1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє

40416 8

Суб’єкти господарювання які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, надають звіт до 10 травня 2016 року
Криворізька південна ОДПІ звертає увагу, що відповідно до частини третьої статті 16 Закону України від 19.12.1995 №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» суб’єкти господарювання які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами щомісяця до 10 числа наступного місяця надають звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Форма звіту затверджена наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 №49, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 03.03.2016 за №340/28470 і який опубліковано 22 березня 2016 року.
Відповідно до пункту 5 наказу, наказ набирає чинності через 30 днів з дня його офіційного опублікування, тобто 21 квітня 2016 року.
Отже, суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі зобов’язані надати до органів ДФС за основним місцем обліку звіти в електронній формі до 10 травня 2016 року за звітний період квітень.
Звертаємо увагу, що у відповідності із статтею 17 Закону України від 19.12.1995 №481 за неподання чи несвоєчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними даними застосовуються штрафні санкції у розмірі 17000 гривень.
Криворізька південна ОДПІ

Доходи, які підлягають обов’язковому декларуванню громадянами
Деклараційна кампанія – 2016 стосовно декларування громадянами доходів, отриманих у 2015 році, триває до 1 травня 2016 року. Обов’язковому декларуванню підлягають: - доходи від здачі майна в оренду; - доходи у вигляді спадщини та подарунків; - іноземні доходи; - дохід у вигляді заробітної плати, отриманий від двох або більше податкових агентів (роботодавців); - дохід від операцій продажу (обміну) рухомого і нерухомого майна; - інші доходи, які оподатковуються податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.
Крім того, громадяни мають право протягом усього 2016 року подати декларацію про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Про розподіл податкового кредиту сільськогосподарськими підприємствами
Криворізька південна ОДПІ повідомляє, що Державна фіскальна служба України листом від 14.03.2016 №8763/7/99-99-19-03-02-17 (далі – лист ДФС №8763) надала роз’яснення стосовно особливостей заповнення податкової звітності з податку на додану вартість у частині порядку розподілу сільськогосподарськими підприємствами – суб’єктами спеціального режиму оподаткування податкового кредиту при придбанні товарів/послуг для використання в операціях з постачання зернових і технічних культур, продукції тваринництва та іншої сільськогосподарської продукції.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

До уваги сільськогосподарських підприємств!
Криворізька південна ОДПІ інформує, що 18.03.2016 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 №156, яка внесла зміни до Порядку акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.01.2011 №11.
Сільгосппідприємствам надано можливість акумулювати кошти податку на додану вартість (далі – ПДВ) для використання їх на виробничі цілі. Зазначений механізм буде діяти до 1 січня 2017 року. Постанову №156 опубліковано в офіційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 18.03.2016 №20.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

До уваги платників ПДВ – сільськогосподарських товаровиробників!
Операції з експорту сільськогосподарським підприємством – суб’єктом спеціального режиму оподаткування власновироблених сільськогосподарських товарів оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою та відображаються у декларації 0121 – 0123 за умови підтвердження такого вивезення товарів за межі митної території України (експорту) належним чином оформленою митною декларацією.
При цьому суми ПДВ, що були сплачені суб’єктом спеціального режиму оподаткування постачальникам під час придбання товарів/послуг, які брали участь у виробництві експортованої сільськогосподарської продукції та включені до складу податкового кредиту, за рішенням платника можуть бути перенесені із декларації 0121 до декларації 0110 шляхом відображення у рядку 14 декларації 0121 зі знаком «-» та в рядку 14 декларації 0110 зі знаком «+».
Суми податку, перенесені до рядка 14 декларації 0110, можуть брати участь в обрахунку суми, що підлягає бюджетному відшкодуванню у загальновстановленому порядку, визначеному статтею 200 Кодексу.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Про затвердження нових форм реєстраційних документів
Криворізька південна ОДПІ звертає увагу, що Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД) на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД у розділі «Новини» за посиланням http://acskidd.gov.ua/news повідомив про внесення змін до форми Реєстраційної картки (для фізичної особи/фізичної особи підприємця) та затвердження нових форм реєстраційних документів
Наказом Інформаційно-довідкового департаменту ДФС від 18.02.2016 №22 «Про внесення змін до наказу ІДД ДФС від 17.02.2015 №15» скасовано деякі форми реєстраційних документів. Нові форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису набрали чинності 09.03.2016.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Підписано Меморандум про взаєморозуміння між ДФС та ПРООН
Голова ДФС Роман Насіров та директор Представництва Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні Янтомас Хімстра 25 березня підписали Меморандум про взаєморозуміння між ДФС та ПРООН у рамках проекту «Початкова реалізація прискореного вилучення з обігу ГХФВ (озоноруйнівних речовин) у регіоні країн з перехідною економікою».
У рамках Меморандуму митниці ДФС отримують спеціальне обладнання для визначення вмісту та складу сполук, які постачаються в Україну. Це дозволить здійснювати ефективний контроль за дотриманням обмежень щодо ввезення на територію України озоноруйнівних речовин. Їх перелік Урядом України затверджено відповідно до міжнародних зобов’язань.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

До уваги гірничодобувних підприємств!
Державною фіскальною службою України повідомлено, що відповідно до листа Державної комісії України по запасах корисних копалин при Державній службі геології та надр України від 21.03.2016 №171/07 до проведення державної експертизи матеріалів геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин рекомендовано встановити такі тимчасові коефіцієнти рентабельності: - для нафтогазодобувних підприємств – 0,47; - для всіх інших гірничодобувних підприємств – 0,25.
Зазначені коефіцієнти застосовується для обчислення податкових зобов’язань з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за розрахунковою вартістю одиниці видобутої корисної копалини (пункт 252.16 статті 252 Податкового кодексу України) у 2016 році.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Про звітність з плати за землю у 2016 році
ДФС України надані роз’яснення щодо порядку заповнення податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 №560, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03.07.2015 за №783/27228.
Відповідно до пункту 50.1 статті 50 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями у разі, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених статтею 50 Кодексу), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинною на час подання уточнюючого розрахунку.
Отже, враховуючи вищевикладене та з метою упередження виникнення штучного податкового боргу з плати за землю, у разі заповнення платниками податку декларації з порушенням вимог чинного законодавства таким суб’єктам господарювання необхідно подати уточнюючі податкові декларації з плати за землю, заповнені згідно з вимогами законодавства.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Змінилися вимоги до касового чеку
Криворізька південна ОДПІ повідомляє, що з 11.03.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми №ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за №220/28350 (далі – Наказ №13).
Затверджене Наказом №13 Положення про форму та зміст розрахункових документів (далі – Положення №13) врегульовує відображення в розрахункових документах акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, уточнює реквізити розрахункових документів, що друкуються реєстратором розрахункових операцій при проведенні розрахунків електронним платіжним засобом (платіжною карткою) із застосуванням платіжного терміналу, з’єднаного або поєднаного з реєстратором розрахункових операцій та визначає реквізити розрахункового документа при здійсненні операцій з приймання готівки для подальшого її переказу, у тому числі із застосуванням програмно-технічних комплексів самообслуговування.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

До уваги виробників і користувачів РРО
Державна фіскальна служба України на головній сторінці офіційного веб-порталу (sfs.gov.ua) звернулася до:
- виробників та імпортерів касової техніки з проханням якнайшвидше впровадити у виробництво моделі та модифікації реєстраторів розрахункових операцій, що забезпечують друкування касових чеків з усіма передбаченими Положенням №13 обов’язковими реквізитами (як відображенням акцизного податку так і відповідних реквізитів при застосуванні платіжного терміналу у разі розрахунків електронним платіжним засобом (платіжною карткою));
- виробників/імпортерів касової техніки та центрів сервісного обслуговування щодо організації в найкоротший термін роботи з доопрацювання наявних у користувачів реєстраторів розрахункових операцій для друку всіх передбачених Положенням №13 реквізитів касових чеків. При цьому звертає увагу на норму пункту 5 Наказу №13 щодо вимог до форми і змісту фіскальних касових чеків у частині відображення інших податків, крім податку на додану вартість;
- користувачів реєстраторів розрахункових операцій з проханням щонайшвидше разом із центрами сервісного обслуговування та виробниками/імпортерами касової техніки доопрацювати наявний парк реєстраторів розрахункових операцій для забезпечення дотримання вимог чинного законодавства до форми та змісту розрахункових документів.
- суб’єктів господарювання, що застосовують при проведенні розрахункових операцій книги обліку розрахункових операцій та розрахункові книжки, щодо подання звітності про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за квітень 2015 року і подальші періоди за оновленою формою №ЗВР-1, починаючи з травня 2016 року.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Урядом змінено перелік товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України
Криворізька південна ОДПІ повідомляєповідомляє, що 24.03.2016 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 №142 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р. №436» (далі – Постанова №142).
Зазначеною Постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 №436 «Про затвердження переліків товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України».
Так, зокрема, затверджено нові переліки: насіння і садивного матеріалу, радіоактивних матеріалів, радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України. Водночас скорочено перелік товарів, які підлягають оцінці відповідності згідно з вимогами технічних регламентів при перетині кордону.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Податковою міліцією викрито продавця ювелірних виробів, який не сплатив 3,1 млн. грн. податків
Працівниками податкової міліції Запорізької області встановлено факт ухилення від сплати податків місцевим підприємцем, який здійснював роздрібну торгівлю годинниками та ювелірними виробами. Як з’ясувалося, він протягом 2012-2014 років приховував обсяг реалізації товарно-матеріальних цінностей, ввезених на територію України поза митним контролем (годинники, ювелірні вироби та інше). Внаслідок таких дій порушник ухилився від сплати податків на загальну суму 3,1 млн. гривень. За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст.212 КК України.
На підставі ухвали суду було проведено 6 обшуків за місцями проживання підприємця та реалізації в мережі магазинів. Виявлено та вилучено 309,4 тис. гривень готівкою, 1170 штук годинників брендів відомих виробників, 12 ручок іноземного виробництва, 7 мобільних телефонів, 6 одиниць комп’ютерної техніки, та магнітний носій інформації загальною орієнтовною вартістю 6,4 млн. гривень.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

З початку року за матеріалами внутрішньої безпеки ДФС розпочато 84 кримінальних провадження
Упродовж січня-лютого 2016 року за фактами вчинення посадовцями органів фіскальної служби кримінальних корупційних та інших правопорушень у сфері службової діяльності, правоохоронними органами розпочато 89 кримінальних проваджень, з них 84 – за матеріалами підрозділів Головного управління внутрішньої безпеки.
Також, за вказаний період підрозділами внутрішньої безпеки ДФС проведено 497 службових розслідувань і перевірок. За їх результатами винесено 61 офіційне застереження, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 63 осіб, звільнено із займаних посад – 19. Стосовно посадових осіб ДФС складено та направлено до суду 9 протоколів про вчинення адміністративних корупційних правопорушень.
Повідомити про можливі неправомірні дії посадових осіб ДФС платники податків можуть на антикорупційний сервіс «Пульс» (тел. 044-284-00-07). З початку року на вказаний сервіс надійшло 45 таких повідомлень. З них 6 фактів підтвердилося, розпочато одне кримінальне провадження.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Роман Насіров: ДФС має чіткий план дій та реформ
Результати роботи ДФС у 2015 році, за перші місяці 2016 року та основні завдання ДФС на поточний рік обговорювалися під час робочої наради за участі Міністра фінансів України Наталії Яресько, заступника Міністра фінансів України – керівника апарату Оксани Маркарової, Голови ДФС Романа Насірова, його першого заступника Сергія Білана, керівників структурних підрозділів та територіальних органів ДФС 18 березня 2016 року.
За словами Голови ДФС, на 2016 рік служба має чіткий план та активно співпрацює з професійними колегами з Європейського Союзу, на практиці втілюючи їх успішний досвід. Найбільшим результатом 2015 року стало перевиконання ДФС завдань із забезпечення надходжень до бюджету, що дало змогу вирішити проблеми з бізнесом – закрити суттєві переплати з акцизного податку, повернути заборгованість з відшкодування податку на додану вартість та стабільно державі виконувати соціальні зобов’язання.
Так, у 2015 році до загального фонду державного бюджету ДФС було забезпечено 487 млрд. грн., 275 млрд. грн. – по податковому напряму та 202 млрд. грн. - по митному. Платникам податків було відшкодовано 68,4 млрд. грн. ПДВ, що дало змогу ліквідувати прострочену заборгованість з відшкодування податку. У поточному році ДФС стабільно продовжує перевиконувати планові показники з надходжень до бюджету. У січні-лютому індикативні показники Міністерства фінансів України перевиконані на 14,5%, до бюджету додатково надійшло 8,2 млрд. грн.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Нові можливості при декларуванні доходів громадян
В рамках кампанії декларування доходів громадян та електронного декларування доходів державних службовців ДФС доопрацювала оновлений сервіс «Електронний кабінет платника» в частині отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді (далі – відомості про доходи).
Сервіс доопрацьовано з використанням сучасних Web-технологій з метою забезпечення зручності платників, які бажають отримати відомості про доходи в електронному вигляді. Також повідомляємо, що засобами електронного сервісу «Електронний кабінет платника» найближчим часом буде надана можливість підготувати, заповнити та надіслати декларацію про майновий стан і доходи фізичних осіб.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Шановні платники податків!
На виконання підпункту 200.7.3 пункту 200.7 статті 200 Податкового кодексу України і постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість» від 22.02.2016 №68 ДФС оприлюднено Реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість.Інформація розміщена на офіційному порталі Державної фіскальної служби України в підрозділі «Повідомлення про Реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, зазначені у підпункті 200.7.1 пункту 200.7 статті 200 Податкового кодексу України» розділу «Відшкодування ПДВ».
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

До уваги платників ПДВ!
Особливості заповнення податкової декларації з ПДВ викладено у Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, який затверджений наказом Міністерства фінансів України від 28 січня 2016 року №21 „Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість”.
При заповненні додатка 2 до податкової декларації з ПДВ „Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)” в колонці 2 табличної частини зазначається індивідуальний податковий номер (ІПН) платника податку постачальника, а при формуванні від’ємного значення за рахунок сум ПДВ, сплачених при ввезенні товарів на митну територію України, – власний ІПН платника податку (покупця).
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

При перерахуванні неприбутковим організаціям благодійних внесків є право на податкову знижку
Платник податку - резидент має право включити до податкової знижки суму коштів або вартість майна, перерахованих у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям у розмірі, що не перевищує 4% суми загального оподатковуваного доходу такого звітного року.При цьому, неприбуткові організації - отримувачі благодійних внесків, мають відповідати умовам, визначеним Податковим кодексом України для неприбуткових організацій.
Громадяни, які перераховували неприбутковим організаціям благодійні внески та пожертвування та бажають скористатися правом на нарахування податкової знижки, мають право надавати річну податкову декларацію за звітний 2015 рік протягом всього поточного 2016 року (включно по 31 грудня 2016 року).
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Суб’єкт господарювання може перейти на єдиний податок один раз протягом календарного року
Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до фіскального органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року. Перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст.291 Податкового кодексу, щодо обмеження кількості найманих осіб, обсягу доходу та здійснення певних видів діяльності. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Оподаткування подарованого нерухомого майна
ДФС України повідомлено, що у разі отримання фізичною особою – резидентом, яка не є членом сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, доходу у вигляді вартості подарованого нерухомого майна, такий дохід є об’єктом оподаткування ПДФО за ставкою 5% та військовим збором 1,5%. Зокрема, платник податку, який отримав дохід у вигляді вартості подарованого нерухомого майна, може сплатити ПДФО та військовий збір до нотаріального посвідчення договору дарування нерухомого майна за місцем нотаріального посвідчення такого договору.
Криворізька південна ОДПІ

Боротьба з порушеннями митного законодавства в зоні діяльності Дніпропетровської області
Начальник відділу провадження у справах про порушення митних правил управління аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням Дніпропетровської митниці ДФС Віталій Аксютін повідомив, що з початку року Дніпропетровською митницею ДФС складено 28 протоколів про порушення митних правил. на загальну суму понад 81 млн. грн. під час проведення прес-конференції в ІА "Мост-Днепр".
"Серед складених протоколів - 11 відносяться до окремої категорії на суму 72,492 млн. грн., де кожне правопорушення складає понад 50 тис. грн. Ще 5 протоколів - на загальну суму у 2 млн. грн. Основними правопорушеннями при перетині кордону є подача документів з неправдивими відомостями щодо вартості і кількості товару і його найменувань (побутова техніка, транспортні засоби тощо)" - зазначив він.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Відповідальність за порушення термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що з 01.03.2016 запроваджена системи електронного адміністрування реалізації пального та електронної акцизної накладної при реалізації пального.
Із запровадженням акцизної накладної та електронного адміністрування реалізації пального запроваджені нові штрафи:
- за порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних / розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних - від 2,0 до 40,0 відсотків суми акцизного податку;
- за відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних / розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов'язаний скласти акцизну накладну / розрахунок коригування, - 50,0 відсотків суми акцизного податку.
Така відповідальність не застосовується при порушенні термінів реєстрації акцизних накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених у перехідний період - з 1 березня 2016 року до 1 квітня 2016 року.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Сільськогосподарське підприємство може відмовитись від застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ
Сільськогосподарське підприємство за добровільним рішенням може відмовитись від застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства і перейти на загальну систему оподаткування ПДВ.
Для виключення з реєстру суб'єктів спеціального режиму ПДВ сільськогосподарське підприємство повинно подати до фіскального органу, за місцем реєстрації як суб'єкта спеціального режиму, заяву про реєстрацію його платником ПДВ на загальних умовах за формою № 1-ПДВ з позначкою "Перереєстрація", якщо не було допущено перевищення встановлених граничних обсягів поставки несільськогосподарських товарів/послуг у вартості всіх поставлених товарів/послуг (не вище 25%).
Датою, з якої сільськогосподарське підприємство вважається платником ПДВ на загальних підставах у разі переходу за добровільним рішенням сільськогосподарського підприємства - платника ПДВ із спеціального режиму на загальну систему оподаткування ПДВ, є дата виключення такого підприємства з реєстру суб'єктів спеціального режиму. Зазначений порядок роз’яснено листом ДФС України від 11.02.2016 р. №4698/7/99-99-19-03-02-17.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Щодо застосування РРО під час здійснення операцій з купівлі-продажу валюти та приймання і та переказу готівки через програмно-технічні комплекси самообслуговування
Постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року №149 «Про вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для окремих сфер застосування» затверджено Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій, що застосовуються під час здійснення операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій, що застосовуються під час здійснення операцій з приймання та переказу готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування (ПТКС).
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Електронна реєстрація платниками акцизного податку для здійснення реалізації пального, - обов’язкова
Юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які здійснюють реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платника акцизного податку до початку здійснення реалізації пального. Для реєстрації платником податку необхідно подати заяву про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального за формою J (F) 1310301.
Заява надсилається до контролюючого органу за основним місцем обліку виключно в електронному вигляді засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису відповідальних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Електронні формати Заяви та інших документів у рамках СЕАРП розміщені на головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України (www.sfs.gov.ua) у розділі «Електронна звітність» / Платникам податків про електронну звітність / Інформаційно-аналітичне забезпечення / Реєстр електронних форм податкових документів.
Зазначені платники акцизного податку зобов’язані не пізніше 20.04.2016 року подати декларацію з акцизного податку за звітний (податковий) період – березень 2016 року за формами, установленими Мінфіном України.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Благодійну допомогу звільнено від оподаткування ПДФО
Постановою КМУ «Про затвердження переліку засобів, товарів (робіт, послуг), сума (вартість) благодійної допомоги для закупівлі або у вигляді яких не включається до оподаткованого доходу платників податку на доходи фізичних осіб» від 24.02.2016 №112 та набрала чинності з 1 березня 2016 року.
Дана постанова затверджує перелік засобів, товарів (робіт, послуг), суму (вартість) благодійної допомоги для закупівлі яких не включають до оподатковуваного доходу платників податку на доходи фізичних осіб. Перелік отримувачів такої благодійної допомоги визначено у підпункті 165.1.54 ПКУ, а спосіб її надання – у підпункті 170.7.8 ПКУ.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Особливі правила для спецрежимників у 2016 році
Залежно від операцій, які здійснюють сільськогосподарські підприємства, позитивна різниця між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом звітного періоду (починаючи з січня 2016 року) буде перераховуватись в такому співвідношенні (п. 209.2 ПКУ):
- при постачанні зернових та технічних культур: до державного бюджету - у розмірі 85%, на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств - у розмірі 15%;
- при постачанні продукції тваринництва: до державного бюджету - 20%, на спеціальні рахунки - 80%;
- при постачанні іншої сільськогосподарської продукції: до державного бюджету - 50%, на спеціальні рахунки - 50%.
Дані обмеження встановлені також і для сільськогосподарських підприємств, які можуть перебувати на спеціальному режимі, але його не обрали (п. 209.18 ПКУ). Такі сільськогосподарські підприємства залишають у своєму розпорядженні 80% суми ПДВ для підтримки власного виробництва тваринницької продукції, а 20% суми ПДВ - сплачують до державного бюджету.

До уваги державних службовців центральних органів виконавчої влади та інших органів державної влади
Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС забезпечує безкоштовними послугами електронного цифрового підпису(далі – ЕЦП) суб’єктів декларування, яким відповідно до Закону України від 14.10.2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» необхідно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Послуги ЕЦП надаються суб’єктам декларування відповідно до пункту 5.5 Регламенту АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФС. З метою включення до посилених сертифікатів суб’єктів декларування реєстраційного номеру облікової картки платника податків (далі – РНОКПП) до Реєстраційних карток необхідно вносити РНОКПП та додавати до комплекту реєстраційних документів завірену власноручним підписом копію облікової картки платника податків. Просимо поставитися з розумінням до зазначених змін в обслуговуванні.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

З 1 березня діє Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних
Постановою КМУ від 24.02.2016 р. №114 затверджено Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних. Даним Порядком визначається механізм внесення відомостей, що містяться в акцизних накладних та розрахунках коригування до акцизних накладних за операціями з реалізації пального, до Єдиного реєстру акцизних накладних, надання даних, які містяться в Реєстрі. До Реєстру вносяться відомості щодо усіх акцизних накладних та розрахунків коригування, у тому числі акцизних накладних, які не надаються отримувачу пального, та акцизних накладних / розрахунків коригування, складених за операціями з реалізації пального суб'єктам господарювання та фізичним особам, які не є платниками акцизного податку.
Криворізька південна ОДПІ

При отриманні доходів за кордоном громадяни повинні подати декларацію до 1 травня 2016 року
Криворізька південна ОДПІ звертає увагу, що громадяни, які отримують іноземні доходи, в обов'язковому порядку повинні до 1 травня поточного року подати річну податкову декларацію до територіальних органів ДФС за місцем прописки.
Крім того, їм необхідно до 1 серпня цього року із суми задекларованих доходів сплатити податок на доходи фізичних осіб. Вказана норма передбачена пп. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України.
Криворізька південна ОДПІ

Криворізька південна ОДПІ нагадує: З 1 березня 2016 року діють нові акцизи
З 1 березня 2016 року змінились акцизи на пальне, алкогольні та тютюнові вироби. В дію вступають затверджені парламентом минулого року зміни до Податкового кодексу. Закон передбачає вагоме підвищення акцизу на алкогольні та тютюнові вироби. Крім того, змінюються акцизи й на пальне.
Акцизи на лікеро-горільчані вироби з 1 березня підвищуються на 50% - до105,8 грн / літр 100% спирту. Акцизна ставка на сухі вина зберігаються на рівні 0,01,грн../ літр, на кріплені вина і вермути підвищується в два рази – до 7,16 грн./ літр, ігристі вина – в два рази, до 10,4 грн./ літр, слабоалкогольні напої - на 300 %, до 211,59 грн./ літр. Мінімальне акцизне зобов’язання по сплаті акцизу на сигарети з фільтром і без фільтру збільшено до 425,75 грн/ тис. штук.
Криворізька південна ОДПІ

Створено телефонні лінії з питань роботи системи електронного адміністрування реалізації пального
Для зручності платників податків у територіальних органах ДФС України відкрито телефонні лінії з питань роботи системи електронного адміністрування реалізації пального. Номери телефонів та прізвища відповідальних осіб Центрів обслуговування ДПІ розміщено на офіційному порталі ДФС України у розділі «Електронне адміністрування реалізації пального». Крім того, у разі виникнення питань, пов’язаних із запровадженням СЕАРП платники мають можливість звернутися за багатоканальним телефоном: 0-800-501-007. Інформація надається щоденно у робочі дні з 8 год. 00 хв. до 20 год. 00 хвилин.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Платникам акцизного податку
Криворізька південна ОДПІ нагадує, згідно із змінами до Податкового кодексу України, внесеними Законом України від 24 грудня 2015 року № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», з 01.03.2016 запроваджуються система електронного адміністрування реалізації пального та Єдиний реєстр акцизних накладних.
Юридичні особи та фізичні особи – підприємці, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов'язковій реєстрації як платники акцизного податку з реалізації пального до початку здійснення реалізації пального.
Криворізька південна ОДПІ

Сплачені за кордоном суми податку на прибуток з іноземних джерел зараховуються в Україні
Суми податку на прибуток, отриманий з іноземних джерел, що сплачені суб'єктами господарювання за кордоном, зараховуються під час сплати ними податку в Україні. При цьому зарахуванню підлягає сума податку, розрахована за правилами, встановленими розділом ІІІ Податкового кодексу України. Розмір зарахованих сум податку з іноземних джерел протягом податкового (звітного) періоду не може перевищувати суми податку, що підлягає сплаті в Україні таким платником податку протягом такого періоду.
Не підлягають зарахуванню у зменшення податкових зобов'язань такі податки, сплачені в інших країнах: - податок на капітал/майно та приріст капіталу;- поштові податки; - податки на реалізацію (продаж);- інші непрямі податки незалежно від того, підпадають вони під категорію прибуткових податків чи оподатковуються іншими податками згідно із законодавством іноземних держав.
Криворізька південна ОДПІ

Декларування доходів, отриманих за кордоном
Криворізька південна ОДПІ зазначає, що із зарплати легально працюючого за кордоном громадянина України сплачується податок за правилами країни отримання доходу. За підсумками року такий громадянин зобов'язаний подати річну податкову декларацію про одержані доходи і сплатити податок. У випадку, коли між Україною і країною отримання доходу підписано договір (Конвенцію) про уникнення подвійного оподаткування, і у фізособи є довідка про сплату податку за кордоном, то сума річного податкового зобов'язання зменшується на суму податку, сплаченого за кордоном.
Криворізька південна ОДПІ

Про оподаткування продажу транспортних засобів
Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля (мотоцикла, мопеда), не оподатковується.
Але, якщо фізична особа продає або обмінює протягом звітного (податкового) року два та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, сума доходу підлягає оподаткуванню за ставкою 5 відсотків. Декларація про отримані доходи в 2015 році подається до 1 травня 2016 року до податкової інспекції за місцем прописки (реєстрації в паспорті).
Криворізька південна ОДПІ

Хто сплачує транспортний податок
З 2016 року внесені зміни до Податкового кодексу України Законом України від 24.12.2015 року №909-VIII, якими змінено об’єкт оподаткування транспортним податком. Якщо раніше оподатковувались легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мали об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см., то тепер об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше 5 років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати встановленої законом на 1 січня податкового року.
Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою КМУ, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщується на його офіційному веб-сайті.
Криворізька південна ОДПІ

Набула чинності методика визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів
Набула чинності методика визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затверджена постановою Кабміну від 18 лютого 2016 року № 66, якою встановлюється механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів для цілей віднесення таких автомобілів до об'єктів оподаткування транспортним податком. Середньоринкова вартість легкових автомобілів розраховується Мінекономрозвитку та розміщується на його офіційному веб-сайті. Також Мінекономрозвитку повинно забезпечувати роботу офіційного веб-сайту в режимі, який дає змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість легкового автомобіля шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, тип двигуна, об'єм циліндрів двигуна, тип коробки переключення передач та пробіг. Ставка транспортного податку встановлюється з розрахунку

Додати коментар