1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє

2902 3

Платники податку на прибуток разом з декларацією повинні надати фінансову звітність
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією з податку на прибуток підприємств (далі – декларація) квартальну або річну фінансову звітність (крім малих підприємств) у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.
Платники податку на прибуток, малі підприємства, віднесені до таких відповідно до ГК України, подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації. Звертаємо увагу, що для платників податків, у яких відповідно до Кодексу податковим (звітним) періодом є календарний рік, граничний термін подання декларації за 2015 рік – 29 лютого 2016 року.
Криворізька південна ОДПІ

Актуально для платників акцизного податку, які реалізують пальне!
ДФС України у зв’язку із запровадженням з 01.03.2016 Системи електронного адміністрування реалізації пального на головній сторінці офіційного веб-порталу за посиланням http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/238304.html повідомила про порядок надання платниками акцизного податку, які реалізують пальне, заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального за формою J(F)1310301 виключно в електронному вигляді.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

У січні посадовці Криворізької південної ОДПІ розглянули 4 звернення громадян
Протягом першого місяця 2016 року до Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області надійшло на розгляд 4 письмових звернень громадян відповідно до вимог Закону України від 2 жовтня 1996 року №393/96-ВР «Про звернення громадян» із змінами та доповненнями. На звернення громадян було надано відповіді згідно чинного законодавства.
Крім того, у січні 2016 року здійснено 2 особисті прийоми за зверненнями громадян. Під час особистого прийому на звернення громадян було надано роз’яснення в усній формі згідно чинного законодавства. З початку року до Криворізької південної ОДПІ повторні, неодноразові та масові звернення громадян на особистому прийомі не надходили.
Криворізька південна ОДПІ

Декларування доходів приватних нотаріусів, адвокатів триває
Приватні нотаріуси, адвокати та інші особи, які займаються незалежною професійною діяльністю зобов’язані задекларувати доходи, отримані у 2015 року, шляхом надання податкової декларації про майно і доходи.
Нагадуємо, що незалежна професійна діяльність це участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою – підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.
Звертаємо увагу, що при декларуванні доходів, отриманих нотаріусами, адвокатами та іншими особами, які займаються незалежною професійною діяльністю, здійснюється визначення податкових зобов’язань не тільки з податку на доходи фізичних осіб, а також і з військового збору. Особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, зобов’язані надати декларацію про отримані за 2015 рік доходи до 1 травня 2016 року.
Криворізька південна ОДПІ

Мінімальний страховий внесок
Мінімальний страховий внесок – сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця (пункт 5 частини 1 статті 1 Закону №2464).
Враховуючи, що відповідно до частини 5 статті 8 Закону №2464 ФОП – платники єдиного податку нараховують та сплачують єдиний внесок за 2016 рік у розмірі 22% на суми, самостійно визначені для себе, то у 2016 році мінімальний страховий внесок становить:
січень – квітень – 303,16 гривень за місяць (1 378,00 грн х 22%);
травень – листопад – 319,00 гривень за місяць (1 450,00 грн. х 22%);
грудень – 341,00 гривень за місяць (1 550,00 грн. х 22%);
Криворізька південна ОДПІ

База нарахування єдиного внеску для ФОП – платників єдиного податку без використання праці найманих працівників
Базою нарахування єдиного внеску для ФОП – платників єдиного податку без використання праці найманих працівників є сума, визначена такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» з внесеними змінами та доповненнямита не менше розміру мінімального страхового внеску.
Криворізька південна ОДПІ

Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску
Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску – максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює двадцяти п’яти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується єдиний внесок (пункт 4 частини 1 статті 1 Закону №2464).
Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску у 2016 році становить: січень – квітень – 34 450 гривень за місяць (1 378 грн. х 25); травень – листопад – 36 250 гривень за місяць (1 450 грн. х 25); грудень – 38 750 гривень за місяць (1 550 грн. х 25).
Криворізька південна ОДПІ

Неприбутковими установами фінансова звітність не подається
Подання фінансової звітності передбачено для платників податку на прибуток, у тому числі малих підприємств разом з декларацією (пункт 46.2 статті 46 Кодексу).
Пунктом 46.1 статті 46 Кодексу визначено, що податковою декларацією вважається документ, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання. Тому, податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій не є податковою декларацією.
Отже, неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені пунктом 133.4 статті 133 Кодексу, не повинні подавати фінансову звітність до контролюючих органів разом зі звітом. Однак, у разі порушення неприбутковою організацією вимог пункту 133.4 статті 133 Кодексу, така організація стає платником податку на прибуток за загальними правилами та подає декларацію і відповідну фінансову звітність в установленому порядку.
Криворізька південна ОДПІ

Майже 1 мільярд гривень направлено до бюджету України митниками Дніпропетровської митниці ДФС
За січень 2016 року Дніпропетровською митницею ДФС до державного бюджету України направлено митних платежів на суму 981,3 мільйони гривень. Це на 10,5 відсотки або на 93 мільйони більше, ніж у січні 2015 року.
З загальної товарної структури імпортних операцій 22,34 відсотка становлять енергетичні матеріали; 10,38 відсотків - промислове устаткування; 8,56 відсотків - полімерні матеріали і пластмаси; 7,94 відсотки - фармацевтична продукція; 7,6 відсотки - продукти неорганічної хімії; 5,53 відсотки - чорні метали; 3,5 відсотки - засоби наземного руху; 3,42 відсотки - каучук, гума і вироби з них; 3,33 відсотки - насіння і плоди олійних рослин.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ГУ ДфС у Дніпропетровській області

Впродовж січня юристи ДФС Дніпропетровщини відстояли справи у судах на суму 42,4 млн. грн.
З початку 2016 року на розгляді у судах різних інстанцій за участю органів ДФС Дніпропетровської області перебувало 10325 справ різних категорій на загальну суму позовних вимог 11,7 млрд. грн.
З розглянутих судами у січні поточного року 19 справ на суму 57,3 млн. грн., на користь територіальних органів ГУ ДФС Дніпропетровщини вирішено 14 справ на суму 42,4 млн. грн., що складає 74% від суми розглянутих судами справ.
Зокрема, протягом січня поточного року за результатами розглянутих 10 судових справ за позовами платників про визнання недійсними податкових повідомлень – рішень на загальну суму 42,5 млн. грн., 6 рішень на загальну суму 27,7 млн. грн. судами прийнято на користь територіальних органів ГУ ДФС у Дніпропетровській області. Це складає 65% від суми розглянутих судами таких справ.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Про порядок декларування акцизного податку виробниками тютюнових виробів
ДФС України листом від 10.02.2016 № 4506/7/99-99-19-03-03-17 «Про порядок декларування акцизного податку виробниками тютюнових виробів» було проінформовано про зміни в адмініструванні акцизного податку, що стосуються платників акцизного податку – виробників та імпортерів тютюнової продукції, у зв’язку із прийняттям Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».
Внесено зміни до статті 213 Кодексу, зокрема пункт 213.3 «операції з підакцизними товарами, які звільняються від оподаткування», доповнено новим підпунктом 213.3.12 в частині операцій з реалізації відходів тютюнової сировини за умови документального підтвердження їх утворення та подальшого знищення або утилізації.
Зазначені норми Кодексу діють з 01 січня 2016 року і повинні бути враховані при декларуванні акцизного податку за січень 2016 року. Детально з листом із зазначених питань можна ознайомитись на офіційному веб-порталі ДФС України.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Криворізька південна ОДПІ: У січні 2016 року до бюджету надійшло 5,6 млн. грн. єдиного податку
Протягом січня 2016 року платники податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплатили до бюджету 5,6 млн. грн. єдиного податку. У розрізі категорій платників, фізичні особи – підприємці у січні 2016 року спрямували до бюджету 3,2 млн. грн. Це на 0,7 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Юридичні особи, які застосовують спрощену систему оподаткування, у січні сплатили до бюджету 0,8 млн. грн. єдиного податку. Порівняно з січнем минулого року такі надходження від зазначеної групи платників збільшились на 0,2 млн. грн. Щодо четвертої групи платників податків – юридичних осіб, то ними у звітному періоді сплачено до державного бюджету 1,6 млн. грн. єдиного податку.
Криворізька південна ОДПІ

У січні 2016 року надійшло 8 млн. гривень військового збору, а з початку введення в дію збору - 154 млн. гривень
За перший місяць поточного року платники податків Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області сплатили до Державного бюджету 8,0 млн. грн. військового збору. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 0,9 млн. грн.
З початку введення в дію війського збору, а саме: з 3 серпня 2014 року, платниками податків, які перебувають на обліку у Криворізькій південній ОДПІ, вже сплачено 154 млн. гривень збору.
Криворізька південна ОДПІ

Криворізька південна ОДПІ: Продавці алкоголю та тютюну сплатили майже 6 млн.грн. акцизного податку
Всього від роздрібного продажу підакцизних товарів у січні 2016 року надійшло майже 5,9 млн. грн. акцизного податку. Звертаємо увагу всіх платників на зміни в частині сплати акцизного податку згідно Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII, що набрав чинності 1 січня. Головні «акцизні новації - 2016» щодо змін в адмініструванні ДФС України роз’яснила у листах від 26.01.2016 № 2476/7/99-99-21-05-17 та від 03.02.2016 р. N 3495/7/99-99-19-03-03-17.
Криворізька південна ОДПІ

До уваги платників податку на прибуток
Якщо платником податку на прибуток, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розділу ІІІ ПКУ, то в основній частині декларації у полі «Наявність рішення» проставляється позначка, а у полі «Прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці» – номер та дата розпорядчого документа підприємства, на підставі якого прийнято таке рішення.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Шановні представники громадськості!
Звертаємо вашу увагу, що з метою приведення у відповідність до Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості надходжень у 2016 році» ДФС розроблено низку нормативно-правових актів, які розміщено на офіційному веб-порталі ДФС, а саме:
Постанову КМУ від 30 грудня 2015 року №1177 «Про внесення змін до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість»,
проект постанови КМУ «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального»;
наказ Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної»;
наказ Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності податку на додану вартість».
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Щодо змін в адмініструванні акцизного податку
ДФС України надала методичні рекомендації щодо деяких змін в адмініструванні акцизного податку, що стосується платників акцизного податку – реалізаторів пального, пов’язані із прийняттям Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».
Більш детальне роз’яснення щодо змін в адмініструванні акцизного податку надано у листі ДФС України від 03.02.2016 № 3495/7/99-99-19-03-03-17 «Щодо змін в адмініструванні акцизного податку» та розміщено на веб-порталі ДФС (http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/66334.html).
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

До уваги платників ПДВ
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про затвердження Порядку та форми реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість».
Також на офіційному веб-порталі ДФС у підрозділі «Загальнодержавні податки» розділу «Податки, збори, платежі» розміщено листи роз’яснювального характеру з податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств та акцизного податку, які підготовлено у зв’язку з прийняттям Закону № 909.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Анулювання реєстрації платника ПДВ сільськогосподарське підприємство - суб’єкт спеціального режиму оподаткування
У разі анулювання реєстрації платника ПДВ сільськогосподарське підприємство - суб’єкт спеціального режиму оподаткування зобов’язане нарахувати податкові зобов’язання по товарах/послугах та необоротних активах, які в останньому звітному (податковому) періоді залишилися на обліку такого платника та при придбанні яких суми ПДВ були включені до податкового кредиту податкової декларації з ПДВ 0110 та податкової декларації з ПДВ 0121-0123/0130, незалежно від того за ініціативою платника податку чи контролюючого органу здійснене таке анулювання. Нарахування податкових зобов’язань за такою операцією відображається в податковій декларації з ПДВ 0110 та яка подається за наслідками податкового періоду, протягом якого відбувалося таке анулювання.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

До уваги митних брокерів
Міністерством фінансів України наказом від 04.08.2015 №693 затверджено Порядок подання та розгляду заяв і надання дозволу на провадження митної брокерської діяльності та контролю за нею, який регламентує подання та розгляд заяв щодо провадження митної брокерської діяльності, а також надання, переоформлення, анулювання чи зупинення дії дозволу на провадження митної брокерської діяльності та контролю за нею.
Наказ, а також форми заяв про надання/переоформлення та анулювання/зупинення дії дозволу на провадження митної брокерської діяльності розміщені на офіційному Веб-порталі ДФС у рубриці "Митні брокери".
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Спеціальний режим оподаткування
Суб'єкти спеціального режиму оподаткування та платники – сільськогосподарські підприємства, які відповідають вимогам пункту 209.18 статті 209 Кодексу ведуть окремий податковий облік операцій: із зерновими та технічними культурами (ведуть тільки суб'єкти спеціального режиму оподаткування); з продукцією тваринництва; з іншими сільськогосподарськими товарами/послугами. Враховуючи це, у випадку позитивного значення різниці між сумою податкових зобов’язань та податкового кредиту звітного (податкового) періоду платника податку за окремим видом операцій, така сума підлягає сплаті до державного бюджету та перерахуванню на спеціальний рахунок суб'єкта спеціального режиму оподаткування (поточний рахунок платника – сільськогосподарського підприємства, яке відповідає вимогам пункту 209.18 статті 209 Кодексу) у відповідних розмірах.
При від’ємному значенні різниці між сумою податкових зобов’язань та податкового кредиту звітного (податкового) періоду платника податку за окремим видом операцій, така сума враховується до складу податкового кредиту наступного (звітного) податкового періоду по цьому ж виду операцій та не зменшує позитивне значення різниці між сумою податкових зобов’язань та податкового кредиту звітного (податкового) періоду платника податку за іншими видами операцій.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Зарахування коштів на електронний рахунок
Для забезпечення проведення розрахунків з бюджетом та перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарським підприємствам – суб’єктам спеціального режиму оподаткування Казначейством відкрито додаткові електронні рахунки:
3754 – для здійснення операцій із зерновими і технічними культурами, 85 відс. коштів з яких перераховуються на електронні рахунки платників, а 15 відс. – на спеціальні рахунки таких платників;
3755 – для здійснення операцій з продукцією тваринництва, 20 відс. коштів з яких перераховуються на електронні рахунки платників, а 80 відс. – на спеціальні рахунки таких платників;
3753 – для здійснення операцій з іншими сільськогосподарськими товарами/послугами, 50 відс. коштів з яких перераховуються на електронні рахунки платників, 50 відс. – на спеціальні рахунки таких платників.
Платники задля права виписки податкової накладної повинні мати належну суму ПДВ на відповідному електронному рахунку.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Особливості сплати ПДВ платниками – сільськогосподарськими підприємствами у 2016 році
Листом ДФС України від 27.01.2016 за №2533/7/99-99-19-03-01-17 роз’яснено особливості сплати ПДВ платниками – сільськогосподарськими підприємствами у 2016 році.
А саме, в листі визначено, що суб'єкти спеціального режиму оподаткування та платники – сільськогосподарські підприємства, які відповідають вимогам пункту 209.18 статті 209 Кодексу з метою визначення сум ПДВ, що підлягають сплаті до державного бюджету та перерахуванню на спеціальні/поточні рахунки платників, визначають за кожним видом операцій як суми податкових зобов’язань, так і податкового кредиту звітного (податкового) періоду.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Новини митного законодавства: коротко про головне
З 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України № 912-VIII від 24.12.2015р. «Про заходи щодо стимулювання зовнішньоекономічної діяльності», яким скасовано додатковий імпортний збір у розмірі 5-10%, запроваджений в лютому 2015 року. Також з 1 січня почав діяти екологічний стандарт Євро – 5, у зв’язку з чим заборонено ввезення в Україну авто старше 2009-2010 років випуску.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Якщо ви здавали в 2015 році в найм власну нерухомість
Криворізька південна ОДПІ звертає увагу, якщо в 2015 році платником здавалося в найм нерухоме майно, такий орендодавець має обов’язок щодо подання декларації про майновий стан і доходи.
Зазначена декларація подається до 1 травня року, що настає за звітним, в податкову інспекцію за місцем проживання (прописки). В 2016 році таку звітність необхідно подати не пізніше 3 травня.
Криворізька південна ОДПІ

Кампанія по декларуванню доходів громадян триває!
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2015 року, триває до 1 травня 2016 року.
Декларування доходів у 2016 році фізичні особи – платники податків здійснюють за новою формою податкової декларації про майновий стан і доходи, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859. Декларація подається громадянином до податкової інспекції за місцем свого проживання, тобто за місцем реєстрації у паспорті.
Для громадян, які згідно з нормами Кодексу зобов’язані надати декларацію, граничний термін її надання – до 1 травня 2016 року. Сподіваємося, що громадяни своєчасно виконають свій конституційний обов’язок перед державою.
Криворізька південна ОДПІ

Шановні громадяни, своєчасно задекларуйте доходи, отримані у 2015 році!
Декларація подається до такого контролюючого органу за вибором платника податків в один із таких способів:
- особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання;
- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису не пізніше закінчення останньої години, в якому спливає граничний строк подання.
Криворізька південна ОДПІ

Заборгованість платника податків по ЄСВ списанню не підлягає
Сума недоїмки не підлягає списанню, зокрема в разі укладення з платником єдиного внеску мирової угоди відповідно, до вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», крім випадків повної ліквідації юридичної особи або смерті фізичної особи, визнання її безвісно відсутньою, недієздатною, оголошення померлою та відсутності осіб, які, відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» несуть зобов’язання із сплати єдиного внеску. Строк давності щодо стягнення сум недоїмки по ЄСВ, штрафів та нарахованої пені не застосовується.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Криворізька південна ОДПІ нагадує ставки єдиного внеску у 2016 році
Ставки єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування визначені ст. 8 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI, а саме:
- для підприємств, фізичних осіб – підприємців, самозайнятих осіб на доходи найманих працівників – 22% до бази нарахування єдиного внеску, визначеної ст. 7 Закону №2464;
- для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди – 8,41% бази нарахування єдиного внеску, визначеної пунктом 1 частини 1 статті 7 Закону №2464, для працюючих інвалідів;
- для підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема, товариств УТОГ і УТОС, в яких кількість інвалідів становить не менше 50% загальної кількості працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менше 25% суми витрат на оплату праці – 5,3% бази нарахування єдиного внеску, визначеної п.1 ч.1 ст.7 Закону №2464;
- для підприємств та організацій громадських організацій інвалідів, в яких кількість інвалідів становить не менше 50% загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менше 25% суми витрат на оплату праці – 5,5% бази нарахування єдиного внеску, визначеної п.1 ч.1 ст. 7 Закону №2464, для працюючих інвалідів
Криворізька південна ОДПІ

Скористуйтеся банером «Декларуємо по-новому! 2016»
Кожен громадянин має право отримати безоплатні послуги із роз’яснення щодо порядку заповнення декларацій та допомогу при її заповненні у податковому органі за місцем податкової адреси платника податків. При цьому, контролюючі органи забезпечують платників податків бланками декларацій безоплатно.
Крім того, матеріали роз’яснювального характеру з питань декларування громадянами доходів розміщені на спеціальному банері «Декларуємо по-новому! 2016», що знаходиться на головних сторінках:
- офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України (sfs.gov.ua) та
- суб-сайту «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області» (dp.sfs.gov.ua).
Криворізька південна ОДПІ

Січневі надходження військового збору від дніпропетровських платників – майже 90 млн. грн.
Протягом січня 2016 року платники Дніпропетровської області спрямували на потреби Збройних Сил України 89,6 мільйонів гривень військового збору, що на 76,7 відсотків перевищує надходження цього збору в січні минулого року (50,7 млн. грн.).
Відповідно до норм Податкового кодексу оподатковується заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати. Військовий збір також стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри. Оподаткуванню підлягають теж доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). Слід відзначити, платники податків військовий збір платять у розмірі 1,5% від своїх доходів.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

До уваги суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію пального!
Криворізька південна ОДПІ інформує, що Законом України від 24.12.2015 №909-VШ з 01.03.2016 передбачено запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та введення акцизної накладної як обов’язкового електронного документа, який складатиметься при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку.
Відповідно до підпункту 212.3.4 пункту 212.3 статті 212 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) з урахуванням змін, внесених Законом №909, особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб – підприємців до початку здійснення реалізації пального.
Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Термін подання акту інвентаризації обсягів залишку пального - 20 березня 2016
Криворізька південна ОДПІ повідомляє: особа, що здійснює реалізацію пального повинна не пізніше 20 березня 2016 року подати до контролюючого органу за основним місцем обліку акт інвентаризації обсягів залишку пального.
Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 117.3 статті 117 Кодексу здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку у встановленому порядку, тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Оприлюднено проекти нормативно-правових актів
Повідомляємо, що ДФС України на офіційному веб-порталі (sfs.gov.ua) у підрозділі «Проекти регуляторних актів» – «2016 рік» розділу «Регуляторна політика», розміщеного на головній сторінці у розділі «Діяльність», оприлюднено проекти нормативно-правових актів щодо впровадження та функціонування системи електронного адміністрування реалізації пального та порядку ведення Єдиного реєстру акцизних накладних, які на даний час проходять процедуру реєстрації та затвердження у відповідних органах, а саме:
- 03.02.2016 проект постанови КМУ «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального»;
- 03.02.2016 проект постанови КМУ «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру акцизних накладних»;
- 04.02.2016 проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження форми заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення залишку пального»;
- 04.02.2016 проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження форми Акта інвентаризації обсягів залишку пального та порядку його заповнення та подання».
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

У січні завдяки слідчим ДФС Дніпропетровщини бюджету відшкодовано 878 тис. грн. збитків від фінансових злочинів
Протягом січня 2016 року слідчі Головного управління ДФС у Дніпропетровській області розслідували 189 кримінальних проваджень, з яких 35 – прийнято до провадження у поточному році.
Досудове розслідування закінчено з 6 кримінальних проваджень, з яких до суду направлено – 5. З обвинувальним актом до судових інстанцій скеровано 3 провадження, а також 2 кримінальних провадження направлено до суду для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності. Ще 1 кримінальне провадження закрито.
Крім того, за перший місяць 2016 року за підслідністю направлено 6 кримінальних проваджень, приєднано до інших проваджень 2 кримінальних провадження. Зупинено 2 кримінальних провадження.
Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровської області впродовж січня поточного року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 878 тис. грн.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області проведено засідання «круглого столу»
ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено засідання «круглого столу» з членами Громадської ради при ГУ ДФС у Дніпропетровській області та ГО «Асоціація платників податків України» в Дніпропетровській області.
На засіданні розглянуті актуальні питання щодо врегулювання земельних правовідносин у розрізі сплати земельного податку або орендної плати, а саме: розмір ставок у 2017 – 2018 роках, можливість зниження розміру ставок земельного податку на черговій сесії Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Крім того, надано пропозиції щодо збільшення податкових надходжень шляхом проведення кампанії інвентаризації та реєстрації земельних ділянок відповідно до вимог чинного законодавства.
Особливу увагу приділено необхідності забезпечення своєчасної реєстрації власниками земельних ділянок, визначення платниками податків видів земельних ділянок у своєму користуванні тощо.Засідання «круглого столу» пройшло в атмосфері жвавої дискусії та обміну думками.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Терміни списання «безнадійного» податкового боргу
Списання здійсню- ється щокварталу протягом двадцяти календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку, передбаче- ного для подання податкової декларації (розрахунку) за звітний (податковий) квартал.
До речі, у лютому, а саме з 10.02.2016, припадає термін списання «безнадійного» податкового боргу.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Механізм стягнення коштів у системі електронного адміністрування з ПДВ
При наявності непогашеної суми податкового боргу з ПДВ та рішення суду про стягнення коштів, яке набрало законної сили, формується Реєстр платників податків для перерахування коштів до бюджету в рахунок погашення податкового боргу з ПДВ. Списання коштів з електронного рахунку платника податку, відкритому у системі електронного адміністрування ПДВ, відповідно до Реєстру здійснюється Казначейством у межах залишку коштів, що обліковується на такому рахунку.
У разі, якщо суми коштів на електронному рахунку платника податку, відкритому у системі електронного адміністрування ПДВ, не достатньо для перерахування коштів до бюджету в рахунок погашення податкового боргу такого платника податку, сума боргу, зазначена у реєстрі, обліковується Казначейством до виконання її у повному обсязі.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

До уваги платників ПДВ!
Особливості заповнення податкової декларації з ПДВ викладено у Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, який затверджений наказом Міністерства фінансів України від 28 січня 2016 року № 21 „Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість”.
При заповненні додатка 2 до податкової декларації з ПДВ „Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)” в колонці 2 табличної частини зазначається індивідуальний податковий номер (ІПН) платника податку постачальника, а при формуванні від’ємного значення за рахунок сум ПДВ, сплачених при ввезенні товарів на митну територію України, – власний ІПН платника податку (покупця).
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

З 2016 року проценти на банківських рахунках оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18%
Ставка податку на доходи фізичних осіб на пасивні доходи до яких, зокрема, належать проценти на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок і проценти на вклад (депозит) у кредитних спілках встановлюються у розмірі 18% до бази оподаткування. Податковим агентом платника податку під час нарахування на його користь доходів у вигляді процентів є особа, яка здійснює таке нарахування.
Отже, податковий агент із сум процентів, нарахованих за податковий (звітний) місяць на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків утримує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18%, та перераховує дані суми податку до бюджету у термін не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Ставки оподаткування податком на доходи фізичних осіб лікарняних та відпускних у 2016 році
Суми лікарняних, відпускних, нараховані (виплачені) у 2016 році за місяці 2016 року, оподатковуються за ставкою 18%. Суми лікарняних, нараховані і виплачені у 2016 році за місяці 2015 року, включаються при перерахунку до загального оподатковуваного доходу відповідних податкових періодів (місяців) 2015 року та оподатковуються за ставками, які діяли до 01.01.2016, тобто 15%.(20%).
Суми відпускних, нараховані та виплачені у 2015 році за 2016 рік, відносяться податковим агентом до загального оподатковуваного доходу 2016 року та оподатковуються за ставкою 18%.
Інші доходи, нараховані податковим агентом, оподатковуються за відповідною ставкою податку, яка діяла (діє) на момент їх нарахування. Зазначені норми визначені п. 163.1 ст. 163, п.п. 169.4.1 та п.п. 169.4.3 ст. 169 Податкового кодексу України і роз’яснені листом ДФС України від 25.01.2016 р. № 2237/7/99-99-17-02-01-17.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Податкова знижка на навчання
Податкова знижка може бути нарахована резиденту, що має реєстраційний номер облікової картки платника податків, а загальна сума нарахованої податкової знижки не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу фізичної особи, одержаного протягом 2015 року як заробітна плата.
Одним із виглядів податкової знижки є сума коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.
Криворізька південна ОДПІ

З 1 березня 2016 передбачено запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального
Криворізька південна ОДПІ інформує суб’єктів господарювання, що з 01.03.2016 передбачено запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та електронної акцизної накладної при реалізації пального, згідно статті 231 та 232 Податкового кодексу України, що сприятиме зменшенню обсягів тіньового обігу пального та, відповідно, збільшенню надходжень акцизного податку до бюджету, а також наближенню податкового законодавства України до законодавства ЄС (в країнах ЄС використовується система електронних адміністративних документів - ЕМСБ).
Також передбачено обов’язкову реєстрацію як платників акцизного податку осіб, що провадять реалізацію пального, до початку здійснення такої реалізації та ведення центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, реєстру платників акцизного податку з реалізації пального (підпункт 212.3.4 пункту 212.3 статті 212 Кодексу).
Здійснення суб’єктом господарювання операцій з реалізації пального без їх реєстрації платниками акцизного податку тягне накладання штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального (пункт 117.3 статті 117 Кодексу).
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Відповідальність платників акцизного податку
Для нової системи електронного адміністрування з 1 березня 2016 року діятиме перехідний період, з 1 квітня 2016 року акцизні накладні та електронне адміністрування реалізації пального функціонуватимуть повноцінно.
Після запровадження акцизної накладної присутність представника контролюючого органу на акцизному складі, де виготовляється пальне, не передбачена (пункт 230.2 статті 230 Кодексу).
Законом встановлюються і нові штрафи, пов’язані із запровадженням акцизної накладної та електронного адміністрування реалізації пального (стаття 1202 Кодексу):
• за порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних - від 2,0 до 40,0 відсотків суми акцизного податку;
• за відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних/розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов’язаний скласти акцизну накладну/розрахунок коригування, - 50,0 відсотків суми акцизного податку.
Така відповідальність не застосовується при порушенні термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених у перехідний період - з 1 березня 2016 року до 1 квітня 2016 року.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Перелік документів, які необхідно подати для отримання податкової знижки на навчання
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що для отримання податкової знижки на навчання необхідно разом із декларацією подати наступний перелік документів:
- ксерокопію та оригінал договору з навчальним закладом;
- ксерокопію та оригінали квитанцій про сплату за навчання у 2015 році;
- ксерокопії та оригінали реєстраційного номера облікової картки платника податку (батьків та дитини);
- довідку про нараховану заробітну плату, утриманий податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок.
Якщо у договорі з навчальним закладом не зазначено кількість місяців навчання, то довідку з навчального закладу щодо кількості місяців навчання (тривалість семестрів) у звітному податковому періоді (році).
Якщо декларацію подає один із батьків,то обов’язково зазначається, що другий з батьків не користується правом на податкову знижку на таке навчання.
Звертаємо увагу громадян, що право на податкову знижку на наступні періоди не переноситься, якщо таке право не було використане за наслідками звітного податкового року.
Криворізька південна ОДПІ

Платникам рентної плати до уваги!
Граничні терміни подання декларації за звітний (податковий) період «місяць» для податкових зобов’язань з рентної плати за: лютий 2016 року – 21.03.2016; - березень 2016 року – 20.04.2016.
При цьому граничні строки сплати для податкових зобов’язань, визначених у додатках 2, 4, 10 та 11 до декларації за звітний (податковий) період, який дорівнює календарному місяцю, та дати проведення нарахування до ІКП за: - січень 2016 року – 03.03.2016; - лютий 2016 року – 31.03.2016; - березень 2016 року – 03.05.2016.
Криворізька південна ОДПІ

Терміни сплати сум пені та штрафів платниками єдиного внеску
ДФС України листом від 15.01.2016 р. № 1261/7/99-99-17-03-01-17 повідомлено, що суми пені та штрафів, передбачені Законом України від 08.07.2010 р. № 2464-VI, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом 10 календарних днів після надходження відповідного рішення, винесеного територіальним органом ДФС.
Криворізька південна ОДПІ (джерело http://www.visnuk.com.ua)

Про проведення перевірок у 2016 році
ДФС України листом від 01.02.2016 № 3069/7/99-99-22-04-02-17 в зв’язку з набранням чинності 01 січня 2016 року Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» роз’яснила зміни в податковому законодавстві щодо проведення перевірок.
Зокрема, внесені зміни до п.78.1.1 пункту 78.1. статті 78 Податкового кодексу виключили можливість проведення перевірок з питань дотримання податкового законодавства у разі, якщо отримано податкову інформацію або за наслідками перевірок інших платників податків виявлено факти, що свідчать про порушення платником податків податкового законодавства. Поряд з цим в листі зазначено, що у разі отримання контролюючим органом податкової інформації, яка свідчить про порушення платником податків податкового законодавства, організацію та проведення документальних позапланових перевірок доцільно здійснювати на підставі підпункту 78.1.4 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу
Криворізька південна ОДПІ

Розроблено порядок ведення та форми реєстрів заяв про відшкодування ПДВ
З 1 лютого 2016 року набрали чинності зміни, внесені до Податкового кодексу України, Законом України № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», щодо запровадження реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування. Наразі ДФС направлено до Міністерства фінансів України пропозиції до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення та форми реєстрів заяв про повернення сум бюджетного відшкодування».
Практична реалізація публікації 2-х реєстрів заяв відбудеться після набрання чинності цієї постанови.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Ставки єдиного внеску з 1 січня 2016 року
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що відповідно до внесених змін єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) для платників, визначених частиною 1 статті 4 Закону України від 08.07.2010 №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464), встановлено у розмірі 22% до бази нарахування (частина 5 статті 8 Закону №2464).
Таким чином, з 01.01.2016 введена єдина ставка єдиного внеску для усіх видів доходів у розмірі 22%, крім:
- підприємств, установ і організацій для працюючих інвалідів, для яких розмір ставки єдиного внеску складає 8,41% (частина 13 статті 8 Закону №2464);
- підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема, товариств УТОГ та УТОС – 5,3% (частина 14 статті 8 Закону №2464);
- підприємств та організацій громадських організацій інвалідів (за умов, визначених частиною чотирнадцятою статті 8 Закону №2464) для працюючих інвалідів – 5,5% (частина 14 статті 8 Закону №2464).
Звертаємо увагу, що, починаючи зі звітного періоду січня 2016 року, утримання єдиного внеску із нарахованого доходу застрахованих осіб скасовано.
Криворізька південна ОДПІ

Зміни в адмініструванні акцизу
ДФС України листом від 03.02.2016 № 3495/7/99-99-03-03-17 повідомлено, що для платників акцизного податку — суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію пального, адвалорну ставку акцизного податку (5%) змінено на специфічну ставку — 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару. Податок з товарів (продукції), реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі, на які встановлено ставки податку в іноземній валюті, сплачується у національній валюті і розраховується за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим НБУ, що діє на 20 день місяця, що передує кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції), і залишається незмінним

Добавить комментарий