1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Запитання та відповіді щодо пенсійного забезпечення внутрішньо переміщених осіб у Кривому Розі - ІНФОРМУЄ ПІВНІЧНЕ ОБ’ЄДНАНЕ УПРАВЛІННЯ КРИВОГО РОГУ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

10716 19

Запитання 1.

Як мають діяти органи Пенсійного фонду України у разі звернення внутрішньо переміщених осіб щодо призначення (відновлення виплати) пенсій.
Відповідь: У разі особистого звернення особи за призначенням (відновленням виплати) пенсій слід приймати відповідні заяви та довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
При вирішенні питань призначення (відновлення виплати) пенсій слід керуватись роз’ясненням, наданим у листі Міністерства соціальної політики України від 23.06.2016 № 9110/0/14-16/081.
Довідки, в яких адресою місця проживання вказано адресу місцезнаходження органу державної влади, органу місцевого самоврядування, юридичної особи публічного права, її підрозділу, будь-якого іншого приміщення, за якою внутрішньо переміщена особа фактично не проживає, діють до 20 липня 2016 року.

Запитання 2.
Чи продовжується порядок інформаційного обміну між органами Пенсійного фонду України та соціального захисту населення щодо оперативного отримання інформації про скасовані довідки та зняття особи з обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб ?
Відповідь: Інформаційний обмін продовжується. За його результатами готуються списки на проведення перевірок фактичного місця проживання ВПО та на Комісію про продовження чи припинення виплат.

Запитання 3.
За новим порядком після звернення внутрішньо переміщеної особи, зокрема, до органу Фонду за призначенням (поновленням виплати) відсутній порядок дій органу Фонду щодо повідомлення структурного підрозділу з питань соціального захисту населення про надходження такої заяви та про необхідність здійснення перевірки.
Відповідь: Для призначення (поновлення виплат) орган фонду складає списки за доведеною Мінсоцполітики формою та подає їх до відповідного структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.


Запитання 4.
З метою реалізації Порядку здійснення контролю за соціальними виплатами внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування просимо надати роз’яснення щодо дій органів Пенсійного фонду України після направлення до органу соцзахисту інформації для перевірки: чи мають право органи Фонду припинити виплату пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) після надходження інформації від силових структур про скоєння злочинів, порушення внутрішньо переміщеною особою обов’язку інформувати про зміну місця проживання /перебування, від АТ «Ощадбанк» про не проходження ідентифікації тощо ДО надходження витягу з протоколу Комісії про призупинення соціальних виплат? Чи припинення виплати необхідно здійснювати лише після надходження витягу з протоколу Комісії?
Відповідь: У випадках, передбачених п.9 порядку здійснення контролю, призупинення виплат здійснюється до надходження остаточного рішення Комісії

Запитання 5.
Питання виплати допомоги на поховання та недоотриманої пенсії потребує окремого врегулювання.
Виплата допомоги на поховання та недоотриманої пенсії внутрішньо переміщеним особам здійснюється за наявності належним чином оформленої довідки. При цьому, якщо померла особа належала до внутрішньо переміщених осіб і перебувала на обліку на підконтрольній території, звернення за виплатою допомоги на поховання та недоотриманої пенсії здійснюється за загальним порядком – до органу Фонду, де померлий перебував на обліку. При цьому місце проживання /перебування на обліку як внутрішньо переміщеної особи заявника може бути за межами адміністративно-територіальної одиниці обслуговування даного органу Фонду.
Чи повинен орган Фонду діяти за загальним порядком призначення (відновлення) соціальних виплат та направляти матеріали для перевірки статусу внутрішньо переміщеної особи заявника до того органу соціального захисту населення, де заявник перебуває на відповідному обліку.
Відповідь: Зважаючи, що дані виплати носять разовий характер, для виплати допомоги на поховання та недоотриманої пенсії померлого пенсіонера необхідно надання заявником, який є внутрішньо переміщеною особою, відповідної довідки або здійснення таких виплат заявнику, який проживає на контрольованій території.

ПІВНІЧНЕ ОБ’ЄДНАНЕ УПРАВЛІННЯ КРИВОГО РОГУ

спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Добавить комментарий