joker

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Криворізька Північна МДПІ повідомляє підприємців та бухгалтерів Кривого Рогу

90516 19

Податковий календар на травень 2016 року
Криворізька північна ОДПІ нагадує:
10 травня, вівторок
Останній день подання:
- звіту про суми податкових пільг за І квартал 2016 року;
- податкової декларації з податку на прибуток підприємства за І квартал платниками, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу;
- розрахунку частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, що підлягає сплаті до державного бюджету за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності, за І квартал;
- розрахунку оподатковуваного прибутку та податку на прибуток нерезидента, який провадить діяльність на території України через постійне представництво, на підставі складення відокремленого балансу фінансово-господарської діяльності, за І квартал платниками, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу;
- розрахунку оподатковуваного прибутку та податку на прибуток постійного представництва нерезидента, що здійснюється органом державної податкової служби, за І квартал платниками, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу;
- декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, за І квартал;
- податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, за I квартал 2016 р. (форма № 1ДФ);
- податкової декларації з ПДВ за I квартал 2016 р. платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу;
- податкової декларації рентної плати за І квартал 2016 р. з розрахунком:
рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів;
рентної плати за спеціальне використання води;
рентної плати за користування надрами без рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
- податкової декларації екологічного податку за І квартал 2016 р.;
- податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів за І квартал;
- податкової декларації туристичного збору за І квартал;
- податкової декларації платника єдиного податку третьої групи - юридичної особи за І квартал;
- податкової декларації платника єдиного податку фізичної особи - підприємця за І квартал платниками, віднесеними до третьої групи.

Про нові можливості Електронного кабінету платника
Платникам акцизного податку з реалізації пального в своєму особистому кабінеті надано можливість користуватися новим розділом, створеним в рамках функціонування Системи електронного адміністрування реалізації пального (СЕА РП).
У новому розділі СЕА РП можна переглянути проведені операції в системі електронного адміністрування реалізації пального (дані Реєстру операцій обсягів пального із застосуванням необхідних фільтрів, у т.ч. в розрізі типів операцій та кодів товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД), а також перевірити поповнення та стан електронного рахунку (дані Реєстру сум акцизного податку).
Також нагадуємо платникам, що у відкритій частині Електронного кабінету платника в режимі он-лайн функціонує Реєстр платників акцизного податку з реалізації пального, а у особистому кабінеті платникам надано можливість сформувати та направити запит для отримання Витягу з такого Реєстру, та у разі необхідності надіслати заяву про реєстрацію платником акцизного податку з реалізації пального з позначкою «Зміни».

Про зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску
Криворізька північна ОДПІ інформує платників про зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - Порядок) та Положення про реєстр страхувальників затверджені наказом Міністерства фінансів України від 03.03.2016 року №308.
Зокрема, внесено зміни до процедури зняття з обліку платників єдиного внеску - юридичних осіб (відокремлених підрозділів) та фізичних осіб – підприємців.
Вказаними змінами передбачено, що у разі отримання від державного реєстратора відомостей про проведення реєстраційної дії щодо початку проведення спрощеної процедури державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації контролюючий орган протягом 30 календарних днів з дати надходження таких відомостей надсилає державному реєстратору відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати єдиного внеску за формою №11-ЄСВ(додаток 3 до Порядку).
Після внесення державним реєстратором до Єдиного державного реєстру запису про проведення спрощеної процедури державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації контролюючий орган здійснює зняття з обліку платника єдиного внеску.
Дата зняття з обліку відповідає даті закриття інтегрованої картки платника єдиного внеску або даті отримання відомостей державного реєстратора про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи у разі, якщо на дату отримання таких відомостей закрито інтегровану картку такого платника.
Дані про зняття з обліку платника єдиного внеску передаються до державного реєстратора.

З 1 травня збільшується мінімальна заробітна плата та мінімальний страховий внесок
Криворізька північна ОДПІ звертає увагу, що з 1 травня 2016 року в Україні збільшуються розміри прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати з 1378 грн. до 1450 грн.
Ставка для нарахування єдиного соціального внеску з 1 січня 2016 року становить 22% до визначеної бази нарахування. В пункті 5 статті 8 Закону Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» установлено порядок нарахування єдиного соціального внеску (далі - ЄСВ), якщо база його нарахування не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід. В такому випадку сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), і ставки ЄСВ (22%).
Тому з 1 травня розмір мінімального страхового внеску становитиме 319,00 грн. (1450 грн. *22%).
На рівні мінімального страхового внеску повинні сплачувати ЄСВ за себе фізособи-підприємці платники єдиного податку та самозайняті особи.
Також зміниться максимальний розмір доходу, на який потрібно нараховувати ЄСВ: з 1 січня 2016 року він становить 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених в місяць нарахування доходу. Тобто з 1 травня він дорівнює 36250 грн. (1450 грн. * 25).
Відповідно збільшиться максимальний розмір нарахованого ЄСВ. З 1 травня він складе 7975 грн. (36250 грн. * 22%) або 3048,63 грн. (36250 грн. * 8,41%) при нарахуванні ЄСВ на зарплату працівника-інваліда, якщо роботодавцем є юридична особа.
Без змін залишаються наступні пільги, виплати та ставки податків:
- граничний розмір добових, сума податкової соціальної пільги, а також граничний розмір доходу, який дає право на неї;
- сума неоподатковуваного доходу у вигляді подарунків;
- сума нецільової благодійної допомоги;
- ставки єдиного податку для I і II групи;
- ставки податку на нерухоме майно.

Як зберігати електронні податкові накладні
Суб’єкти електронного документообігу повинні зберігати електронні документи на електронних носіях інформації у формі, що дозволяє перевірити їх цілісність. Це стосується і податкових накладних і розрахунків коригування, складених в електронній формі.
При цьому оригіналом електронного документу вважається електронний екземпляр з обов’язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису.
Під час проведення перевірки платники ПДВ зобов'язані надати контролерам доступ до таких електронних носіїв інформації, а у випадках, визначених законом, також надати копії податкових накладних і розрахунків коригування до податкових накладних, завірені в порядку, встановленому законодавством.

Звірка даних із податку на нерухомість та транспортного податку
В Центрах обслуговування платників за місцем реєстрації ви маєте можливість провести звірки даних із податку на нерухомість та транспортного податку.
Для цього необхідно особисто звернутися до Центрів обслуговування платників за місцем реєстрації, маючи при собі оригінали документів про право власності на це майно.
Фізичні особи - платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки мають право звернутися з письмовою заявою для проведення звірки даних щодо:
а) об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
б) розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
в) права на користування пільгою із сплати податку;
г) розміру ставки податку;
д) нарахованої суми податку.
Що стосується фізичних осіб - платників транспортного податку, то вони мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації для проведення звірки наступних даних:
а) об'єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку;
б) розміру ставки податку;
в) нарахованої суми податку.

До уваги користувачів РРО!
Шановні власники реєстраторів розрахункових операцій та програмно-технічних комплексів самообслуговування (далі – ПТКС), які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, купівлю-продаж іноземної валюти, операції з приймання та переказу готівки через ПТКС, у зв’язку зі змінами у законодавстві Головне управління ДФС у Дніпропетровській області просить звернутися до центрів сервісного обслуговування для оновлення програмного забезпечення.

Суб’єкт господарювання може перейти на єдиний податок один раз протягом календарного року
Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до фіскального органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.
Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
Перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст.291 Податкового кодексу, щодо обмеження кількості найманих осіб, обсягу доходу та здійснення певних видів діяльності.
До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

Криворізька північна ОДПІ

Добавить комментарий