1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє

1801 3

Криворізька південна ОДПІ запрошує на семінар!
Семінар на тему: «Нововведення у податковому законодавстві, що набули чинності з 1 січня 2016 року» відбудеться 27 січня 2016 року о 14.00 за адресою: м. Кривий Ріг проспект Металургів, 16, 4 поверх, актова зала.
В ході семінару будуть розглядатися питання адміністрування ПДВ, податку на доходи фізичних осіб, застосування РРО, спрощена система оподаткування обліку та звітності, електронна звітність та інші актуальні питання. Вхід вільний. Телефон для довідок 90-23-63.
Криворізька південна ОДПІ

Увага! Діють шахраї!
Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що останнім часом мають місце випадки звернень у телефонному режимі до суб’єктів господарювання від імені керівного складу контролюючих органів щодо перерахування коштів на благодійність, на власні потреби або з інших причин.
Наголошуємо, що зазначені дії є шахрайськими! Особи, які телефонують та пропонують перерахувати кошти на певні рахунки, не мають ніякого відношення до працівників податкової служби.
З метою виявлення та недопущення у майбутньому подібних випадків шахрайства, просимо інформувати правоохоронні органи. Шановні платники податків, будьте пильними та не реагуйте на дзвінки зазначеного характеру.
Криворізька південна ОДПІ

У 2015 році Криворізькою південною ОДПІ мобілізовано до бюджетів усіх рівнів 4852 мільйони гривень
У січні – грудні 2015 року Криворізькою південною ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області забезпечено надходження в бюджети усіх рівнів (з урахуванням ЄСВ) 4851,9 млн. грн. Це на 928,2 млн. грн., або на 23,6 % більше, ніж у відповідному періоді 2014 року. Про це повідомив начальник Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області Вячеслав Лідер.
Так, до загального фонду державного бюджету впродовж 2015 року мобілізовано 1776,6 млн. грн., що на 766,1 млн. грн., або на 75,8% більше, ніж за 2014 року. Надходження, що формують місцеву казну, склали 1969,4 млн. грн. Це на 54,9 млн. грн. (або на 2,9%) більше фактичних надходжень минулого року.
Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 1106,2 млн. грн. Порівняно з 2014 роком надходження зросли на 11,8%, або на 117,5 млн. грн.
Криворізька південна ОДПІ

У 2015 році спрощенці Криворізької південної ОДПІ збільшили сплату єдиного податку більш, ніж на 15 млн. грн.
Протягом 2015 року платники податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до бюджету 51,5 млн.грн. єдиного податку. Порівняно з відповідним періодом минулого року сплата зросла на 44,2 відсотки. За 2014 року бюджет отримав 35,7 млн. гривень.
Як відзначає заступник начальника Криворізької південної ОДПІ Алла Талдонова, більша частина сплаченого податку надійшла від фізичних осіб-підприємців. За вказаний період вони спрямували до бюджету майже 31,0 млн. грн.
Юридичні особи, які здійснюють свою діяльність на спрощеній системі оподаткування, поповнили бюджет на 20,5 млн. гривень, з яких майже половина – 9,6 млн.грн. - сплачена сільськогосподарськими товаровиробниками.
Криворізька південна ОДПІ

За 12 місяців 2015 року платники податків Криворізької південної ОДПІ сплатили понад 110 млн. грн. військового збору
До Державного бюджету з початку року від платників Криворізької південної ОДПІ надійшло 112,7 млн. гривень військового збору, у тому числі у грудні 2015 року платники податків мобілізували до держбюджету військового збору на суму 11,1 млн.гривень.
Нарахування військового збору запроваджено Законом України від 31 липня 2014 року №1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів» та було розпочато з 03.08.2014 р.
Збір у розмірі 1,5 відсотків утримується із доходів найманих працівників, а також стягується з виграшів у державну та недержавну лотерею, і не стосується тих категорій населення, як пенсіонери, приватні підприємці, студенти. Також цей збір не сплачується військовослужбовцями з доходу, який вони отримують у вигляді грошового забезпечення.
Криворізька південна ОДПІ

У 2015 році землекористувачі Криворізької південної ОДПІ перерахували до бюджету понад 440 мільйонів гривень
За січень – грудень 2015 року землекористувачами Криворізької південної ОДПІ сплачено до місцевих бюджетів 446,2 млн.гривень плати за землю. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 20,0 млн. гривень, або на 4,7 відсотки.
Надходження плати за землю з юридичних осіб становить 426,2 млн. грн., що на 17,1 млн. гривень більше минулорічного показника за відповідний період. Фізичними особами сплачено 18,5 млн.гривень, надходження збільшились на 1,7 млн.гривень.
Криворізька південна ОДПІ

Криворізькою південною ОДПІ забезпечено надходження ЄСВ у сумі понад 1100 млн. гривень
Протягом 2015 року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування по Криворізькій південній ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області становлять 1106,2 млн. гривень, що більше минулорічних показників на 117,5 млн. грн., або на 11,9 відсотків.
Нагадаємо, шо платниками єдиного соціального внеску є, зокрема, фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування. Базою нарахування єдиного соціального внеску для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, є суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. Разом з цим, сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Криворізька південна ОДПІ

Ставки податку для спрощенців
Перша та друга група – фіксована ставка, яка встановляється відповідними радами. З урахуванням Закону України «Про Державний бюджет на 2016 рік» з 1 січня 2016 року встановлюються наступні ставки: Перша група місячна сума – 137,8 грн. Друга група місячна сума – 275,6 грн.
Ставки податку для третьої групи становитиме: 3 % доходу – у разі сплати ПДВ згідно з ПК України (чинна ставка 2 %); 5 % доходу – у разі включення ПДВ до складу єдиного податку (чинна ставка 4 %). Для платників четвертої групи в залежності від категорії земель ставка буде становити від 0,16 % до 5,4 %.
Криворізька південна ОДПІ

Криворізька південна ОДПІ: До бюджету міста з початку року надійшло 5 млн. грн. податку на майно
Криворізька південна ОДПІ повідомляє, що впродовж 12 місяців 2015 року найбільшу суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, до бюджетів територіальних громад сплатили юридичні особи.
Вони перерахували 4,7 млн. грн., фізичні особи –0,3 млн. грн.
Криворізька південна ОДПІ

Власники транспортних засобів Криворізької південної ОДПІ сплатили 3,6 млн. грн. податку
Протягом 2015 року до місцевого бюджету Криворіжжя від Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області надійшло 3,6 мільйонів гривень транспортного податку.
Нагадаємо, платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.
Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тис. грн. за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування. Транспортний податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Юридичними особами сплата здійснюється авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
Криворізька південна ОДПІ

У 2015 році платники податків Криворізької південної ОДПІ перерахували 1135 млн. гривень ПДФО
Впродовж 2015 року платниками податків Криворізької південної ОДПІ перераховано до зведеного бюджету 1135,4 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб, що на 206,9 мільйонів гривень, або на 22,3 відсотки, більше аналогічного періоду минулого року.
Податок на доходи фізичних осіб залишається одним із бюджетоформуючих податків місцевих скарбниць Криворіжжя. Зростання надходжень ПДФО пов’язано з активною позицією органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та фахівців фіскальної служби щодо легалізації ринку праці та підвищенням рівня оплати праці сумлінним бізнесом.

Криворізька південна ОДПІ
Платникам ЄВС!
19 січня останній день сплати - єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами – підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування, за 4-й квартал 2015 року
Криворізька південна ОДПІ

Своєчасно надайте звітність!
20 січня останній день подання:
- податкової декларації з податку на додану вартість (далі – ПДВ) за грудень 2015 року платниками, в яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;
- заяви про вибір квартального звітного (податкового) періоду з ПДВ у 2016 році
- декларації акцизного податку за грудень 2015 року;
- податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за грудень 2015 року платниками, які обрали місячний період для звітування, та за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі у грудні 2015 року;
- податкової декларації зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за грудень 2015 року;
- звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (форма №Д4 (місячна)) за грудень 2015 року.
Криворізька південна ОДПІ

Внесено зміни до Податкового кодексу України
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що 01.01.2016 набрав чинності Закон України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909).
При цьому, відповідно до пункту 1 розділу II Закону №909 зміни, внесені:
- до пунктів 200.7 та 200.18 статті 200 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) щодо запровадження реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування набирають чинності з 1 лютого 2016 року;
- до підпунктів 215.3.1 – 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу щодо ставок акцизного податку на алкогольні напої, тютюнові вироби, пального набирає чинності з першого числа третього місяця з дня набрання чинності цим Законом, тобто з 01.03.2016;
- до Кодексу про доповнення його статтями 231 та 232 стосовно запровадження акцизних накладних при реалізації пального, Єдиного реєстру акцизних накладних та системи електронного адміністрування реалізації пального, набирають чинності з 01.03.2016.
Криворізька південна ОДПІ

Наближається термін сплати
20 січня останній день cплати:
- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за грудень 2015 року (крім гірничих підприємств);
- авансового внеску з єдиного податку на січень платниками, віднесеними до першої та другої груп;
- акцизного податку за грудень 2015 року (доплати у разі потреби) податкового зобов’язання з акцизного податку на тютюнові вироби, розрахованої з урахуванням авансових платежів, здійснених при придбанні марок акцизного податку).
Криворізька південна ОДПІ

Щодо контактних телефонів та адрес ЦОПів, які здійснюють приймання декларацій
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що з початку 2016 року розпочалася кампанія деклару- вання громадянами доходів, отриманих у 2015 році.
Для створення комфортних умов щодо виконання платниками податків обов’язку з декларування доходів на період приймання податкових декларацій про майновий стан і доходи (далі – декларація) протягом січня – квітня 2016 року центри обслуговування платників (далі – ЦОП) функціонують за подовженим режимом роботи. Інформація щодо контактних телефонів та адрес ЦОПів, які здійснюють приймання декларацій, у розрізі податкових інспекцій області та їх відділень розміщена на суб-сайті «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області» (dp.sfs.gov.ua).
Криворізька південна ОДПІ

З 1 січня 2016 року запроваджена нова форма декларації
Кожен громадянин має право отримати у податковому органі за місцем свого проживання безоплатні послуги із роз’яснення щодо порядку заповнення декларацій і допомогу при її заповненні. При цьому податкові органи забезпечують платників податків бланками декларацій безоплатно.
Нагадуємо, що з 1 січня 2016 року запроваджена нова форма декларації, в якій об’єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору. тобто за результатами 2015 року податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору визначатимуться платником податків в одній податковій звітності.
Наказ Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859, яким затверджені нова форма декларації з додатками до неї, а також інструкція щодо її заповнення, розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України (http://sfs.gov.ua/ ).
Криворізька південна ОДПІ

З 1 січня 2016 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2015 році
Декларація подається громадянином за місцем свого проживання, за яким фізична особа береться на облік, як платник податку у контролюючому органі. За вибором платника податків декларація подається до такого контролюючого органу в один із способів: 1) особисто платником податку або уповноваженою на це особою; 2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; 3) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Звертаємо увагу, що поштою документи потрібно надсилати не пізніше, ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання. Якщо ж декларація подається в електронній формі, то надсилати її потрібно не пізніше закінчення останньої години граничного строку подання. Граничний термін надання декларації для громадян – до 1 травня 2016 року.
Криворізька південна ОДПІ

Отримайте інформацію з питань декларування
Детальна інформація про особливості деклараційної кампанії 2016 року, розміщена на спеціальному банері «Декларуємо по-новому», який розміщений на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України (sfs.gov.ua) за посиланням: http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2016/
Криворізька південна ОДПІ

У 2015 році до зведеного бюджету зібрано 587,1 млрд. гривень
За оперативними даними у 2015 році до зведеного бюджету надійшло (збір) 587,1 млрд. грн., що на 162 млрд. грн., або на 38,1 відс., більше 2014 року. До державного бюджету забезпечено 487,7 млрд. грн., до місцевих бюджетів – 99,4 млрд. гривень.
Надходження (збір) до загального фонду державного бюджету склали 486,9 млрд. грн., індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 101,3 відс., додатково забезпечено 6,3 млрд. гривень. З початку року платникам податків на рахунки відшкодовано 68,4 млрд. грн. податку на додану вартість. Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 185,7 млрд. гривень.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Розгляд запитів на публічну інформацію, які надійшли до Криворізької південної ОДПІ
За 2015 рік до Криворізької південної ОДПІ надійшло 22 письмових запитів на публічну інформацію (у т.ч. за грудень розглянуто 2 письмових запита), стосовно податкової інформації. За наслідками розгляду: запити задоволено своєчасно та у повному обсязі.
Криворізька південна ОДПІ

Дохід підприємця оподатковується військовим збором
Фізичні особи – підприємці, крім тих що обрали спрощену систему, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір у розмірі 1,5 відсотки чистого оподатковуваного доходу. Суму військового збору відображають в річній податковій декларації та сплачують в терміни передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період.
Першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізичних осіб – підприємців є 2015 рік. Термін сплати військового збору для фізичних осіб – підприємців – до 19 лютого 2016 року.
Криворізька південна ОДПІ

Розгляд звернень у Криворізькій південній ОДПІ
За 2015 рік до Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області на розгляд надійшло 32 письмових звернення (у т. ч за грудень 2 звернення). У порівнянні з аналогічним періодом минулого року загальна кількість звернень зменшилась на 7 одиниці.
Станом на 01.01 2016р. по 27 зверненням направлено листи – роз’яснення щодо результатів проведених заходів; 3 звернення відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян» направлено за належністю; 1 звернення не підлягає розгляду відповідно до статей 8 і 17 Закону України „Про звернення громадян; 1 звернення продовжено термін розгляду
На розгляд до податкової інспекції від громадян надходять звернення, в яких порушуються питання невиконання функцій податкового агенту під час здійснення підприємницької діяльності з використанням праці найманих осіб, інформування про ухилення від оподаткування під час отримання доходів від надання нерухомого майна в оренду, під час реалізації підакцизних товарів, зокрема, лікеро – горілчаних виробів без дозвільних документів, тощо.
Криворізька південна ОДПІ

Особистий прийом громадян посадовими особами Криворізької південної ОДПІ
Особистий прийом громадян проводиться керівництвом ОДПІ відповідно до розподілу функціональних обов'язків згідно затвердженого графіку інспекції.
За 2015 рік посадовими особами Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено 6 прийомів (у грудні 1 прийом). Порушені громадянами питання були вирішені безпосередньо під час особистого прийому, з залученням провідних фахівців контролюючого органу.
Криворізька південна ОДПІ

Криворізькою південною ОДПІ у 2015 році видано понад 10 тисяч ідентифікаційних номерів
За 2015 рік до Криворізької південної ОДПІ звернулося 3048 фізичної особи для реєстрації в Державному реєстрі фізичних осіб (у т.ч. в грудні 247 особи); картку платника податків про отримання реєстраційного номера облікової картки фізичної особи отримали 10201 фізичних осіб (у т.ч. в грудні 905 осіб); отримано 72 заяви від віруючих громадян про відмову від реєстраційного номера облікової картки (у т.ч. в грудні11 заяв); за отриманням інформації про свої доходи звернулося 2522 громадянина (у т.ч. в грудні 271 особи); відпрацьовано 105 запита від відділів праці та соціального захисту населення (у т.ч. в грудні 22 запита).
Забезпечено безумовне дотримання законодавчо встановленого терміну розгляду звернень громадян та запитів на публічну інформацію та звернень, отриманих на антикорупційний сервіс «Пульс податкової».
Криворізька південна ОДПІ

Криворізька південна ОДПІ про роботу антикорупційного сервісу «Пульс»
Працівниками Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області приділяється значна увага оперативності і злагодженості роботи усіх структурних підрозділів по відпрацюванню звернень, отриманих на антикорупційний сервіс «Пульс податкової».
За 2015 рік на адресу Криворізької південної ОДПІ надійшло 2 звернення платників податків на сервіс «Пульс» (у грудні місяці не надходило). Звернення повністю відпрацьовані, із заявниками досягнуто згоди із порушених питань. Звернення заявниками відразу відкликані.
Криворізька південна ОДПІ

Мінімальна зарплата у 2016 році
Законом України «Про Державний бюджет на 2016 рік» встановлена мінімальна заробітна плата у 2016 р. на рівні:
у місячному розмірі: з 1 січня — 1 378 грн., з 1 травня — 1450 грн., з 1 грудня — 1550 грн.;
у погодинному розмірі: з 1 січня — 8,29 грн., з 1 травня — 8,69 грн., з 1 грудня — 9,29 грн.
Криворізька південна ОДПІ

У 2015 році від платників Дніпропетровщини до бюджетів усіх рівнів надійшло понад 75 мільярдів гривень
Протягом 2015 року органами ДФС у Дніпропетровській області забезпечено в бюджети усіх рівнів (з урахуванням ЄСВ) 75 млрд. 380,8 млн. грн. Це на 18 млрд. 549,5 млн. грн., або на 32,6 відсотків більше, ніж у 2014 році. Так, до загального фонду Державного бюджету Дніпропетровського регіону в минулому році мобілізовано 43 млрд. 770,6 млн. грн., що на 15 млрд. 376,1 млн. грн. або на 54,2 відсотки більше, ніж за позаминулий рік. Місцеві бюджети Дніпропетровщини протягом 2015 року отримали 11 млрд. 939,9 млн. грн.. Це на 1 млрд. 757,9 млн. грн., або на 17,3 відсотків більше фактичних надходжень 2014 року.
Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в 2015 році зібрано 19 млрд. 670,3 млн. грн. Порівняно з 2014 роком надходження зросли на 7,8 відсотків, або на 1 млрд. 415,5 млн. гривень.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Внесено зміни до порядку справляння транспортного податку у 2016 році
У зв’язку з набранням чинності з 1 січня Закону України від 24 грудня 2015 року №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» суттєвих змін зазнав порядок справляння транспортного податку. Тепер об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня (1,03 млн.грн.) (у 2015 році транспортний податок сплачували власники з автомобілів, які використовувалися до 5 років та мали об’єм циліндрів двигуна понад 3 тис. куб. см.).
Перелік автомобілів, вартість яких перевищує 750 МЗП, визначатиметься за методикою, затвердженою КМУ та публікуватимуться на веб-сайті Мінекономрозвитку. Платниками транспортного податку як і торік є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти. Ставка не змінилась – 25000 гривень на рік за кожен автомобіль.
Криворізька південна ОДПІ

Щодо подання податкової звітності фізичними особи – підприємцями спрощеної системи оподаткування
Податкова декларація платника єдиного податку - фізичної особи – підприємця 1 та 2 груп надається у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, а саме протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, тобто не пізніше 29 лютого 2016 року.
Податкова декларація платника єдиного податку - фізичної особи – підприємця 3 групи надається у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, а саме протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя), тобто не пізніше 9 лютого 2016 року.
Криворізька південна ОДПІ

До уваги платників податків!
Криворізька південна ОДПІ нагадує: якщо платник податку подає податкову декларацію (розрахунок) з порушенням граничних термінів подання, застосовується штрафна санкція у розмірі 170 гривень за кожну неподану (несвоєчасно подану) податкову звітність. У разі встановлення протягом року з дати винесення податкового повідомлення-рішення таких дій (несвоєчасного подання) повторно, штрафна санкція застосовується у розмірі 1020 гривень за кожне таке несвоєчасне подання.
Криворізька південна ОДПІ

Контакт – центром ДФС надано майже 1,3 млн. відповідей на запитання платників податків та громадян
Протягом 2015 року Контакт-центром Державної фіскальної служби надано 1286 тис. відповідей на запитання суб’єктів господарювання та громадян. Більшість з них, 1244,1 тис. – надано у телефонному режимі. Електронною поштою та факсом надано 39,6 тис. З використанням автовідповідача платники податків отримали 2,3 тис. відповідей на запитання.
Найчастіше суб’єкти господарювання та громадяни зверталися з питань податку на додану вартість, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, податку на прибуток підприємств та податку на доходи фізичних осіб.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

За допомогою Бази знань понад 2,7 млн. платників знайшли відповіді на свої запитання
Для уникнення неоднозначного трактування положень законодавства відповіді надаються з використанням Бази знань. Це автоматизована база уніфікованих відповідей на запитання платників податків та громадян, яка постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані.
За 2015 рік з використанням Бази знань платникам податків надано 609 консультацій у письмовій формі. На сьогодні База знань налічує 14,1 тис. уніфікованих запитань-відповідей. Для зручності суб'єктів господарювання та громадян Базу знань розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби у розділі «Запитання – відповіді» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу. Протягом 2015 року за допомогою ЗІР самостійно знайшли відповіді на свої запитання понад 2,7 млн. клієнтів офіційного веб-порталу ДФС.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Фізичні особи декларують свої доходи за 2015 рік по новому
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що фізичні особи – платники податків декларують свої доходи, отримані у 2015 році, за новою формою декларації про майновий стан і доходи (далі – нова декларації).
Нова форма декларації та Інструкція щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи затверджені наказом МФУ від 02.10.2015 №859 і вводиться в дію з 1 січня 2016 року. Для спрощення та зменшення часу для заповнення декларації обсяг нової декларації зменшено з 2-х аркушів до 1-го, а кількість додатків – з 7-ми до 4-х.
Криворізька південна ОДПІ

Строки подання податкової декларації про майновий стан і доходи
Платник податків самостійно у рядку 8 розділу І нової форми податкової декларації про майновий стан і доходи визначає категорію: - громадянин; - особа, яка проводить незалежну професійну діяльність; - підприємець (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування).
Строки подання декларації залежать від обраної категорії платника, а саме:
- громадянин та особа, яка проводить незалежну професійну діяльність, – до 1 травня року, що настає за звітним (за звітний період 2015 рік останній день подання звітності – 03.05.2016);
- підприємець – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року) (за звітний період 2015 рік останній день подання звітності – 09.02.2016).
Криворізька південна ОДПІ

Право на податкову знижку
Подати декларацію також зможуть громадяни, що претендують на податкову знижку на оплату за навчання, допоміжних репродуктивних технологій, сплати відсотків по іпотечному кредиту і інші суми витрат передбачених податковим законодавством. При документальному підтвердженні податкова знижка дає можливість громадянам повернути частину понесених витрат в 2014 році. Податкова знижка надається виключно резидентові країни.
Термін подачі таких декларацій – до 31 грудня 2016 року.
Криворізька південна ОДПІ

Антикорупційний сервіс фіскальної служби «Пульс» працює цілодобово
Громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС України, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України. Інформація приймається цілодобово за номером телефону (044) 284-00-07.
Криворізька південна ОДПІ

Сплата єдиного внеску фізичною особою — підприємцем, яка отримує пенсію за вислугу років
Фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Водночас фізичні особи — підприємці, які отримують пенсію за вислугу років, не звільняються від сплати єдиного внеску.
Криворізька південна ОДПІ

Користувачам РРО до уваги!
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що Законом України від 01.07.2015 №569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій», який набрав чинності 23.07.2015, внесені зміни до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у частині застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку (далі – ФОП – платники ЄП) другої і третьої груп.
Так, пунктом 296.10 статті 296 Кодексу визначено, що РРО не застосовуються платниками єдиного податку: - першої групи; - другої і третьої груп (ФОП) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 мільйон гривень.
Криворізька південна ОДПІ

Особливості припинення діяльності фізичних осіб – підприємців
Підпунктом 6 пункту 11.32 розділу XI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 09.12.2011 №1588 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за №1562/20300) з внесеними змінами визначено, що після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія або територія проведення антитерористичної операції, процедури та дії щодо зняття з обліку самозайнятих осіб можуть проводитись за місцем перебування таких осіб у разі їх звернення до відповідних контролюючих органів з документальним підтвердженням особи та місця перебування.
Криворізька південна ОДПІ

Фізичним особам – підприємцям платниками єдиного податку другої та третьої груп
У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 мільйон гривень застосування РРО для такого платника ЄП є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника ЄП.
Якщо ФОП – платники ЄП третьої групи, у першому півріччі 2015 року перевищили обсяг доходу 1 мільйон гривень, то вони зобов’язані були вже з 01.10.2015 при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати РРО, або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.
У разі, якщо ФОП – платники ЄП другої групи перевищили обсяг доходу 1 мільйон гривень у 2015 році (незалежно від місяця, в якому відбулося таке перевищення), то вони зобов’язані з 01.01.2016 при здійсненні своєї господарської діяльності розпочати застосування РРО.
Криворізька південна ОДПІ

До уваги платників податків!
З 1 січня 2016 року набирає чинності Закон України від 24.11.2015 №812-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення передумов для нової моделі ринку природного газу та забезпечення стабільності розрахунків підприємств енергетичної галузі» (далі – Закон №812). Закон №812 опубліковано у газеті «Урядовий кур’єр» від 18.12.2015 №237.
Тимчасово, до 1 липня 2017 року, платники податку, які здійснюють постачання (у тому числі оптове), передачу, розподіл електричної та/або теплової енергії, постачання вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2703 00 00 00, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД, визначають дату виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту за касовим методом.
Криворізька південна ОДПІ

Відповідальність ФОП – платників єдиного податку за несвоєчасну сплату авансових внесків
Несплата (неперерахування) фізичною особою – платником єдиного податку (далі – ФО – платник ЄП), визначеною підпунктами 1 і 2 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), авансових внесків ЄП у порядку та у строки, визначені цим Кодексом, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 50% ставки ЄП, обраної платником єдиного податку відповідно до цього Кодексу (пункт 121.1 статті 121 Кодексу).
Нагадаємо, що для першої групи ФО – платників ЄП залежно від виду господарської діяльності з розрахунку на календарний місяць встановлюється фіксована ставка ЄП у межах 10% мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року; для другої групи – у межах 20% розміру мінімальної заробітної плати (з 01.01.2016 мінімальна заробітна плата складає 1378 гривень).
Криворізька південна ОДПІ

Криворізька південна ОДПІ нагадує!
З 1 січня 2016 року зобов’язані при провадженні своєї господарської діяльності розпочати застосування РРО і платники єдиного податку ІІ групи (фізичні особи-підприємці) у разі перевищення обсягу доходу 1 млн. грн. у 2015 році незалежно від місяця, у якому відбулося таке перевищення.
Криворізька південна ОДПІ

Щодо працівників, призваних на військову службу під час мобілізації на особливий період
6 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 12.11.2015 №801-VIII«Про внесення змін до статті 119 Кодексу законів про працю України щодо працівників, призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період», згідно якого у частинах третій та четвертій статті 119 Кодексу законів про працю України слова «в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності» замінено словами «фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, в яких вони працювали на час призову». Тобто гарантії у вигляді збереження місця роботи, посади і компенсації із бюджету середнього заробітку мають тепер і призвані на строкову військову службу (прийняті за контрактом) працівники фермерських господарств, сільськогосподарських виробничих кооперативів незалежно від підпорядкування та форми власності і фізичних осіб – підприємців, де вони працювали на час призову.
Криворізька південна ОДПІ

Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами стали електронними
Криворізька південна ОДПІ повідомляє, що у зв’язку з прийняттям Закону України від 02.03.2015 № 222 «Про ліцензування видів господарської діяльності» не обов’язково оформлювати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами як документ у паперовому вигляді.
Криворізька південна ОДПІ

Умови перебування на спрощеній системі оподаткування у 2016 році
Перша, друга та четверта група єдиного податку залишається без змін. Третя група – фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5 000 000 грн.
Тобто, все ж таки юридичних осіб залишають на спрощеній системі оподаткування, але разом з тим зменшили обсяг доходу за рік з нинішніх 20 000 000 грн до 5 000 000 грн.
Криворізька південна ОДПІ

Звільнення від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи – підприємці) груп, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати РРО, з дати початку застосування реєстраторів розрахункових операцій до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО.
Криворізька південна ОДПІ

За несвоєчасне подання звіту по єдиному соціальному внеску передбачена штрафна санкція
За неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звіту по єдиному внеску, органом ДФС здійснюється накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою.
Ті самі дії, вчинені платником єдиного внеску, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України від 8 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Криворізька південна ОДПІ

Додати коментар