1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

НАЙГОЛОВНІШЕ – ВИСЛУХАТИ: ЩО БОЛИТЬ ТОБІ, СОЛДАТЕ?

1601 10

У вівторок, 12 січня, київський військовий психолог Андрій Козінчук провів тренінгове заняття «Соціально-психологічна робота з демобілізованими та учасниками АТО» для сільських, селищного голів, волонтерів, медичних працівників, депутатів, працівників органів місцевого самоврядування, освітян Новоград-Волинського району та всіх бажаючих. Загалом на зустріч прийшли близько 80 слухачів. Навчання пройшло за підтримки голови районної ради Дмитра Рудницького, заступника голови районної ради Анни Громико та волонтера Лесі Єгорової із проекту «Воїну – гідну працю».
Андрій Козінчук – військовий психолог Всеукраїнської громадської організації «Побратим». На Звягельщину він приїхав задля того, щоб провести «бесіду» і навчити надавати психологічну допомогу потерпілим внаслідок АТО. Такого роду зустрічі він проводить у різних містах України, щоб люди розуміли, що можливо зробити, а що – заборонено у розмові з військовослужбовцями та членами їхніх сімей.
− Жити повноцінним життям і ні в якому разі не зациклюватися на своїй біді, яка може бути! Але одна справа – як ми входимо в цю біду, а інша – як виходимо з неї. Рецепту немає жодного, а є алгоритм дій. Головне – як соціум буде сприймати цю родину з бідою і з травмою. Або якщо людина повернулася із зони АТО – як ми будемо працювати з нею, як її сприймемо. Дуже багато людей буде нівелювати і принижувати гідність цього солдата. Наше завдання – зробити так, щоб цього не трапилось, – зазначив Андрій Козінчук.
Під час зустрічі кожен визначив свою мету, алгоритм роботи, що можна почерпнути корисного та над чим варто працювати. Більшість сільських голів зазначили, що дійсно є над чим працювати і не усі настанови і поради легко втілити у життя. Адже демобілізовані – це справді особлива категорія населення, до яких потрібен індивідуальний підхід.
– На території моєї сільської ради мешкає 1 демобілізований, ще 6 нині перебувають на Сході України. Я розумію, що кожен із цих людей потребує підтримки і особливого ставлення, але інколи ми, ті, хто живе своєю буденністю, можемо, самі того не розуміючи, завдати болю нашим захисникам чи їхнім рідним. Тому такі тренінги як цей, нам просто необхідні. Сьогодні я відкрив для себе багато цікавого, нового і корисного, що допоможе мені у спілкуванні з нашими захисниками. Ми повинні працювати над собою, бо українські воїни бережуть наш мир на Сході, а ми повинні турбуватися про їхній спокій тут, вдома, − ділиться враженнями Кленівський сільський голова Михайло Остапчук.
Учасники тренінгу ставили питання і радились стосовно окремих проблем, з якими вони мали справу. Наприклад, медичні працівники запитували як допомогти воїну, коли він не бажає визнати проблему, і що робити коли бійці АТО приїздять зі зброєю тощо. Загалом діалог привів до спільної думки – потрібно залучити більш досвідчених і мудрих ветеранів війни, аби подолати складні ситуації, бо хто як не побратим краще зрозуміє і порадить. А найголовніше, що може зробити кожен із нас – це вислухати людину.

Інна РОМАНЮК
Фото автора

Додати коментар