1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

У Кривому Розі ОПОРА навчала енергозбереженню та фінансовій ощадності

1703 12

1703 13

У середу, 16 березня, у Кривому Розі в приміщені приватного навчального закладу Громадянська мережа ОПОРА провела інформаційну зустріч із малозабезпеченими громадянами міста. Захід був присвячений темі енергоощадності як запоруці фінансової економії.
Під час зустрічі активісти ОПОРИ розповіли присутнім про ті помилки, яких зазвичай припускаються господарі оселі і які в результаті призводять до марного витрачання електрики, тепла, води та інших ресурсів. Для зменшення енерговитрат волонтери запропонували запрошеним провести у власних квартирах низку заходів, спрямованих на заощадження ресурсів, що в подальшому дозволить істотно зменшити суму оплати за комунальні послуги.
Активісти порадили вимикати з розетки всі електроприлади після їхнього використання, замінити старі лампочки розжарювання на енергозберігаючі (наприклад, LED лампи), гріти в чайнику тільки необхідну кількість води, не тримати холодильник біля плити, встановити енергоощадні вікна тощо.
У контексті законодавчих перетворень у сфері ЖКГ представники ОПОРИ обговорили з присутніми можливості та перспективи жителів багатоповерхівок, які організують у своїх будівлях об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. Адже в умовах сучасних реалій ОСББ є дієвим механізмом для підвищення енергоефективності в житловому приміщенні. Адже наразі працюють державні програми підтримки населення з вигідними умовами пільгового кредитування проектів з модернізації житла саме для ОСББ.
Зазначимо, що більшість учасників заходу вже були знайомі з можливостями утворення ОСББ, тому найбільше їх цікавило питання процедури отримання кредиту. Представники Громадянської мережі ОПОРА пояснили, що одержати позику мешканці висоток можуть, скориставшись пропозиціями від «Ощадбанку», «Укрексімбанку» та «Укргазбанку» згідно з таким порядком:
 визначитись з енергоефективним заходом;
 надати перелік документів до будь-якого з уповноважених банків;
 додати документи, отримані від постачальника енергоефективного обладнання, із зазначеною повною назвою та вартістю матеріалу, який буде придбано;
 отримати кредит;
 через 1-3 місяці держава компенсує позичальнику 40 % від суми кредиту.
Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Вадим Головченко, коментуючи захід, зазначив: «Сьогодні, в період постійного зростання тарифів на житлово-комунальні послуги, одним з дієвим механізмів заощадження для жителів багатоповерхівок, а особливо для малозабезпечених громадян, є об’єднання зусиль співвласників будівлі та підвищення енергоефективності власного житла, що дозволить надалі постійно економити на оплаті комунальних послуг».
Присутні також отримали на згадку інформаційні листівки, підготовлені в рамках Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

За додатковою інформацією звертайтесь:
місцевий координатор житлово-комунальних
та енергетичних програм
Громадянської мережі ОПОРА
Вадим Головченко - 067-850-65-92

Додати коментар