1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

19 травня переможці районних етапів Всеукраїнської військово-патріотичної дитячо-юнацької гри «Сокіл» («Джура») – вирушили долати перешкоди та представляти свої райони на міському етапі гри «Сокіл» («Джура») – 2016»

200516 17

200516 16

200516 15

Організатори гри: у співпраці із управлінням освіти виконкому Криворізької міської ради, відділом освіти виконкому Інгулецької районної у місті ради, навчальними закладами КЗШ № 59, 100, 102, 114, 115, НВК № 9, ЦДЮТ «Ріднорай» та ЦДЮТ «Мрія». Хоча без сумніву, головна частина турбот та організаційних питань, лягла на плечі педагогічному колективу центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді Інгулецького району (дир. Глядченко Г.В.).
Головною метою проведення заходу є активізація роботи з відродження й розвитку історичних, патріотичних і культурних традицій Українського козацтва, виховання юних патріотів на засадах національної гідності та високої самосвідомості. Міський етап проходив на базі Інгулецького району. Саме там джури міста Кривого Рогу взяли участь у змаганнях та конкурсах військово-спортивного, туристсько-краєзнавчого, культурно-інтелектуального та патріотичного спрямування, тематичних гутірках, майстер-класах, в ході яких відбувався відбір кращих роїв.
Учасники гри – це 7 районів, які досягли фінішу, змагались на семи етапах близько у 30 випробуваннях. Команди мали наступний склад: 6 козаків та 2 козачки. Всі рої, гідно показали себе на міському рівні, є в них бажання бути сильними і на обласному та Всеукраїнському етапах. Під час змагань учасники гри проходили козацьку смугу перешкод, стройовий впоряд, вдосконалювали навички стрільби, надавали першу долікарську допомогу та транспортували потерпілого тощо.
Важливим для кожного рою, була активна підтримка дорослих, а саме :
- Галини Михайлівни Мотижинець, головного спеціаліста відділу дошкільної, середньої, позашкільної освіти, виховної роботи та охорони дитинства управління освіти і науки виконкому криворізької міської ради;
- Олександра Олеговича Мамро, начальника відділу освіти виконкому Інгулецької районної у місті ради;
- Марини Валеріївни Хорькової, голови комітету з фізичної культури і спорту виконкому Інгулецької районної у місті ради;
- Юрія Миколайовича Тітенка, методист КЗ «Інноваційно-методичний центр»;
- Юрія Івановичя Засядьвовк, голови ордену генерала козацтва громадської організації «Всеукраїнський лицарський орден православних козаків імені Івана Сірка»;
- Зої Макарівни Цуркан, голови ради ветеранів Інгулецького району.
Гра стартувала урочистим відкриттям та святковою програмою. Для всіх команд змагання розпочалися із «Військового впоряду». Це змагання з індивідуальних дій та дій у складі рою проводилися за навчально-методичним посібником «Муштровий впоряд дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») Українського козацтва» (упорядник – С.П.Рудюк). Незалежне журі, відзначили високий рівень підготовки роїв та присудили їм:
- І місце – рій «Гайдамаки» КЗШ № 19, Саксаганського району;
- ІІ місце – рій «Українські отамани» КЗШ № 94, Довгинцівського району;
- ІІІ місце - рій «Лицарі сонця» НВК № 9, Інгулецького району.
Наступний етап - змагання «Рятівник» - пошук потерпілого, надання першої долікарської допомоги, транспортування потерпілого, тощо. Судді визначили якісну підготовку роїв та присудили їм:
- І місце – рій «Тернівський» КЗШ № 42 Тернівського району;
- ІІ місце – рій «Шалені нащадки козацької слави» КЗШ № 126, Жовтневого району;
- ІІІ місце - рій «Українські отамани» КЗШ № 94, Довгинцівського району.
На етапі «Козацькі розваги», юні джури, стрибали в шароварах, метали спис, переносили вантаж, стрибали один через одного, їздили на велосипеді та збивали шаблею мішені, тощо. Кращими стали команди:
- І місце – рій «Козаки характерники» КЗШ № 85, Центрально-міського району;
- ІІ місце – рій «Лицарі сонця» НВК № 9, Інгулецького району;
- ІІІ місце – рій «Козацькі нащадки» КЗСШ № 4, Дзержинського району.
Наступний етап «Козацька смуга перешкод» показав, як юні джури вправно долають перешкоди: по жердинам, по пластунські, гусячим кроком, купини, маятник та ін., переможцями стали:
- І місце – рій «Лицарі сонця» НВК № 9, Інгулецького району.
- ІІ місце – рій «Гайдамаки» КЗШ № 19, Саксаганського району;
- ІІІ місце - рій «Тернівський» КЗШ № 42 Тернівського району.
У змаганнях з початкової військової підготовки кращими стали:
- І місце – рій «Українські отамани» КЗШ № 94, Довгинцівського району;
- ІІ місце – рій «Шалені нащадки козацької слави» КЗШ № 126, Жовтневого району;
- ІІІ місце - рій «Тернівський» КЗШ № 42 Тернівського району.
У конкурсі «Добре діло» кращими визнано:
- І місце – рій «Українські отамани» КЗШ № 94, Довгинцівського району;
- ІІ місце – рій «Лицарі сонця» НВК № 9, Інгулецького району;
- ІІІ місце - рій «Шалені нащадки козацької слави» КЗШ № 126, Жовтневого району;
У конкурсі тематичної виставки «Тобі Україно, присвячуєм нині найкращі сторінки життя!» переможцями визнано:
- І місце – рій «Тернівський» КЗШ № 42 Тернівського району.
- ІІ місце – рій «Гайдамаки» КЗШ № 19, Саксаганського району;
- ІІІ місце - рій «Козацькі нащадки» КЗСШ № 4, Дзержинського району.
Без сумніву, важко передати працю педагогів центру туризму, які масу часу та терпіння вклали у те щоб змагання відбулись на належному рівні, цим самим вносячи лепту у значно серйознішу справу – виховання розумного, сильного, патріотичного громадянина України. Лише на кожному етапі змагань, потрібно було передбачити більше півсотні умов та ситуацій, які б сприяли чіткості проходження етапів та фіксації показників команд. За таких умов до фіналу проходять лише найкмітливіші та найсильніші, тому на обласний етап пройшла лише одна команда – рій «Українські отамани» КЗШ № 94, Довгинцівського району, ІІ місце – рій «Тернівський» КЗШ № 42 Тернівського району та ІІІ місце – рій «Лицарі сонця» НВК № 9, Інгулецького району.

Центр Туризму, Кривий Ріг,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Додати коментар