1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє

2103 18

Криворізька південна ОДПІ: З початку року до зведеного бюджету надійшло понад 700 млн. гривень
Платниками податків Криворізької південної ОДПІ у січні-лютому 2016 року сплачено до зведеного бюджету 718,6 млн. грн., що на 20,6 млн. грн., або на 3,0 відс., більше січня-лютого 2015 року. Із загальної суми сплачених податків, зборів та інших обов’язкових платежів, до Державного бюджету надійшло понад 330,0 мільйони гривень. Решту сплачено до місцевих скарбничок.
Значна питома вага у формуванні зведеного бюджету по Криворізькій південній ОДПІ припадає на надходження з: платежів за користування надрами – 224,1 млн.грн., податку на доходи фізичних осіб, що склав 217,0 млн грн; екологічного податку, який перевищив 78,6 млн грн; плати за землю - 78,4 млн.грн.
Криворізька південна ОДПІ

Шановні платники, своєчасно сплачуйте податки!
Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що:
28 березня п.р. останній день сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за лютий 2016 року
30 березня п.р. останній день сплати: - плати за землю за лютий 2016 року; - акцизного податку за лютий 2016 року; - ПДВ за лютий 2016 року платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю; - податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за лютий 2016 року; - військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за лютий 2016 року
Криворізька південна ОДПІ

За два місяці поточного року платники податків Криворізької південної ОДПІ задекларували майже 19 млн. гривень доходів
В ході проведення деклараційної кампанії, що розпочалася 1 січня поточного року, про свої доходи, отримані у 2015 році, в Криворізькій південній ОДПІ прозвітували 396 громадян. Загальна сума задекларованого ними доходу становить 18970,7 тис.грн.
Нагадуємо, що за результатами звітного 2015 року громадянин повинен задекларувати отримані доходи шляхом подання до податкової інспекції за своєю податковою адресою податкової декларації про майновий стан і доходи у порядку, встановленому законом. При цьому, у декларації фізична особа – платник податків повинна самостійно визначити податкові зобов’язання, як з ПДФО, так і з військового збору. Громадяни, які згідно з нормами Кодексу зобов’язані надати декларацію, повинні прозвітувати до 1 травня 2016 року.
Криворізька південна ОДПІ

Криворізька південна ОДПІ: У січні – лютому 2016 року до бюджету надійшло понад 14 млн. грн. єдиного податку
Протягом перших двох місяців 2016 року платники податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплатили до бюджету 14,1 млн. грн. єдиного податку. У розрізі категорій платників, фізичні особи – підприємці спрямували до бюджету 8,8 млн. грн. Це на 2,8 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Юридичні особи, які застосовують спрощену систему оподаткування, у звітному періоді сплатили до бюджету 3,3млн. грн. єдиного податку, порівняно з відповідним періодом минулого року такі надходження від зазначеної групи платників збільшились на 1,0 млн. грн. Щодо четвертої групи платників податків – юридичних осіб, то ними у звітному періоді сплачено до державного бюджету 2,0 млн. грн. єдиного податку.
Криворізька південна ОДПІ

Центрами обслуговування Криворізької південної ОДП надано понад 3 тисяч адмінпослуг
Протягом січня-лютого 2016 року Центрами обслуговування платників (ЦОП) Криворізької південної ОДПІ надано 3477 адміністративних послуг, що на 1222 послуги або 54% більше показника відповідного періоду минулого року
За 2 місяці поточного року ЦОПи Криворізької південної ОДПІ відвідали 3876 громадян та представників бізнесу, а це на 18 відсотків більше минулорічного показника, - інформує заступник начальника Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області Алла Талдонова.
Найчастіше до центру обслуговування платників громадяни звертаються, щоб отримати реєстраційні номери облікової картки платника податків: цього року саме цю послугу отримали 2139 громадянина (61,5% від загальної кількості наданих послуг). З питань реєстрація РРО, книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок до ЦОП звернулося 597 представника бізнесу; послуги з питань застосування спрощеної системи, обліку та звітності отримали 395 підприємців.
Криворізька південна ОДПІ

Майже на 1 млрд. грн. збільшено платниками фінансовий результат до оподаткування відповідно до норм ТЦО
Відповідно до податкових декларацій з податку на прибуток підприємств за 2015 рік 121 платник податків провів самостійне коригування сум податкових зобов’язань відповідно до норм трансфертного ціноутворення (ТЦО).
Фінансовий результат до оподаткування платниками збільшено на загальну суму понад 913,9 млн. грн. Зокрема, фінансовий результат до оподаткування в операціях з реалізації товарів (послуг) збільшено на 613,6 млн. грн., в операціях з придбання товарів (послуг) – на 300,1 млн. грн. З урахуванням проведеного коригування платниками самостійно збільшено суму податкових зобов’язань зі сплати податку на прибуток підприємств на 164,5 млн. гривень.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Оподаткування подарованого нерухомого майна
ДФС України повідомлено, що у разі отримання фізичною особою – резидентом, яка не є членом сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, доходу у вигляді вартості подарованого нерухомого майна, такий дохід є об’єктом оподаткування ПДФО за ставкою 5% та військовим збором 1,5%.
Зокрема, платник податку, який отримав дохід у вигляді вартості подарованого нерухомого майна, може сплатити ПДФО та військовий збір до нотаріального посвідчення договору дарування нерухомого майна за місцем нотаріального посвідчення такого договору.
Криворізька південна ОДПІ

Щодо реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до них за операціями з реалізації пального
Криворізька південна ОДПІ звертає увагу що згідно з пунктом 11 підрозділу 5 розділу XX. «Перехідні положення» Кодексу період з 1 березня 2016 року до 1 квітня 2016 року є перехідним періодом, протягом якого реєстрація акцизних накладних/розрахунків коригування у Реєстрі здійснюється без обмеження обсягів, обчислених за формулою, визначеною у пункті 232.3 статті 232 цього Кодексу. З 1 квітня 2016 року реєстрація акцизних накладних/розрахунків коригування у Реєстрі здійснюється з урахуванням усіх вимог, встановлених Кодексом.
Відповідальність за порушення порядку реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до таких акцизних накладних у Реєстрі визначена статтею 1202 Кодексу. Звертаємо увагу, що норми статті 1202 Кодексу не застосовуються при порушенні термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування у Реєстрі, складених у період з 1 березня 2016 року до 1 квітня 2016 року (пункт 11 підрозділу 5 розділу XX Кодексу).
Криворізька південна ОДПІ

До уваги користувачів РРО
Набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов'язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми № ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)», яким скасовано наказ ДПА України від 01.12.2000 № 614 «Про затвердження нормативно-правових актів до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Зокрема, Наказом № 13 оновлено форми таких розрахункових документів: фіскального касового чека на товари та послуги (форма № ФКЧ-1); фіскального касового чека видачі коштів (форма № ФКЧ-2); розрахункової квитанції (форма № РК-1); спрощеної розрахункової квитанції (форма № РК-2). Окрім того, запроваджено новий розрахунковий документ - фіскальний касовий чек за приймання та переказ готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування (форма № ФКЧ-3).
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Шановні підприємці!
У зв‘язку зі змінами до Податкового Кодексу України просимо платників, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами, нафтопродуктами звернутися до центрів сервісного обслуговування касової техніки для оновлення програмного забезпечення касових апаратів. Вдячні за розуміння.
Криворізька південна ОДПІ

Щодо реєстру акцизних накладних
Набрала чинності постанова КМУ від 24.02.2016 р. № 114, якою затвердження Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних. Зокрема, порядком визначено механізм внесення відомостей, що містяться в акцизних накладних та розрахунках коригування до акцизних накладних за операціями з реалізації пального, до Єдиного реєстру акцизних накладних (далі —- Реєстр), надання даних, які містяться в Реєстрі.
Для реєстрації в Реєстрі акцизні накладні/розрахунки коригування надсилаються до ДФС в електронній формі відповідно до порядку подання податкових документів в електронному вигляді з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису уповноваженої особи у порядку, визначеному законодавством.
Акцизні накладні/розрахунки коригування надсилаються протягом операційного дня, який триває щодня з 8 год. до 19 год. Датою та часом надання акцизної накладної/розрахунку коригування до ДФС є дата та час, зазначені у квитанції про їх прийняття (підтвердження реєстрації) або неприйняття.
Криворізька південна ОДПІ

Основні напрями реформи та пріоритети діяльності фіскальної служби
Під час прес-конференції Голова ДФС Роман Насіров розповів про підсумки перших двох місяців 2016 року та процеси, які відбуваються сьогодні в рамках реформи фіскальної служби. За його словами, у відомстві визначено 4 основних блоки завдань, за основними функціональними напрямами ДФС.
У рамках першого блоку фахівці служби працюватимуть над відповідністю діяльності ДФС нормативним та корпоративним стандартам. Пріоритетом тут визначено адміністрування податків та зборів.
Другий блок завдань, визначених в ДФС, присвячений розбудові сервісів для платників податків. Так, з січня цього року вже функціонує оновлений «Електронний кабінет платника», який дозволяє працювати з органами податкової служби в режимі реального часу дистанційно. Крім того, запускається тендер для обрання розробника Індексу задоволення платників рівнем якості сервісу, який надає фіскальна служба.
Третій блок завдань орієнтований на великий бізнес. Вже відкрито 5 оновлених регіональних Офісів великих платників, в яких передбачається спрощення бюрократичних процедур за рахунок запровадження електронних сервісів, впровадження аудиту в режимі реального часу, запровадження оновленої ризико-орієнтованої системи та відмова від перевірок.
У рамках останнього блоку – операційного – розроблятимуться та удосконалюватимуться такі функції як HR-політика, ІТ політика та Комунікаційна політика. Крім того, в ДФС особливу увагу приділено виконанню програми реформ на 2016 рік, розробленої з урахуванням основних стратегічних напрямів розвитку служби. Саме для цього створено окреме Управління реформ.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Платникам ПДВ
На виконання підпункту 200.7.3 пункту 200.7 статті 200 Податкового кодексу України і постанови КМУ «Про затвердження Порядку ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість» від 22.02.2016 №68 ДФС оприлюднено Реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість.
Інформація розміщена на офіційному порталі ДФС України у підрозділі «Повідомлення про Реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, зазначені у підпункті 200.7.1 пункту 200.7 статті 200 Податкового кодексу України» розділу «Відшкодування ПДВ».
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Затверджено Порядок ведення єдиного реєстру акцизних накладних
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що постановою КМУ від 24.02.2016 №114 відповідно до пункту 231.8 статті 231 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) затверджено Порядок ведення єдиного реєстру акцизних накладних (Порядок №114), який набрав чинності з 01.03.2016. Цей Порядок визначає механізм внесення відомостей, що містяться в акцизних накладних та розрахунках коригування до акцизних накладних за операціями з реалізації пального, до Єдиного реєстру акцизних накладних, надання даних, які містяться у Реєстрі (пункт 1 Порядку №114).
Криворізька південна ОДПІ

Трансфертне ціноутворення: затверджена нова форма звіту про контрольовані операції
Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що наказом Міністерства фінансів України від 18.01.2016 №8 затверджена нова форма Звіту про контрольовані операції та Порядок складання Звіту про контрольовані операції. Пунктом 1 розділу І Порядку визначено, що Звіт складається платниками податків, обсяг контрольованих операцій яких з одним контрагентом перевищує 5 мільйонів гривень (без урахування податку на додану вартість).
Звіт подається до 1 травня року, що настає за звітним, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законодавства щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису. Звіт складається із заголовної, основної частин, додатка та інформації до додатка, які є невід’ємною частиною Звіту. Кількість додатків до Звіту відповідає кількості контрагентів – сторін контрольованих операцій.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Оголошено конкурс на заміщення посади ректора Університету державної фіскальної служби України
ДФС України відповідно до Закону України «Про вищу освіту» оголошує конкурс на заміщення вакантної посади ректора Університету державної фіскальної служби України.
Кандидат на посаду керівника вищого навчального закладу має бути громадянином України, вільно володіти державною мовою, мати вчене звання, науковий ступінь і стаж роботи на посадах науково-педагогічних працівників не менше ніж десять років . Вибори ректора Університету ДФС відбудуться 09 червня 2016 року. Довідки за телефонами: (044)279-80-74, (044)247-34-92; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

ДФС України: На Житомирщині викрито факт ухилення від сплати 21,8 млн. грн. податків
Співробітниками податкової міліції Житомирської області встановлено факт ухилення від сплати податків посадовими особами підприємства, яке здійснює діяльність у сфері надання юридичних послуг.
Встановлено, що зазначеними особами у 2015 році оформлено безтоварні операції, в результаті яких було неправомірно завищено податковий кредит. Такі дії дали підприємству можливість ухилитись від сплати 21,8 млн. грн. податків. За даним фактом до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ч.3 ст.212 КК України.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

При реалізації пального з 01.03.2016 обов’язкове складання електронної акцизної накладної
Обов’язкове складання особою, яка здійснює реалізацію пального, акцизної накладної в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.
Терміни складання акцизної накладної визначені підпунктом 231.3 статті 231 Кодексу залежно від особливостей здійснення реалізації пального (зокрема, при відпуску пального через паливороздавальні колонки на автомобільних заправних станціях (комплексах), автомобільних газових заправних станціях); при здійсненні реалізації пального за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником акцизного податку); у разі забезпечення безперервного постачання пального).
Акцизна накладна складається також на обсяги втраченого пального (у межах та понад встановлені норми втрат), зіпсованого, знищеного, включаючи випадки внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов’язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування у процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального (пункт 231.1 статті 231 Кодексу).
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Право на складання акцизних накладних
Право на складання акцизних накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники акцизного податку у порядку, передбаченому статтею 212 цього Кодексу ;
- можливість коригування акцизної накладної шляхом складання особою, що здійснює реалізацію пального, розрахунку коригування до акцизної накладної;
- обов’язкову реєстрацію акцизної накладної/розрахунку коригування до акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних не пізніше 15 календарних днів, наступних за датою їх складання. Акцизна накладна реєструється особою, яка реалізує пальне, така реєстрація вважається наданням акцизної накладної отримувачу пального .
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Розрахунок коригування до акцизної накладної
Розрахунок коригування до акцизної накладної реєструється у Реєстрі (пункт 231.5 статті 231 Кодексу):
- особою, яка реалізує пальне, якщо передбачається збільшення обсягів реалізованого пального або якщо коригування показників у підсумку не змінює обсяг реалізованого пального;
- отримувачем пального, якщо передбачається зменшення обсягів реалізованого пального, для чого особа, яка реалізує пальне, надсилає складений розрахунок коригування отримувачу пального. При цьому особа, що реалізує пальне, має право зменшити обсяг реалізованого пального за таким розрахунком коригування після його реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних отримувачем пального.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Громадяни, своєчасно задекларуйте доходи, отримані у 2015 році від надання в оренду (суборенду) легкового автомобіля або іншого рухомого майна!
Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що декларування доходів, отриманих громадянами у 2015 році, триває до 1 травня 2016 року.
У разі надання громадянами у 2015 році власного рухомого майна в оренду (суборенду) особі, яка не є податковим агентом, фізичні особи зобов’язані надати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація) до податкової інспекції за місцем свого проживання, та задекларувати отримані доходи.
Криворізька південна ОДПІ

Актуально для платників податків – користувачів РРО
Наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13 оновлено форми таких розрахункових документів:
- фіскального касового чека на товари та послуги (форма №ФКЧ-1);
- фіскального касового чека видачі коштів (форма №ФКЧ-2);
- розрахункової квитанції (форма №РК-1);
- спрощеної розрахункової квитанції (форма №РК-2).
Також запроваджено новий розрахунковий документ – фіскальний касовий чек за приймання та переказ готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування (форма №ФКЧ-3).
Крім того, затверджено нову форму звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) та Інструкцію щодо його заповнення.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Якщо анулюється реєстрація платника ПДВ
Особа, реєстрація платника ПДВ якої анулюється, зобов’язана подати податкову декларацію з ПДВ за останній податковий період, з урахуванням граничного терміну, а саме, протягом 20 (40) календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду, в якому відбулося анулювання платника ПДВ.
Після закінчення граничних термінів подання звітності можливості подання податкової декларації з ПДВ у суб’єкта господарювання, якого виключено з реєстру платників ПДВ у зв’язку з анулюванням реєстрації, за останній звітний (податковий) період та інші податкові періоди, за які звітність не подана, не має.
У такому випадку нарахування ПДВ буде здійснено контролюючим органом та до такого платника будуть застосовані штрафні санкції, визначені підпункт 54.3.1 пункту 54.3 статті 54, пункт 120.1 статті 120, пункт 123.1 статті 123 Кодексу.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Електронний сервіс ДФС України надає можливість громадянам дізнатись про свої доходи у режимі онлайн
Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що за допомогою електронного сервісу Державної фіскальної служби України «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису» (далі – сервіс) фізична особа – платник податків може отримати в електронному вигляді відомості про себе з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків щодо сум отриманих доходів та утриманих податків.
Зазначена електронна послуга функціонує у штатному режимі з 01.09.2015.
Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області

За два місяці поточного року майже 5 тисяч громадян Дніпропетровщини надали декларацію про майновий стан і доходи
В рамках деклараційної кампанії, що розпочалася 1 січня та триватиме до 1 травня поточного року, про свої статки, отримані у 2015 році, на Дніпропетровщині прозвітували 4949 громадян. Загальна сума задекларованого ними доходу становить 272,5 млн. грн.
Впродовж січня – лютого поточного року громадяни Дніпропетровського регіону задекларували податкове зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб в сумі 8,7 млн. грн., що на 1,5 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2015 року, сума військового збору до сплати складає 2,0 млн. грн.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Кампанія по декларуванню доходів у 2016 році триває!
Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що декларацію громадяни повинні надати до 1 травня 2016 року та до 1 серпня поточного року зобов’язані самостійно сплатити нараховані у декларації суми податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору. Запровадження в Україні інституту уповноважених економічних операторів – ще один крок у європейському напрямі.
Криворізька південна ОДПІ

Платники податку на прибуток, які повинні звітувати у 2016 році щоквартально
Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що податковий (звітний) період – квартал встановлено для платників податку на прибуток, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків) перевищує 20 мільйонів гривень, за винятком платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), та виробників сільськогосподарської продукції. При цьому, до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.
Також звертаємо увагу, що з урахуванням вимог пункту 38 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу платники податку на прибуток, для яких встановлено податковий (звітний) період – квартал, повинні здійснити розрахунок авансового внеску у розмірі 2/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за три квартали 2016 року, та сплатити його до 31.12.2016.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Криворізька південна ОДПІ: З початку року до зведеного бюджету надійшло понад 700 млн.гривень
Платниками податків Криворізької південної ОДПІ у січні-лютому 2016 року сплачено до зведеного бюджету 718,6 млн. грн., що на 20,6 млн. грн., або на 3,0 відс., більше січня-лютого 2015 року.
Із загальної суми сплачених податків, зборів та інших обов’язкових платежів, до Державного бюджету надійшло понад 330,0 мільйони гривень. Решту сплачено до місцевих скарбничок.
Значна питома вага у формуванні зведеного бюджету по Криворізькій південній ОДПІ припадає на надходження з: платежів за користування надрами – 224,1 млн.грн., податку на доходи фізичних осіб, що склав 217,0 млн грн; екологічного податку, який перевищив 78,6 млн грн; плати за землю - 78,4 млн.грн.
Криворізька південна ОДПІ

Податковою міліцією у Дніпропетровській області вилучено 17 тис. пачок цигарок та 14,2 тис. пляшок алкоголю без акцизних марок
Працівниками податкової міліції Дніпропетровської області в рамках розслідування кримі- нального провадження за ч.3 ст.212 КК України на підставі ухвали суду проведено 8 обшуків в офісних та складських приміщеннях у містах Дніпропетровську та Кривому Розі.
Під час обшуків виявлено та вилучено 17 тис. пачок цигарок, 14,2 тис. пляшок лікеро-горілчаних виробів в асортименті, не маркованих марками акцизного податку, 3 системні блоки, 4 сервери, комп’ютерну техніку, 7 магнітних носіїв інформації, 4,7 тис. грн. готівкових коштів документацію та чорнові записи. Слідчі дії тривають.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

ДФС України: Понад 1 млн. грн. задекларували 903 громадянина
За оперативними даними ДФС (станом на 11.03.2016) доходи у сумі, що перевищує 1 млн. грн., у 2015 році отримали 903 громадянина. Загальна сума задекларованого ними доходу становить 4,6 млрд. грн. Сума податку на доходи фізичних осіб, яку «мільйонери» самостійно визначили до сплати до бюджету – 84,2 млн. грн., військового збору – 9,8 млн. грн. Загалом громадянами подано майже 105 тис. декларацій про майновий стан і доходи.
З початку деклараційної кампанії майже 26 тис. осіб скористалися правом на отримання податкової знижки. Задекларована сума податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає поверненню – 38,3 млн. грн., що на 3,1 млн. грн. менше, ніж за аналогічний період минулого року.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Скасовано штрафні санкції при сплаті платником без оскарження донарахованих сум податку
Для забезпечення виконання умов Коаліційної угоди щодо створення сприятливого бізнес-середовища для розвитку малого бізнесу наказом Міністерства фінансів України від 10.02.2016 №40 затверджено Порядок скасування штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення.
Це дозволить сумлінним платникам податків, які не допускають систематичних порушень податкового законодавства, уникнути необхідності витрачати час на проведення процедур оскарження результатів перевірок та спрямувати вивільнені від сплати штрафних (фінансових) санкцій кошти на інвестування в розвиток власної господарської діяльності.
Ця норма дії до 31 грудня 2016 року та стосується штрафних (фінансових) санкцій, що нараховані на суму податкового зобов’язання, визначеного контролюючим органом. Штрафні санкції не скасовуються у разі повторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання з одного й того самого податку або збору.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Майже на 1 млрд. грн. збільшено платниками фінансовий результат до оподаткування відповідно до норм ТЦО
Відповідно до податкових декларацій з податку на прибуток підприємств за 2015 рік 121 платник податків провів самостійне коригування сум податкових зобов’язань відповідно до норм трансфертного ціноутворення (ТЦО).
Фінансовий результат до оподаткування платниками збільшено на загальну суму понад 913,9 млн. грн. Зокрема, фінансовий результат до оподаткування в операціях з реалізації товарів (послуг) збільшено на 613,6 млн. грн., в операціях з придбання товарів (послуг) – на 300,1 млн. грн.
З урахуванням проведеного коригування платниками самостійно збільшено суму податкових зобов’язань зі сплати податку на прибуток підприємств на 164,5 млн. гривень.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

ДФС України: У Києві під час обшуку вилучено харчові добавки орієнтовною вартістю 20 млн. грн.
Співробітниками податкової міліції у м. Києві в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст. 209 КК України та на підставі ухвали суду м. Києва, проведено обшуки офісного та складського приміщень, орендованих фігурантами провадження.
За результатами обшуків виявлено харчові добавки орієнтовною вартістю 20 млн. грн., фінансово-господарську документацію, яка свідчить про взаємовідносини фігурантів із фіктивними підприємствами – учасниками «конвертаційного центру», та чорнові записи. Вказаний товар та документацію вилучено, тривають слідчі дії.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Оподаткування благодійної допомоги
З 01.03.2016 р. набрала чинності постанова КМУ, якою затверджено перелік засобів, товарів (робіт, послуг), сума (вартість) благодійної допомоги для закупівлі або у вигляді яких не включається до оподатковуваного доходу платників ПДФО.
Зокрема, не оподатковуються ПДФО: продукти харчування, одяг, взуття, засоби особистої гігієни, засоби індивідуального захисту, рухомі військові ремонтні майстерні, спеціальні машини та комплекти спеціальної обробки, послуги стаціонарного, мобільного зв’язку та зв’язку з Інтернетом.
Криворізька південна ОДПІ

Щодо реалізації фіскальних функцій РРО для окремих сфер застосування
З 11.03.2016 р. набрала чинності постанова КМУ від 02.03.2016 р. № 149 про вимоги щодо реалізації фіскальних функцій РРО для окремих сфер застосування.
Затверджено вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій, що застосовуються під час здійснення операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій, що застосовуються під час здійснення операцій з приймання та переказу готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування
Криворізька південна ОДПІ

Рестораторів оштрафовано на 6,1 млн. грн.
Підрозділами податкового та митного аудиту ДФС у IV кварталі минулого року проведено 1 081 фактичну перевірку закладів ресторанного бізнесу. Під час перевірок встановлено низку порушень, найбільш характерним з яких є участь у розрахунках між споживачами та суб'єктами господарювання третіх осіб.
При цьому зазначені особи не мали жодного відношення до діяльності закладів громадського харчування. Крім того, в них були відсутні реєстратори розрахункових операцій та ліцензії на право роздрібного продажу алкогольних та тютюнових виробів. За результатами проведених фактичних перевірок порушників чинного законодавства оштрафовано на загальну суму 6,1 млн. грн. Згідно з інформаційними базами даних в Україні зареєстровано 32 555 об'єктів ресторанного бізнесу.
Криворізька південна ОДПІ

За два місяці контакт-центром ДФС надано 145,2 тис. відповідей на запитання платників податків
Протягом січня-лютого поточного року фахівцями контакт-центру ДФС надано 145,2 тис. відповідей на запитання суб’єктів господарювання та громадян. Більшість відповідей платники отримали по телефону – 140,7 тис., електронною поштою та факсом – 4,5 тис.
Найчастіше платники податків зверталися з питань податку на додану вартість, податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування, податку на прибуток підприємств та єдиного податку для фізичних осіб-підприємців.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Автоматизована база уніфікованих налічує майже 15 тисяч уніфікованих запитань-відповідей
Для уникнення неоднозначного трактування положень законодавства відповіді на звернення надаються фахівцями контакт-центру ДФС з використанням Бази знань – автоматизованої бази уніфікованих відповідей на запитання суб’єктів господарювання та громадян, яка постійно оновлюється і підтримується в актуальному стані. На 1 березня поточного року у Базі знань налічувалося 14,9 тис. уніфікованих запитань-відповідей. З її використанням протягом зазначеного періоду платникам надано 97 консультацій у письмовій формі.
Для зручності Базу знань розміщено на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Запитання-відповіді» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР). Скористатися нею відвідувачі порталу можуть у будь-який зручний час та самостійно знайти відповіді на питання, які їх цікавлять. З початку 2016 року цією послугою вже скористалися 641 тис. Користувачів, що на 19,9 відс. Більше відповідного періоду минулого року.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Особливості сплати авансових платежів підприємцями на загальній системі оподаткування з 2016 року
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що починаючи з 2016 року авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються самостійно згідно з фактичними даними розміру чистого доходу, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу. Такі авансові платежі сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня).
Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується. Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується.
Криворізька південна ОДПІ

Оподаткування процентів з депозитів
ДФС України листом від 25.02.2016 р. № 2071/Л/99-99-17-03-03) повідомлено, що дохід платника податку у вигляді процентів, нарахованих на суму вкладного (депозитного) банківського рахунка, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та з 01.01.2016 р. оподатковується за ставкою 18%..
Криворізька південна ОДПІ

ЗІР надає відповіді на ваші запитання
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що за допомогою Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу можна оперативно та у зручній формі отримати актуальну інформацію щодо змін у податковому та митному законодавстві, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, термінів подання звітності та сплати податків (зборів), користуватися можливістю покрокового пошуку інформації, розміщеної в інтерактивних мапах за напрямами «Митна справа» та «Єдиний соціальний внесок», здійснювати перегляд 10 найактуальніших запитань, з якими платники найчастіше зверталися до Контакт-центру за попередній день, та відповіді на них.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

З 1 березня запроваджені нові ставки акцизного податку на алкогольні напої, що маркуються
Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) визначені, зокрема, нові ставки відповідно акцизного податку для алкогольних напоїв.
Відповідно до пункту 1 розділу II Закону № 909 з 01.03.2016 вступили в силу нові ставки акцизного податку для алкогольних напоїв, що підлягають маркуванню акцизними марками. Щодо коньяків, то нові ставки акцизного податку застосовуються з 1 квітня поточного року.
Згідно з пунктом 226.6 статті 226 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями маркуванню підлягають усі алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5% об’ємних одиниць. Маркування вироблених в Україні алкогольних напоїв із вмістом спирту етилового до 8,5% об’ємних одиниць не здійснюється
Отже, для алкогольних напоїв, які підлягають маркуванню, з 01.03.2016 ставки акцизного податку відповідно до підпункту 215.3.1 пункту 215.3 статті 215 Кодексу, складатимуть на: - лікеро-горілчані вироби 105,80 грн. за 1 літр 100% спирту; - вина виноградні натуральні 0, 01 грн. за 1 літр; - вина натуральні з доданням спирту та міцні (кріплені), вермути та інші вина виноградні натуральні – 7,16 грн. за 1 літр; - вина ігристі, вина газовані – 10,40 грн. за 1 літр.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровскій області

Кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2015 році, триває
Криворізька південна ОДПІ звертає увагу, що кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2015 році, триває. Відповідно до Конституції України кожен громадянин зобов’язаний сплачувати податки і збори у порядку та розмірах, встановлених законом.
Нагадуємо, що відповідно до статті 163 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) податком на доходи фізичних осіб підлягає оподаткуванню загальний річний оподатковуваний дохід, який включає доходи, як з джерел їх походження в Україні, так і іноземні доходи.
Підпунктом 168.2.1 пункту 168.2 статті 168 Кодексу передбачено, що платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок на доходи фізичних осіб з таких доходів.
Криворізька південна ОДПІ

Декларація про майновий стан і доходи подається громадянином за місцем податкової адреси
Крім того, відповідно до підпункту 1.2 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу доходи, визначені у статті 163 Кодексу є також об’єктом оподаткування військовим збором.
Отже, за результатами звітного 2015 року громадянин повинен задекларувати отримані доходи шляхом подання до податкової інспекції за своєю податковою адресою податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) у порядку, встановленому законом. При цьому, у декларації фізична особа – платник податків повинна самостійно визначити податкові зобов’язання, як з ПДФО, так і з військового збору.
Громадяни, які згідно з нормами Кодексу зобов’язані надати декларацію, повинні прозвітувати до 1 травня 2016 року за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859.
Криворізька південна ОДПІ

Визначення податкової адреси платника податків – фізичної особи
Згідно із положеннями статті 49 Кодексу, податкова декларація подається за звітний період в установлені Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків. При цьому платник податків – фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу. Податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.
Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси. Відповідно до пункту 1 статті 29 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово. Фізична особа може мати кілька місць проживання (пункт 6 статті 29 ЦКУ).
Враховуючи вищевикладене, громадянин, який відповідно до норм чинного законодавства зобов’язаний (має право) надати річну декларацію, але на той час проживає не за місцем реєстрації (прописки), а в іншому місці, повинен подати декларацію до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.
Криворізька південна ОДПІ

Порядок декларування акцизного податку у 2016 році
Листом ДФС України від 21.01.2016 №1903/7/99-99-19-03-03-17 надано роз’яснення порядку декларування податкових зобов’язань з акцизного податку з 01.01.2016. Зокрема, зазначено, що для платників, визначених підпунктом 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 Кодексу, тобто, осіб, які реалізують пальне, – першим звітним (податковим) періодом буде березень 2016 року. Зазначені платники акцизного податку будуть зобов’язані, після затвердження Порядку ведення реєстру платників акцизного податку з реалізації пального та Заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, зареєструватися платником акцизного податку та до 20 квітня 2016 року подати декларацію з акцизного податку за звітний (податковий) період – березень 2016 року за формами, встановленими Міністерством фінансів України.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Про проведення перевірок у 2016 році
ДФС України листом від 01.02.2016 № 3069/7/99-99-22-04-02-17 в зв’язку з набранням чинності 01 січня 2016 року Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» роз’яснила зміни в податковому законодавстві щодо проведення перевірок.
Зокрема, внесені зміни до підпункту 78.1.1 пункту 78.1. статті 78 Податкового кодексу виключили можливість проведення перевірок з питань дотримання податкового законодавства у разі, якщо отримано податкову інформацію або за наслідками перевірок інших платників податків виявлено факти, що свідчать про порушення платником податків податкового законодавства. Поряд з цим в листі зазначено, що у разі отримання контролюючим органом податкової інформації, яка свідчить про порушення платником податків податкового законодавства, організацію та проведення документальних позапланових перевірок доцільно здійснювати на підставі підпункту 78.1.4 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Затверджено перелік засобів, товарів (робіт, послуг), сума благодійної допомоги для закупівлі або у вигляді яких не оподатковується податком на доходи фізичних осіб
Постановою КМУ від 24.02.2016 №112 затверджено перелік засобів, товарів (робіт, послуг), сума (вартість) благодійної допомоги для закупівлі або у вигляді яких не включається до оподатковуваного доходу платників податку на доходи фізичних осіб. Згідно з нормами Кодексу (підпункт 170.7.8 пункту 170.7 статті 170) не включається до оподатковуваного доходу благодійна допомога у будь-якій сумі (вартості), що:
- надається благодійниками на користь учасників бойових дій або членів їх сімей (ці особи визначені абзацом другим підпункту «а» підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 Кодексу);
- отримується благодійниками – фізичними особами – волонтерами (такі особи визначені підпунктом «б» підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 Кодексу) для надання такої допомоги на користь осіб учасників бойових дій або членів їх сімей (особи визначені абзацом другим підпункту «а» підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 Кодексу).
При цьому, така допомога не оподатковується у разі її надання (отримання) для закупівлі або у вигляді спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення чи інших товарів (робіт, послуг) за переліком, що визначається Постановою №112.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

ДФС України: Податкова міліція викрила міжрегіональний конвертцентр з обігом 300 млн. грн.
Співробітниками податкової міліції Харківської області в рамках розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України припинено діяльність міжрегіонального конвертаційного центру.
За період діяльності конвертцентру протягом 2014-2016 років проконвертовано 300 млн. гривень. Ймовірні втрати бюджету становлять 50 млн. гривень.
За результатами обшуків, проведених в офісних приміщеннях та за місцями проживання і автомобілів учасників конвертаційного центру, вилучено 150 тис. грн. готівкою, 14 печаток, 2 кутових штампи, телефони, комп’ютерну техніку, електронні носії інформації та документацію, що свідчить про незаконну діяльність. Тривають слідчі дії.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Роман Насіров: конвертаційні центри мають залишитися в минулому
На виконання завдання Уряду щодо припинення діяльності тіньового бізнесу ДФС сконцентрувала зусилля на протидії конвертаційним центрам, «податковим ямам» та іншим схемам ухилення від сплати податків. Про це заявив Голова ДФС Роман Насіров під час прес-конференції.
Для ліквідації незаконних схем конвертації ДФС значно посилено роботу оперативних підрозділів, в арсеналі яких є електронні бази і аналітичні системи, що дозволяють виявляти шахраїв. Так, протягом минулого року було припинено діяльність 60 конвертаційних центрів. У поточному році їх кількість вже сягнула 13, через які було проконвертовано 10,7 млрд. грн. Збитки від їхньої діяльності склали 1,3 млрд. грн., розпочато 43 кримінальних провадження за виявленими фактами незаконно заявлених до відшкодування 302,1 млн. грн. та незаконно відшкодованих з бюджету 12,2 млн. грн. ПДВ
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням прес-служби ДФС України

ДФС України: Система електронного адміністрування ПДВ запобігає фінансовим правопорушенням
Вчасна сплата податку на додану вартість та запобігання фіктивному податковому кредиту, який формують нечесні підприємці, на постійному контролі в ДФС. Так, протягом січня-лютого 2016 року виявлено ознаки кримінальних правопорушень та розпочато 201 досудове розслідування за фактами ухилення від сплати ПДВ на суму 1,7 млрд. грн., з яких відшкодовано – 6,6 млн. грн., у тому числі 20 кримінальних проваджень за фактами неправомірного використання сільськогосподарськими виробниками (переробниками) спеціального режиму оподаткування на суму 304,6 млн. грн.
За словами Першого заступника Голови ДФС Сергія Білана, завдяки введенню системи електронного адміністрування ПДВ та зусиллям усіх органів держави, які борються з фінансовими правопорушеннями, з тіні було виведено майже 5 млрд. грн. «З введенням електронного адміністрування ПДВ робота конвертаторів стала важчою, оскільки їх дії легше відслідковувати, і вони змушені будувати складні ланцюги. Ми в ДФС не збільшуючи чисельність створили окремий підрозділ, який займається банківською, страховою, фінансовою сферою – дуже ретельну увагу ми приділяємо та в подальшому будемо приділяти цьому напряму», – наголосив Сергій Білан.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням прес-служби ДФС України

Додати коментар