1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє

1214 15

Новорічні подарунки для дітей звільняються від ПДВ
Операції з продажу виробничими та торговими підприємствами дитячих святкових подарунків, а також квитків на новорічно-різдвяні заходи для дітей, що закуповуються за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, профспілкових комітетів підприємств та організацій, інших неприбуткових організацій, щорічно в період з 15 листопада поточного року до 15 січня наступного року, звільняються від оподаткування ПДВ.
(Закон України від 30.11.2000 року №2117-III «Про звільнення від оподаткування грошових коштів, які спрямовуються на проведення новорічно-різдвяних свят для дітей та на придбання дитячих святкових подарунків»)
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Перехідний період на касові апарати закінчується
Користувачам зареєстрованих і введених в експлуатацію до 1 січня 2015 року електронних контрольно-касових апаратів, які подають у фіскальні органи тільки інформацію про об'єм розрахункових операцій (Z-звіти), був встановлений перехідний період (протягом року) для доопрацювання або заміни касової техніки.
Тому до 1 січня 2016 року такі РРО мають бути доопрацьовані або замінені на такі, що створюють контрольну стрічку в електронному вигляді. Якщо контрольна стрічка не буде надрукована або не створена в електронній формі, або виявлені спотворення даних про проведені розрахункові операції, інформація про які міститься на контрольній стрічці, створеній в електронній формі за це передбачена відповідальність у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

З 1 січня 2016 року розпочинається кампанія по декларуванню громадянами своїх доходів, одержаних у 2015 році
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що кожен громадянин, який отримав дохід у вигляді спадщини (подарунку) зобов’язаний задекларувати такий дохід та сплатити податок.
Для спадщини і подарунка діють такі ж правила декларування та оподаткування, як для інших доходів фізичних осіб. А згідно зі ст. 174 глави IV Податкового кодексу України, податком обкладаються такі види спадщини, як об’єкти нерухомості; рухоме майно, до якого відносяться антикваріат, твори мистецтва, коштовності, будь-які транспортні засоби, а також інші види рухомого майна; об’єкти комерційної власності: цінні папери, корпоративні права; готівка або гроші на рахунку в будь-якій фінустанові, іпотечні сертифікати, сертифікати фонду операцій з нерухомістю.
Ставка податку на спадщину залежить від виду успадкованого об’єкта і від ступеня споріднення спадкоємця і спадкодавця. Так, батьки, подружжя і діти (в тому числі усиновлені) є ріднею першого ступеня і, згідно закону, не повинні платити податок на спадщину. Відповідно, вони мають право його не декларувати. Інші члени сім’ї відносяться до другого ступеня споріднення і зобов’язані сплачувати 5% вартості подарунка або успадкованого об’єкта. Так само, як і всі інші спадкоємці, які не є членами сім’ї.
Зверніть увагу, отримані подарунки наприклад, від сестри або брата також повинні бути задекларовані та оподатковуються 5% податку з суми подарунка. При невчасно поданій (не поданій) декларації сплачується штраф 170 грн.
Одержувачі спадщини або подарунків в 2015 році повинні подати декларацію про доходи і вказати в ній вартість майна чи немайнових прав, отриманих в дар або в спадщину, до 01.05.2016 року, а сплатити податки з такого доходу до 01.08.2016 року.
Криворізька південна ОДПІ

За січень – листопад 2015 року Криворізькою південною ОДПІ зібрано більше 100 млн. грн. військового збору
За 11 місяців поточного року від платників Криворізької південної ОДПІ надійшло 101,6 млн. гривень військового збору, у тому числі у листопаді поточного року платники податків мобілізували до держбюджету військового збору на суму 9,1 млн.гривень.
Звертаємо увагу, що фізичні особи – підприємці, крім тих що обрали спрощену систему, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір у розмірі 1,5 відсотки чистого оподатковуваного доходу. Суму військового збору відображають в річній податковій декларації та сплачують в терміни передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період. Першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізичних осіб – підприємців є 2015 рік. Термін сплати військового збору для фізичних осіб – підприємців – до 19 лютого 2016 року.
Криворізька південна ОДПІ

Право платник єдиного податку другої групи на відпустку
Фізична особа — підприємець — платник єдиного податку другої групи може скористатися правом на відпустку, якщо має одного найманого працівника, який перебуває у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами або у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку, за наявності належним чином оформлених документів (з обов'язковим зазначенням у заяві на отримання відпустки відомостей про перебування в декретній відпустці такого найманого працівника).
Криворізька південна ОДПІ

За 11 місяців 2015 року землекористувачі Криворізької південної ОДПІ перерахували до бюджету понад 400 млн. гривень
За січень - листопад 2015 року землекористувачами Криворізької південної ОДПІ сплачено до місцевих бюджетів 409,7 млн.гривень плати за землю. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 18,8 млн. гривень, або на 4,8 відсотки.
Надходження плати за землю з юридичних осіб становить 391,2 млн. грн., що на 17,1 млн. гривень більше минулорічного показника за відповідний період. Фізичними особами сплачено 18,5 млн.гривень, надходження збільшились на 1,7 млн.гривень.
Криворізька південна ОДПІ

«Вісник. Право знати все про податки і збори» змінив формат
Журнал «Вісник. Право знати все про податки і збори» вийшов у новому форматі. Для зручності читачів було змінено структуру журналу. Тепер журнал повністю розраховано на тих, для кого найголовніше – це прикладна інформація.
На сторінках оновленого видання ви знайдете найоперативнішу інформацію з найгарячіших питань.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Понад 1 млрд. грн. ПДФО перерахували з початку року платники податків Криворізької південної ОДПІ
Впродовж січня-листопада 2015 року платниками податків Криворізької південної ОДПІ перераховано до зведеного бюджету 1021,7 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб, що на 188,2 мільйони гривень, або на 22,6 відсотків, більше аналогічного періоду минулого року.
Податок на доходи фізичних осіб залишається одним із бюджетоформуючих податків місцевих скарбниць Криворіжжя. Зростання надходжень ПДФО пов’язано з активною позицією органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та фахівців фіскальної служби щодо легалізації ринку праці та підвищенням рівня оплати праці сумлінним бізнесом.
Криворізька південна ОДПІ

Для платників єдиного податку затверджено нові книги обліку
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що Міністерством фінансів України наказом від 19.06.2015 року N579 затверджено форму книги обліку доходів (для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками податку на додану вартість) та Порядок її ведення; форму книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість) та Порядок її ведення.
Також наказом №579 передбачено, що Книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат, зареєстровані до набрання чинності цим наказом, діють до їх закінчення.
Криворізька південна ОДПІ

Центрами обслуговування платників Криворізької південної ОДПІ надано з початку року понад 16 тисяч послуг
Протягом січня – листопада 2015 року Центрами обслуговування платників Криворізької південної ОДПІ надано 16,2 тисячі адміністративних послуг. Зокрема, у листопаді надано понад 1,7 тисяч адмінпослуг.
Серед них найбільшим попитом користується послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. За 11 місяців 2015 року було надано 9,3 тисячі таких карток.
Також запитуваною з боку суб'єктів господарювання є послуга з реєстрації книг обліку розрахункових операцій.
У січні-листопаді поточного року ЦОПами надано понад 3,4 тисяч таких послуг. Всього з початку року до Центрів обслуговування платників Криворізької південної ОДПІ звернулось 22,2 тисячі клієнтів, у тому числі у листопаді кількість звернень склала майже 2 тисячі громадян та платників податків.
Криворізька південна ОДПІ

«Дізнайся більше про свого бізнес-партнера»
На сайті ДФС України (sfs.gov.ua) розташований сервіс, який допоможе платнику податків перевірити надійність свого ділового партнера. Для цього достатньо знати його код ЄДРПОУ або ж точну його назву. Необхідно ввести відому інформацію в одне з полів і система здійснить пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання і повідомить Вам про результати пошуку.
Оновлення інформації на сайті щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом (про наявність заборгованності) відбувається щоденно, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників в центральній базі даних за результатами попереднього банківського дня.
Криворізька південна ОДПІ

Антикорупційний сервіс фіскальної служби «Пульс» працює цілодобово
Громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС України, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України. Інформація приймається цілодобово за номером телефону (044) 284-00-07.
Криворізька південна ОДПІ

Електронні сервіси ДФС допомагають суб’єктам господарювання отримати необхідну інформацію
Інформаційно-довідковим департаментом ДФС України в рамках Електронного Уряду створено та підтримується в актуальному стані Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс («ЗІР»), робота якого направлена на забезпечення суб’єктів господарювання та громадян своєчасною, достовірною і повною довідковою інформацією.
Інформаційне наповнення «ЗІР» (zir.sfs.gov.ua) здійснюється з урахуванням результатів всебічного аналізу інформації про потреби клієнтів, які звертаються до Контакт-центру та з метою мінімізації витрат часу представників бізнесу на спілкування з державою.
Криворізька південна ОДПІ

Криворізька південна ОДПІ запрошує користуватися сервісами ДФС України
ДФС України надає безкоштовні відповіді у режимі on-linee за телефоном 0-800-501-007 (зі стаціонарних телефонів безкоштовно), з 8:00 до 20:00 (крім суботи та неділі), Е-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. (цілодобово). Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс:http://zir.sfs.gov.ua.
Криворізька південна ОДПІ

Шановні платники податків! Не допускаєйте штрафних санкцій
Криворізька південна ОДПІ нагадує: якщо платник податку подає податкову декларацію (розрахунок) з порушенням граничних термінів подання, застосовується штрафна санкція у розмірі 170 гривень за кожну неподану (несвоєчасно подану) податкову звітність. У разі встановлення протягом року з дати винесення податкового повідомлення-рішення таких дій (несвоєчасного подання) повторно, штрафна санкція застосовується у розмірі 1020 гривень за кожне таке несвоєчасне подання.
Криворізька південна ОДПІ

До уваги власників нерухомості
З метою отримання пільг по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки Криворізька південна ОДПІ запрошує громадян Дзержинського, Інгулецького та Центрально-Міського районів відвідати податкову інспекцію та провести звірку кількості об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у їх власності, та розмірів площі таких об’єктів. Звертатись необхідно за адресою: вул.Пушкіна, 4А, кабінет 407. Телефон для довідок 92-36-00. При собі мати документ, що засвідчує особу, копії та оригінали документів на право власності.
Криворізька південна ОДПІ

Компенсаційні виплати у межах середнього заробітку мобілізованих працівників не оподатковуються єдиним внеском
Відповідно до частини сьомої статті 7 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», не нараховується на виплати та не утримується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з виплат, що компенсуються з бюджету у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Криворізька південна ОДПІ

Платників ПДВ до уваги!
Набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 31.08.2015р. № 747 "Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість".
Зокрема, урегульовано питання стосовно порядку перебування на обліку в контролюючих органах угод про розподіл продукції, на які поширюються особливості податкового обліку та оподаткування, визначені розділом V та XVIII Податкового кодексу та договорів управління майном та договорів про спільну діяльність на території України без створення юридичних осіб, за якими здійснюються операції з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V Кодексу (крім договорів, на які поширюються норми другого речення абз. 2 пп. 5 п. 180.1 ст. 180 розділу V Кодексу).
Криворізька південна ОДПІ

У разі переходу на спрощену систему оподаткування підприємець подає декларацію про доходи
У разі переходу на спрощену систему оподаткування новостворена фізична особа-підприємець у кварталі, в якому здійснено процедуру державної реєстрації як суб’єкта господарювання, має подати до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, податкову декларацію про майновий стан і доходи за період від дати державної реєстрації до дати переходу на спрощену систему.
Криворізька південна ОДПІ

ФОП, які зареєстровано протягом року, подають податкову декларацію
Фізичні особи - підприємці, зареєстровані протягом року, в установленому законом порядку подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочато таку діяльність. Вперше зареєстровані підприємці в податковій декларації також зазначають інформацію про майновий стан і доходи станом на дату державної реєстрації підприємця. Підпунктом 49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України визначено, що податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (в тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Криворізька південна ОДПІ

Чи обов’язкове нарахування мінімальної заробітної плати?
Відповідно до ст. 3 Закону України від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» мінімальна заробітна плата — це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт). Джерелом коштів на оплату праці працівників госпрозрахункових підприємств є частина доходу та інші кошти, одержані внаслідок їх господарської діяльності (ст. 4 Закону про оплату праці). Оскільки мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання, то контролюючі органи мають право здійснювати контроль за її нарахуванням, утриманням з її розміру податку на доходи фізичних осіб.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

До уваги фізичних осіб – підприємців - платників єдиного податку
Криворізька південна ОДПІ звертає увагу, що форма податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №578 “Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку”, буде використовуватись для складання звітності за 2015 рік починаючи з 01.01.2016 року. Разом з тим, повідомляємо, що платники єдиного податку - фізичні особи не зобов’язані перереєстровувати книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат, так як згідно п.5 наказу 579 книги, зареєстровані до набрання чинності цим наказом, діють до їх закінчення.
Криворізька південна ОДПІ

Перехід зі спрощеної системи оподаткування на сплату інших податків і зборів
Якщо фізична особа — підприємець перейшла у IV кварталі звітного року зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему, то вона має подати до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси податкову декларацію про майновий стан і доходи за звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу, яка прирівнюється до річної декларації, та податкову декларацію платника єдиного податку за річний податковий (звітний) період.
Криворізька південна ОДПІ
Подання декларації про майновий стан і доходи новоствореним підприємцем
У разі переходу на спрощену систему оподаткування новостворена фізична особа — підприємець у кварталі, в якому здійснено процедуру державної реєстрації як суб’єкта господарювання, має подати до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, податкову декларацію про майновий стан і доходи за період від дати державної реєстрації до дати переходу на спрощену систему оподаткування.
Криворізька південна ОДПІ

ДФС України: З початку року сплачено 165 млрд. грн. єдиного внеску
За січень – листопад 2015 року фіскальні органи забезпечили надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму 165,0 млрд. гривень. У листопаді 2015 року надійшло 16,3 млрд. грн. єдиного внеску.
Єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

ДФС України: Податкова міліція викрила конвертаційний центр з обігом понад 36 млн. гривень
Співробітниками податкової міліції Київської області у рамках розслідування кримінального провадження за ч.5 ст.27, ч.3 ст.212 та ч.1 ст.205 КК України припинено діяльність конвертаційного центру, який протягом 2014-2015 років надав послуги підприємствам реального сектору економіки з ухилення від сплати податків.
Загальний обсяг проконвертованих грошових коштів за останні три місяці 2015 року склав понад 36 млн. гривень, у тому числі неправомірно сформовано податковий кредит у сумі 6 млн. гривень. На підставі ухвал суду проведено 13 обшуків за адресами проживання фігурантів, в офісних приміщеннях та автомобілях. Розрахункові рахунки фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності із залишком коштів у сумі 288 тис. гривень заблоковано.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Бюджет Дніпропетровської області додатково отримав 5,9 млн. грн. ПДФО та ЄСВ
За одинадцять місяців поточного року підрозділами ДФС Дніпропетровської регіону під час перевірки діяльності 4 тисяч 677 суб’єктів господарювання виявлено 10 тисяч 469 найманих працівників без офіційного оформлення трудових відносин.
За рахунок оформлення трудових відносин з найманими особами роботодавцями забезпечено додаткові надходження до бюджету з ПДФО та ЄСВ на загальну суму 5,9 млн. грн.
«Питання детінізації трудових відносин є одним з пріоритетних напрямків роботи для працівників ДФС області, адже податок на доходи фізичних осіб є бюджетоутворюючим для місцевих бюджетів», – нагадує виконуючий обов’язки начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Ткачук.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Які податкові пільги мають учасники АТО?
З метою заохочення громадян до підтримки захисників України підпунктом 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) встановлено, що не оподатковуються доходи учасника бойових дій під час АТО, отримані в якості благодійної допомоги.
Однак, така допомога повинна бути надана благодійниками, які надали її відповідно до вимог Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації». Також, передбачається пільга і для самих благодійників – не оподатковуватимуть доходи, отримані ними для надання благодійної допомоги учасникам АТО, згідно з підпунктом «б» підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 ПКУ.
Поряд з цим, відповідно до підпункту 165.1.56 пункту 165.1 статті 165 ПКУ, не оподатковуються доходи у вигляді благодійної допомоги, наданої міжнародними благодійними організаціями особам, що проживають на території проведення АТО або особам, які вимушено її покинули.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Обрання спрощеної системи оподаткування новоствореним суб’єктом господарювання
Зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.
Відповідно до абзацу першого підпункту 298.1.4 пункту 298.1 статті 298 Кодексу суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм Кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

До уваги користувачів РРО
Відповідальність за порушення норм із застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) або з регулювання обігу готівки визначена Законом України від 06.07.1995 №265/95 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» з внесеними змінами та доповненнями і Указом Президента України від 12.06.1995 №436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки».
Вищевказаними нормами чинного законодавства відповідальність за втрату реєстраційного посвідчення до РРО та довідки про реєстрацію книги обліку розрахункових операцій не передбачена. При цьому, платник податків, який втратив зазначені документи повинен звернутися до органів ДФС з метою отримання дублікату.
Криворізька південна ОДПІ
Перехід на спрощену систему оподаткування
Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання, зазначеного в абзаці першому підпункту 298.1.4 пункту 298.1 статті 298 Кодексу, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені у пункту 291.4 статті 291 Кодексу.
При цьому якщо суб’єкт господарювання протягом календарного року, що передує року обрання спрощеної системи оподаткування, самостійно прийняв рішення про припинення фізичної особи – підприємця, то при переході на спрощену систему оподаткування до розрахунку доходу за попередній календарний рік включається вся сума доходу, отриманого такою особою в результаті провадження господарської діяльності за такий попередній календарний рік.
Криворізька південна ОДПІ

За 11 місяців 2015 року від платників Дніпропетровщини до бюджетів усіх рівнів надійшло майже 68,5 млрд. гривень
Впродовж одинадцяти місяців поточного року органами ДФС у Дніпропетровській області забезпечено в бюджети усіх рівнів (з урахуванням ЄСВ) 68 млрд. 449,9 млн. грн. Це на 16 млрд. 891,6 млн. грн., або на 32,8 % більше, ніж у відповідному періоді 2014 року. Про це проінформував в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Ткачук.
Так, до Державного бюджету Дніпропетровського регіону за січень – листопад поточного року мобілізовано 39 млрд. 925,8 млн. грн., що на 14 млрд. 130,4 млн. грн. або на 54,8% більше, ніж за аналогічний період 2014 року.
Місцеві бюджети Дніпропетровщини протягом одинадцяти місяців 2015 року отримали 10 млрд. 879,2 млн. грн. Це на 1 млрд. 577,4 млн. грн., або на 17,0% більше фактичних надходжень січня – листопада 2014 року.
Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 17 млрд. 644,9 млн. грн. Порівняно з 2014 роком надходження зросли на 7,2%, або на 1 млрд. 183,8 млн. гривень.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Платники податків, своєчасно звітуйте та сплачуйте податки
14 грудня останній день подання звіту про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;
15 грудня останній день подання: - звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за листопад (форма №ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку; - довідки про використані розрахункові книжки за листопад;
16 грудня останній день подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з I кварталу 2016 року та розрахунку доходу за попередній календарний рік;
18 грудня останній день сплати авансового внеску з єдиного податку за грудень 2015 року платниками, віднесеними до першої та другої груп.
Криворізька південна ОДПІ

Можливості електронного сервісу «Управління ЕЦП»
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що Державною фіскальною службою України у листопаді поточного року запроваджено новий електронний сервіс «Управління ЕЦП». Зазначений сервіс надає можливість керівнику вносити до системи подання документів в електронному вигляді інформацію щодо сертифікатів відповідальних осіб (у межах строку дії сертифікату такої відповідальної особи). Також у повідомленні може бути надана інформація щодо нового сертифіката керівника (до закінчення строку дії попереднього сертифікату) або бухгалтера.
Звертаємо увагу, що сформоване Повідомлення обов’язково підписується керівником ЕЦП, сертифікат якого на момент отримання Повідомлення вже наявний у системі подання документів в електронному вигляді як діючий сертифікат керівника платника податків.
Криворізька південна ОДПІ

Як виправити помилку в повідомленні про прийняття на роботу
Департамент заробітної плати та умов праці розглянув лист Міністерства соціальної політики України від 09.10.2015 р. N 1336/13/84-15 та в межах компетенції повідомляє. Пунктом 2 додатка до постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. N 413 "Про порядок повідомлення Державної фіскальної служби та її територіальних органів про прийняття працівника на роботу" встановлено тип повідомлення:
• "початкове" - подання інформації про прийняття працівника на роботу;
• "скасовуюче" - подається у разі допущення помилки роботодавцем та необхідності внесення змін до повідомлення про прийняття працівника на роботу.
У разі допущення помилки роботодавцем та необхідності внесення змін до повідомлення про прийняття працівника на роботу подається повідомлення типу "скасовуюче" з помилковими даними і одночасно повідомлення типу "початкове" з правильними даними.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Звітність подається на наступний день, якщо граничний термін припадає на вихідний або святковий день
Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.
Зазначена норма визначена п.49.20. ст.49 Податкового кодексу України.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Вартісну межу для основних засобів збільшено до 6000 гривень
Криворізька південна ОДПІ ОДПІ повідомляє, що вартісна межа віднесення матеріальних активів до основних засобів збільшена з 2500 до 6000 гривень. Це передбачено нормами Закону України від 17 липня 2015 року № 655-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків», який набрав чинності з 01.09.2015.
Відповідно до ПКУ в податковому обліку основними засобами вважаються матеріальні активи, що призначаються платником податку для використання у своїй господарській діяльності, вартість яких перевищує 6000 гривень і поступово зменшується у зв’язку з фізичним або моральним зносом та очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік).
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Компенсація середнього заробітку працівникам призваним на строкову службу
Постановою КМУ від 04.11.2015 р. № 911 внесено зміни до постанови від 04.03.2015 р. № 105 «Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників».
Положення постанови №911 і Порядку № 105 поширюється на громадян України, які були, починаючи з:
— 18 березня 2014 року призвані на військову службу, за призовом під час мобілізації, на осо¬бливий період;
— 8 лютого 2015 року прийняті на військову службу за контрактом, у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголо¬шення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану;
— 11 червня 2015 року призвані на строкову військову службу, а також призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період, та підлягали (підлягають) звільненню з військової служби у зв'язку з оголошенням демобілізації, але продовжили (продовжать) військову службу у зв'яз¬ку з прийняттям на військову службу за контрактом.
Тобто підприємства, які зберігали місце роботи та нараховували середній заробіток працівникам призваним на строкову службу, тепер можуть розраховувати на от¬римання компенсації їхнього середнього заробітку з бюджету, як це передбачено ст. 119 КЗпП.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Відповідальність за сплату ПДФО та подання витягів податкового розрахунку не за місцем знаходження відокремлених підрозділів
У разі сплати податку на доходи фізичних осіб та подання витягів податкового розрахунку ф. 1ДФ за місцезнаходженням юридичної особи, а не за місцезнаходженням відокремлених підрозділів, до податкового агента застосовується фінансова та адміністративна відповідальність і нараховується пеня.
Більш детально з цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (веб-портал ДФС, вкладинка «Інформаційно-довідковий ресурс», дане роз’яснення у категорії 103.26).
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

До уваги платників податків, які звітують в електронному вигляді!
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що Державною фіскальною службою України (далі – ДФС України) з метою покращення сервісного обслуговування платників при поданні податкових документів в електронній формі доопрацьовано електронний сервіс «Реєстрація договорів про визнання електронних документів», а саме: - спрощено процес укладання договорів про визнання електронних документів (далі – Договір) – з 25.11.2015 платником податків укладається один Договір з територіальним органом ДФС за основним місцем обліку; - до Договору додаються посилені сертифікати відкритих ключів; для формування та подання Договору розроблено новий електронний формат за кодом J(F)391004.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Актуально для користувачів РРО
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що користувачам зареєстрованих та введених в експлуатацію до 01.01.2015 електронних контрольно-касових апаратів, що подають до фіскальних органів тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій (Z-звіти), встановлено перехідний період тривалістю 1 рік для доопрацювання або заміни існуючої касової техніки на таку, яка забезпечує подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків. Отже, суб’єктам господарювання до 01.01.2016 необхідно вивести з експлуатації реєстратори розрахункових операцій, які не створюють контрольну стрічку в електронній формі та не забезпечують подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Набрав чинності новий Порядок подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що 25.11.2015 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 18.08.2015 №721 «Про затвердження Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів», який розроблено з метою забезпечення реалізації норм статі 69 ПКУ з урахуванням змін, внесених Законом України від 21.04.2015 №344-VIIІ «Про внесення змін до статті 69 Податкового кодексу України щодо спрощення умов ведення бізнесу».
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

До платників податку на прибуток штрафні санкції за наслідками діяльності у 2015 році не застосовуються
За наслідками діяльності у 2015 році штрафні (фінансові) санкції до платників податку на прибуток підприємств за порушення порядку обчислення, правильності заповнення податкових декларацій з податку на прибуток підприємств та повноти його сплати не застосовуються. Зазначена норма визначена п. 31 підр. 10 Податкового кодексу України.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Повернута вчасно фінансова допомога не є базою оподаткування єдиним податком
До складу доходу платника єдиного податку, визначеного підпунктом 1 пункту 292.1 статті 292 Податкового кодексу, не включаються суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання. Отже, поворотна фінансова допомога повернута платником спрощеної системи оподаткування у встановлені терміни не є базою оподаткування єдиним податком.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФ

Добавить комментарий