1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Таке питання мені задають друзі, знайомі та колеги по Асоціації «Депутати органів місцевого самоврядування» з Кривого Рогу в зв’язку з відсутністю привітання або звернення Криворізького міського Голови Юрія Вілкула на комунальному стадіоні «Спартак» перед багатотисячними криворожанами 16 липня 2016 року в зв’язку з професійним святом - Днем працівників гірничо-металургійної галузі

240716 7

Моя відповідь така.
Господарем в місті є обраний Криворізький міський Голова Юрій Вілкул, а не директори і ТОП менеджери, навіть супер поважної компанії, якою є «Метінвест». В місті є і інші поважні компанії і підприємства для яких міський Голова також є Головою!
Голова отримав майже 75 % голосів усіх криворізьких виборців (при 54 % явці на виборах), а це 210 тисяч чоловік і згідно Конституції і Законів України є найвищою посадовою особою в місті Кривий Ріг.
Світські правила вимагають - на заходах де така особа присутня, відповідного відношення і поведінки до неї їх організаторів, особливо в місцях, де ще і є прихильники і виборці цієї особи.
Більш того, правила хорошого тону також вимагають, там де з’являється або присутня така особа, оголошувати про це і вітати, якщо не вставанням, то оплесками.
Якщо виступ або привітання на стадіоні «Спартак» були не передбачені за погодженням з найвищою посадовою особою міста, в зв’язку з тим що міський Голова виступав вже окремо в трудових колективах, то я вважаю це помилкою сучасного політичного керівництва органів місцевого самоврядування, яка викликала у прибічників цієї особи та її виборців нерозуміння. Не може присутній на заході міський Голова бути сам по собі, а організатори свята самі по собі.
Але якщо організатори блискучого заходу від компанії «Метінвест» не дали слова меру без погодження з ним, то у мене виникає питання: «А чи зміг би «Метінвест» провести таке грандіозне шоу для своїх працівників і криворіжців з дітьми, якщо б міський Голова Юрій Вілкул програв вибори 15 листопада 2015 його опонентам і представникам іншої промислово-фінансової групи, наприклад, «Привату»? У мене відповіді нема!
Я вважаю, що такі благородні і необхідні для криворіжців можливості у «Метінвеста» є завдяки і сучасній демократичній політиці органів місцевого самоврядування на чолі з міською радою. І такі свята треба «Метінвесту» з вдячністю запровадити в традицію і проводити тепер щорічно, не жалкувати на це коштів, як зроблено було це на святах 2016.
Я особисто в захоплені!
І останнє, щодо коштів!
Перед святом гірників і металургів ТОП персона «Метінвеста» Юрій Риженков, підписав з Міським Головою Юрієм Вілкулом дуже важливий для міста і його мешканців договір про соціальне партнерство на 30 млн. грн.
Але у мене, як і в моїх колег, така сума не викликає захоплення. Вона, на наш погляд, для такого мегаполіса як Кривбас мізерна і еквівалентна всього 1,2 млн. дол. США.
Така сума, або біля цього, мабуть, потрачена тільки для маститих запрошених акторів-заробітчан та інші заходи святкувань. Хоча їх можна було потратити і на наших криворізьких акторів і творчих людей, які в період кризи дуже нуждаються і бідують і цим підтримати їх матеріально.
Місто і його мешканці, як на мене, заслуговують більш вагомої поваги, наприклад, хоча би починаючи від 5 млн. дол. США в сторону збільшення , а це від 125 млн. грн., або біля 5% від міського бюджету. Це було б солідніше і вагоміше. Адже ці кошти йдуть для потреб криворіжців, для розвитку і загрузки малого та середнього бізнесу як основи економічної та політичної демократії, розвитку громадянського суспільства.
Але це тільки наші громадські міркування.
Ми не знаємо реальних можливостей компанії і зрозуміло, і за ці 30 млн. грн. говоримо велике спасибі «Метінвесту» від нашої координаційної ради ГО Кривбасу «Кривий Ріг-рідне місто!»

ДМИТРО СТЕПАНЮК,
голова координаційної ради, народний депутат України другого скликання, політолог, доктор філософії в галузі права
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

фото - сайт Первый Городской

Додати коментар