбачена додаткова реєстрація у фіскальних органах суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності. Зазначена норма передбачена ст. 5 Закону України від 16.04.1991 року № 959-ХІІ «Про зовнішньоекономічну діяльність».
Криворізька південна ОДПІ

Програмно-технічні комплекси самообслуговування повинні видавати покупцеві фіскальний чек
Все частіше для переказу готівкових коштів, а також і для оплати товарів та послуг споживачі застосовують програмно-технічні комплекси самообслуговування (ПТКС). Тому звертаємо увагу суб‘єктів господарювання, які використовують ПТКС при розрахунках за реалізовані товари (надані послуги) про необхідність видавати покупцеві розрахунковий документ встановленої форми (фіскальний чек).
Тобто, особа яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет при отриманні товарів (послуг) в обов‘язковому порядку повинна отримати розрахунковий документ на повну суму проведеної операції (п. 2 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 р. № 265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування, послуг»).
Криворізька південна ОДПІ

У разі неперерахування у встановлений строк до бюджету податків з вини банку – платник звільняється від відповідальності
Пунктом 129.6 статті 129 Податкового Кодексу встановлено, що за порушення строку зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів, установлених Законом України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», з вини банку або органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, такий банк/орган сплачує пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати, та штрафні санкції у розмірах, встановлених цим Кодексом, а також несе іншу відповідальність, встановлену цим Кодексом, за порушення порядку своєчасного та повного внесення податків, зборів, платежів до бюджету або державного цільового фонду.
При цьому платник податків звільняється від відповідальності за несвоєчасне або перерахування не в повному обсязі таких податків, зборів та інших платежів до бюджетів і державних цільових фондів, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Послуги, які платник може отримати в режимі онлайн
Щоб зекономити свій робочий час та отримати необхідну інформацію платник може скористатись електронними сервісами. Для комфортного звітування на веб-порталі Державної фіскальної служби України (www.sfs.gov.ua) розміщені електронні сервіси «Електронна звітність» та «Електронний кабінет платника податків». Завдяки ним можна сформувати, перевірити та надіслати до ДФС податкову звітність, перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також іншу корисну інформацію.
Оцінити податкові ризики діяльності з вашим партнером по бізнесу, який можливо не є платником ПДВ, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою допоможе сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера».
Отримати консультацію з питань податкового, митного законодавства можна за допомогою «Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу» (ЗІР).
Сервіс «Реєстр страхувальників» надасть інформацію про взяття на облік платника єдиного соціального внеску, його реєстраційний номер та клас професійного ризику.
Рекомендуємо скористатися іншими реквізитами ДФС України: «Реєстр платників ПДВ», «Анульована реєстрація платників ПДВ», «Пульс» «Митна статистика», «Акредитований центр сертифікації ключів», «Електронна митниця» та інші.
Криворізька південна ОДПІ

Чи можна включати суми відсотків по кредиту до складу витрат?
Суми коштів, сплачені фізичною особою-підприємцем, яка працює на загальній системі оподаткування, на користь банку за надані послуги з розрахунково-касового обслуговування, пов'язані з господарською діяльністю (відкриття, закриття, переоформлення рахунків, відкритих безпосередньо на фізичну особу-підприємця, надання виписок з рахунків тощо), включаються до його витрат.
Разом з тим не включаються до складу витрат суми сплачених відсотків, нарахованих за користування кредитними коштами, незалежно від того, чи використовувався кредит на здійснення підприємницької діяльності.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Коли можна реєструватися суб’єктом підприємницької діяльності
Повна цивільна дієздатність може бути надана фізичній особі після досягнення нею 16-річчя, якщо вона має бажання займатися підприємницькою діяльністю.
Це передбачено частиною 3 статті 35 Цивільного кодексу України. За наявності письмової згоди на це батьків (усиновлювачів), піклувальника або органу опіки та піклування така особа може бути зареєстрована як підприємець. Така молода людина набуває повної цивільної дієздатності з моменту державної реєстрації підприємцем.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Криворізька південна ОДПІ: До бюджету міста з початку року надійшло 4,8 млн. грн. податку на майно
Криворізька південна ОДПІ повідомляє, що впродовж 11 місяців 2015 року найбільшу суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки до бюджетів територіальних громад сплатили юридичні особи. Вони перерахували 4,5 млн. грн., фізичні особи - понад 0,3 млн. грн.
Фахівці податкової служби нагадують, що фізичні особи у 2015 році сплачують податок на нерухомість за 2014 рік за ставками, що діяли у минулому році. Сплачують податок на нерухоме майно не всі фізичні особи, а лише ті, котрі володіють квартирою/квартирами загальною площею більше 120 і будинком/будинками, загальна площа яких перевищує 250 квадратних метрів, різними видами житлової нерухомості, загальна площа яких сумарно перевищує 370 квадратних метрів.
Юридичні особи у цьому році сплачують податок за правилами 2015 року.
За загальну площу житлової нерухомості, що перевищує 120 кв.м для квартир, будинків більше 240 кв.м. та різних типів об’єктів житлової нерухомості 280 кв.м., податок на нерухоме майно буковинці сплачуватимуть у 2016 році.
Криворізька південна ОДПІ

З початку року платники податків Криворізької південної ОДПІ перерахували понад 1 млрд. гривень ПДФО
Впродовж січня-листопада 2015 року платниками податків Криворізької південної ОДПІ перераховано до зведеного бюджету 1021,7 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб, що на 188,2 мільйони гривень або на 22,6 відсотків більше аналогічного періоду минулого року.
Податок на доходи фізичних осіб залишається одним із бюджетоформуючих податків місцевих скарбниць Криворіжжя. Зростання надходжень ПДФО пов’язано з активною позицією органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та фахівців фіскальної служби щодо легалізації ринку праці та підвищенням рівня оплати праці сумлінним бізнесом.
Криворізька південна ОДПІ

У 2016 році стануть незаконними РРО, які працюють «off-line»
У суб’єктів господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій (РРО), залишився місяць, щоб обладнати місця торгівлі касовими апаратами здатними створювати контрольну цифрову стрічку та забезпечувати подання електронних копій розрахункових документів та фіскальних звітних чеків. Всі суб’єкти господарювання, які не встигли вивести з експлуатації касову техніку, що не відповідає подібним вимогам, мають до 1 січня 2016 р. встановити її сучасні аналоги, або доопрацювати до необхідних вимог наявні РРО.
З 01.01.2016р. відповідно до п. 5 ст. 17 р.V Закону України від 06.07.1995р. №265/95-ВР «Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено відповідальність у розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян – у разі якщо контрольну стрічку не надруковано або не створено в електронній формі на реєстраторах розрахункових операцій, або виявлено спотворення даних про проведені розрахункові операції, інформація про які міститься на контрольній стрічці, створеній в електронній формі.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Реалізація нафтопродуктів через мережу АЗС вважається їх роздрібним продажем для некомерційного використання
Якщо суб’єкт господарювання здійснює продаж нафтопродуктів або скрапленого газу іншому суб’єкту господарювання для використання у його комерційній діяльності, то такі операції не є об’єктом оподаткування акцизним податком. Водночас, якщо такий продаж здійснюється через мережу АЗС та/або пункти реалізації газу, то така реалізація незалежно від форми розрахунків, є роздрібним продажем нафтопродуктів та/або газу кінцевому споживачеві для їх некомерційного використання. Таким чином, податкові зобов’язання зі сплати 5-відсоткового акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів виникають у особи, яка безпосередньо здійснює відпуск нафтопродуктів та/або газу через мережу АЗС та/або пункти реалізації газу безпосередньо споживачам, незалежно від умов продажу нафтопродуктів та форми розрахунків (готівкова, безготівкова), під час здійснення розрахункових операцій.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Відповідальність платників єдиного податку у разі порушення обліку доходів та витрат
Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів на розрахунковий рахунок платника єдиного податку. При цьому відповідно до ст. 164¹ Кодексу України про адміністративне правопорушення до фізичних осіб-підприємців-платників єдиного податку, які не ведуть або ведуть з порушенням облік доходів та витрат, застосовується відповідальність у вигляді адміністративного штрафу, зокрема попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох (51 грн) до восьми (136 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Криворізька південна ОДПІ

Визначення податкової адреси платника податків
Податковою адресою платника податків - фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі. Платник податків - фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси. Податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. Податковою адресою підприємства, переданого у довірче управління, є місцезнаходження довірчого власника. Зазначена норма визначена ст. 45 Податковий кодекс України.
Криворізька південна ОДПІ

Відповідальність за складання податкової звітності
Криворізька південна ОДПІ доводить до відому, що до обов'язків платника податків належить складення звітності, що стосується обчислення і сплати податків, зборів та подання до контролюючих органів декларацій. Відповідальність за неподання, порушення порядку заповнення документів податкової звітності, порушення строків їх подання контролюючим органам, недостовірність інформації, наведеної у зазначених документах, несуть:
- юридичні особи, постійні представництва нерезидентів, які відповідно до Податкового Кодексу визначені платниками податків, а також їх посадові особи. Відповідальність за порушення податкового законодавства відокремленим підрозділом юридичної особи несе юридична особа, до складу якої він входить;
- фізичні особи - платники податків та їх законні чи уповноважені представники у випадках, передбачених законом;
- податкові агенти.
Зазначена норма визначена ст. 16 та ст.47 Податкового кодексу України.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Платниками транспортного податку Криворізької південної ОДПІ сплачено до місцевого бюджету понад 3 мільйони гривень
Криворізька південна ОДПІ інформує, що з початку 2015 року до місцевого бюджету Криворіжжя надійшло 3,3 мільйони гривень транспортного податку, зокрема за листопад поточного року надійшло 220,5 тис. грн.
Нагадаємо, платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тис. грн. за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.
Криворізька південна ОДПІ

Підвищена податкова соціальна пільга працюючому студенту
Криворізька південна ОДПІ повідомляє, якщо студент, отримує стипендію з бюджету, то податкова соціальна пільга до заробітної плати такого платника податку не застосовується. У разі, якщо студент, який не отримує стипендію або отримує спонсорську стипендію і одночасно з навчанням працює та одержує заробітну плату, такий студент має право на застосування податкової соціальної пільги у розмірі 150 % при умові, що розмір його заробітної плати на місяць не перевищує у 2015 році – 1710 грн. При цьому він повинен надати працедавцю довідку з навчального закладу про те, що він там навчається та не одержує стипендію.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Оновлено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій
Криворізька південна ОДПІ інформує, що наказом ДФС України від 29.10.2015 №829 затверджено новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій. Реєстр складається з двох частин: перша – містить перелік моделей, дозволених до первинної реєстрації; друга – містить перелік моделей, первинна реєстрація яких заборонена.
Ознайомитися з оновленим Реєстром можна на офіційному порталі Державної фіскальної служби України за посиланням - http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/94957.html.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Заява про відмову від спрощеної системи оподаткування подається до податкової інспекції за місцем реєстрації платника
Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву.
Формою заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, затвердженою наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження порядку подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування», передбачено і відмову від спрощеної системи оподаткування із зазначенням причин відмови від неї.
Криворізька південна ОДПІ

Зняття з обліку платника ЄСВ здійснюється після проведення перевірки
Зняття з обліку платників єдиного внеску – фізичних осіб – підприємців, здійснюється на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, після проведення перевірок платників та проведення остаточного розрахунку. У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця така фізична особа користується правами, виконує обов’язки та несе відповідальність, що передбачені для платника єдиного внеску, в частині діяльності, яка здійснювалася нею як фізичною особою – підприємцем.
При цьому останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи. Платник єдиного внеску (фізична особа – підприємець) знімається з обліку після проведення перевірки та здійснення остаточного розрахунку зі сплати єдиного внеску.
До реєстру страхувальників вносяться відповідні записи із зазначенням дати та причини зняття з обліку платника єдиного внеску. Датою зняття з обліку платника єдиного внеску є дата внесення запису до реєстру страхувальників.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Запроваджується новий сервіс для громадян
ДФС України запроваджує новий електронний сервіс «Інформування громадян про результати обробки файлів-запитів щодо доходів фізичних осіб, які звернулись за призначенням житлових субсидій, що надходять від підрозділів соціального захисту населення». За його допомогою громадяни та працівники органів соціального захисту населення, вказавши реєстраційні дані фізичної особи, можуть у телефонному режимі отримати необхідну інформацію в Інформаційно-довідковому департаменті ДФС. Контактні телефони для отримання інформації: 0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів)
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Звільнення від сплати земельного податку учасників АТО
Криворізька південна ОДПІ повідомляє, що Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо статусу осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України» №291-VIII від 07.04.2015 року визнано учасниками бойових дій осіб, що захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення (пп.19-20 ч.1 ст.6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»).
Відповідно до п.14 ч.1 ст.12 вказаного Закону учасникам бойових дій надаються, серед інших, пільги на першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва. Відповідно до пп. 281.1.4 п. 281.1 ст. 281 ПКУ визначено, що від сплати земельного податку звільняються ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Водночас, п. 281.2 ст. 281 ПКУ передбачає звільнення особи від оподаткування лише одної земельної ділянки з обмеженням за кожним видом використання у межах граничних норм.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Дізнатись про суми доходів допоможе новітній електронний сервіс
Криворізька південна ОДПІ звертає увагу платників податків щодо впровадження нового електронного сервісу «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису».
Для отримання відомостей про себе фізична особа-платник податків формує запит в електронному вигляді, підписує його електронним цифровим підписом та надсилає на електронну адресу «Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС». Звертаємо увагу, що фізична особа-платник податків відповідно до норм Закону України «Про захист персональних даних» може сформувати запит на отримання інформації виключно про себе, інформація щодо третіх осіб у відповідь на такий запит не надається.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Застосування РРО у разі перевищення обсягу доходу понад 1 млн. гривень
Законом України від 01 липня 2015 року № 569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» встановлено, що РРО не застосовуються платниками єдиного податку ІІ і ІІІ груп (фізичними особами - підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. гривень.
У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн. грн., застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.
Криворізька південна ОДПІ

Добавить комментарий