1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Актуальні новини податкового законодавства для платників податків Кривого Рогу

290816 11

Право на податкову знижку
Нагадуємо платникам податків, що метою декларування доходів фізичних осіб є не тільки сплата податку до бюджету, а й повернення платникам сум податку на доходи фізичних осіб, надмірно сплаченого з їх заробітної плати в минулому податковому році.
Повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації права на податкову знижку. Згідно з положеннями ст. 166 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.
Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом.
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема:
- квитанціями;
- платіжними дорученнями;
- фіскальними або товарними чеками;
- прибутковими касовими ордерами;
- меморіальними ордерами тощо;
Крім того, понесені витрати підтверджується копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).
У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).
Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати декларацію до 31 грудня року наступного за звітним.
Криворізька північна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Змінено форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств
Криворізька північна ОДПІ повідомляє, що з 19.08.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 08.07.2016 №585 (далі – Наказ №585), яким затверджено Зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 №897 (далі – Наказ №897), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.11.2015 за №1415/27860.
Зокрема:
- у графі 2 заголовної частини Декларації з’явилося поле для уточнення базового податкового періоду – квартальний або річний;
- в основній частині Декларації підкориговано порядок розрахунку разового авансового внеску з податку на прибуток у розмірі 2/9 податку, нарахованого за три квартали 2016 року (пункт 38 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового кодексу України);
- у новій редакції викладено додатки АВ і ЗП до Декларації;
- зазнали змін додатки РІ та ПН до Декларації.
З оновленим текстом Наказу № 897 Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).
Довідково: Наказ №585 опубліковано в газеті «Офіційний вісник України» від 19.08.2016 №63
Криворізька північна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Про зменшення фінансового результату до оподаткування на суму доходів у вигляді дивідендів
Державна фіскальна служба України у зв’язку з надходженням запитів платників податків та керуючись п. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє, що для застосування положень п.п. 140.4.1 п. 140.4 ст. 140 Кодексу щодо коригування фінансового результату до оподаткування платниками податку на прибуток слід керуватись листом Міністерства фінансів України від 25.07.2016 № 31-11130-09-10/21370 (розміщено за адресою: http://sfs.gov.ua/data/material/000/191/261787/1591_M_nf_n_S_.pdf).
Податкові консультації з питання коригування фінансового результату до оподаткування на суму нарахованих доходів від участі в капіталі інших платників податку на прибуток підприємств, платників єдиного податку четвертої групи та на суму нарахованих доходів у вигляді дивідендів, що підлягають виплаті від інших платників податків, застосовуються у частині, що не суперечить цьому роз’ясненню.
Відповідний лист Державної фіскальної служби України від 04.08.2016 № 26581/7/99-99-15-02-02-17 розміщено за адресою: http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-pributok-pidpri/listi-dps/261787.html
Криворізька північна ОДПІ

Щодо включення до Реєстру неприбуткових організацій
Державною фіскальною службою України у зв'язку з численними зверненнями неприбуткових установ та організацій щодо виконання п. 35 підрозділу 4 розділу XX Податкового кодексу України (далі - Кодекс) листом від 05.08.2016р. №26635/7/99-99-12-02-01-17 було надано наступне роз’яснення.
Неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій", що не відповідають вимогам пункту 133.4 статті 133 Кодексу, з метою включення до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій зобов'язані до 1 січня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність із нормами ПКУ та у цей самий строк подати копії таких документів до контролюючого органу.
Неприбуткові підприємства, установи та організації, які не привели свої установчі документи у відповідність із нормами пункту 133.4 статті 133 Кодексу, після 1 січня 2017 року виключаються контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Відповідно до п.п. 133.4.5 п. 133.4 ст. 133 Кодексу (від 02 грудня 2010 року №2755-УІ зі змінами та доповненнями) порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру встановлює Кабінет Міністрів України.
Згідно з п.п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Кодексу неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація (далі -неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам:
- утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
- установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів управління та інших пов'язаних з ними осіб (визначення доходу наведене у ст.14 Кодексу);
- установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об'єднання та асоціації об'єднань співвласників багатоквар- тирних будинків;
- внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами (п.п. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 Кодексу).
Підпунктом 133.4.6 п. 133.4 ст. 133 Кодексу визначено, що до неприбуткових організацій, що відповідають вимогам п. 133.4 ст. 133 Кодексу і не є платниками податку, зокрема, можуть бути віднесені:
- бюджетні установи;
- - громадські об'єднання, політичні партії, творчі спілки, релігійні організації, благодійні організації, пенсійні фонди;
- - спілки, асоціації та інші об'єднання юридичних осіб;
- - житлово-будівельні кооперативи (з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому відповідно до закону здійснено прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку і такий житловий будинок споруджувався або придбавався житлово-будівельним (житловим) кооперативом), дачні (дачно-будівельні), садівничі та гаражні (гаражно-будівельні) кооперативи (товариства);
- - об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, асоціації власників жилих будинків;
- - професійні спілки, їх об'єднання та організації профспілок, а також організації роботодавців та їх об'єднання;
- - сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, кооперативні об'єднання сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;
- - інші юридичні особи, діяльність яких відповідає вимогам п. 133.4 ст. 133 Кодексу.
Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року №440.
Криворізька північна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Щодо дати визначення терміну використання легкового автомобіля з метою оподаткування транспортним податком
Згідно з п.п. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 розд. ХІІ Податкового кодексу України (далі – Кодекс) об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщується на його офіційному веб-сайті.
Підпунктом 267.6.3 п. 267.6 ст. 267 Кодексу визначено, що з 1 квітня 2015 року органи внутрішніх справ, зобов’язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об’єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.
Відповідно до п.п. 14.1.163 п. 14.1 ст. 14 Кодексу перша реєстрація транспортного засобу – реєстрація транспортного засобу, яка здійснюється уповноваженими державними органами України щодо цього транспортного засобу в Україні вперше.
Новий транспортний засіб – транспортний засіб, що не має актів державної реєстрації уповноважених органів, у тому числі іноземних, які дають право на його експлуатацію (п.п. 14.1.124 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Транспортні засоби, що використовувалися, – транспортні засоби, на які уповноваженими державними органами, в тому числі іноземними, видані реєстраційні документи, що дають право експлуатувати такі транспортні засоби (п.п. 14.1.251 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 року №1388.
Якщо на транспортні засоби уповноваженими державними органами, в тому числі іноземними, видані реєстраційні документи, що дають право їх експлуатувати, то вони вважаються використовуваними. Датою початку користування (вводу в експлуатацію) транспортних засобів, що були в користуванні та ввозяться на митну територію України, вважається дата їх першої реєстрації, визначена в реєстраційних документах, які видано уповноваженими державними органами та дають право експлуатувати ці транспортні засоби на постійній основі.
У разі відсутності реєстраційних документів першої реєстрації транспортних засобів датою початку використання транспортного засобу вважається календарна дата його виготовлення (день, місяць, рік). У разі якщо календарну дату визначити неможливо, то такою датою слід вважати 1 січня року виготовлення, зазначеного в реєстраційних документах.
Криворізька північна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Гарантіями соціального захисту працюючих мешканців - є офіційна заробітна плата!
Днями в Криворізькій північній ОДПІ заступник начальника Владислав Воінов надав інтерв’ю представникам ЗМІ з питань виконання заходів щодо соціально-економічного захисту працюючих мешканців м.Кривого Рогу.
Посадовець нагадав про зміни, які відбулись в поточному році, зокрема закцентував увагу на зниженні навантаження на фонд оплати праці, запровадженні ставки податку на доходи фізичних осіб на рівні 18%, єдиного внеску – на рівні 22% та скасуванні єдиного внеску, який утримувався з зарплати працівника.
«Дані фактори сприяли зростанню реального фонду оплати праці, легалізації зарплат і доплат в конвертах. Так, за сім місяців минулого року середньомісячний фонд оплати праці платників Криворізької північної ОДПІ склав 212,8 млн.грн., за аналогічний період поточного року, без урахування зростання мінімальної зарплати, він склав 243,7 млн.грн., що на 14 відсотків або на 31 млн.грн. вище. В свою чергу, збільшення фонду оплати праці спричинило позитивний ріст середнього рівня заробітної плати. Якщо на початок року середня заробітна плата становила 3502 грн., то на 1 серпня вона склала 3854 грн., зростання склало 11 відсотків» – зазначив заступник керівника інспекції.
Владислав Воінов відповів на питання журналістів щодо заходів, які проводяться фахівцями ОДПІ в напрямку попередження виплат доходів в конвертах та важливості питання офіційного працевлаштування, навів окремі приклади та результати роботи.
«З початку поточного року за підсумками проведеної масово - роз'яснювальної роботи по 1262 платникам легалізовано працю 2216 працівників. Додаткові надходження до бюджету міста з податку на доходи фізичних осіб склали близько 549 тис. гривень. Надходження єдиного соціального внеску до позабюджетних фондів склали 514,4 тис. гривень», – повідомив посадовець.
Наприкінці зустрічі Владислав Воінов звернувся до мешканців міста, - «Хотілося б ще раз всім нагадати, що гарантіями соціального захисту при виплаті доходів - є офіційна заробітна плата! А роботодавці повинні завжди пам'ятати про те, що використання неофіційного найманої праці і виплата зарплати в конвертах - це адміністративна, фінансова і кримінальна відповідальність».
Криворізька північна ОДПІ

Привітання Державної фіскальної служби України з нагоди 25-ї річниці Незалежності
Напередодні Дня незалежності в усіх обласних центрах України та в місті Києві співробітники Державної фіскальної служби України провели масову святкову акцію (флешмоб) – виконання Державного Гімну України.
На центральних площах своїх міст співробітники ДФС разом з родинами виконували Державний Гімн. Акція присвячена – 25-й річниці Незалежності України та всім тим, хто виборював століттями свободу нашої країни.
Як зазначив Голова ДФС Роман Насіров, проведення такої акції напередодні Дня Державного Прапора та Дня Незалежності – це данина пам’яті всім тим, хто боровся за свободу нашого народу.
Флешмоб пройшов в усіх обласних центрах, всього в ньому взяли участь понад 40 тисяч людей. Найбільша кількість співробітників виконували Гімн України на Майдані Незалежності в Києві – понад 2,5 тисячі людей.
До привітання в Києві також приєднався народний артист України Олександр Пономарьов.
У виконанні Гімну брали участь працівники ДФС, їх родини, співробітники податкової міліції та спецпідрозділу «Фантом», студенти відомчих навчальних закладів та викладачі.
Переглянути відео-привітання у форматі Full HD:https://youtu.be/kbzIjNPK_7Y
Криворізька північна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Нагадуємо, що з 2 серпня - нова форма звітності для «неприбутківців»
Криворізька північна ОДПІ інформує про те, що Мінфін наказом від 17.06.2016 №553 затвердив форму Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації.
Нагадаємо, Звіт за зазначеною формою подається до контролюючих органів неприбутковими підприємствами, установами та організаціями, визначеними п. 133.4 Податкового кодексу України, у строки, передбачені для подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств.
Крім того додамо, вищезазначеним наказом визнано таким, що втратив чинність, наказ Міндоходів від 27.01.2014 №85 "Про затвердження форми і Порядку складання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій".
Довідково повідомляємо, наказ №533 зареєстрований в Мін’юсті 07.07.2016р. за №932/29062 та набрав чинності з 02.08.2016 р., тобто з дня його офіційного опублікування в Офіційному віснику України №58 від 02.08.2016р.
Криворізька північна ОДПІ


Книги обліку розрахункових операцій реєструємо виключно за новими формами
Нагадаємо, оновлені форми названих книг установлені Порядком реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 №547.
Зокрема, затверджені форми книг ОРО передбачають відображення загальної суми розрахунків (графа 5), суми розрахунків, що оподатковуються податком на додану вартість (графа 6), суми розрахунків, що оподатковуються акцизним податком (графа 7), суми податку на додану вартість (графа 8), суми акцизного податку (графа 9).
Враховуючи вищезазначене повідомляємо, у теперішній час перші, другі та наступні книги ОРО на РРО мають реєструватись виключно за новими формами.
Окрім того, з приводу можливості продовження застосування та перереєстрації книг ОРО на РРО, які були зареєстровані за раніше діючими формами, Головне управління ДФС у Вінницькій області інформує, суб'єкти господарювання можуть продовжувати використовувати раніше зареєстровані книги ОРО на РРО за старою формою до першої із подій:
- закінчення книги ОРО;
- завершення строку служби або припинення застосування відповідного РРО;
- виникнення підстав для перереєстрації або скасування реєстрації книги.
Такі книги дозволяється перереєстровувати лише у перехідний період - протягом місяця після набрання чинності Наказом № 547. Після спливу зазначеного терміну у разі виникнення підстав для перереєстрації книг ОРО, здійснюється реєстрація другої або наступної книги ОРО на РРО за новою формою.
Також варто зазначити, що суб'єкти господарювання, діяльність яких пов'язана з реалізацією підакцизних товарів, в касових чеках яких обов'язковим реквізитом є дані про акцизний податок, використовуючи раніше зареєстровані книги ОРО (за старою формою), мають здійснювати дописи знаку «/» та відповідних слів "за ставкою акцизного податку", "сума акцизного податку" тощо.
Враховуючи, що такий спосіб ведення книги ОРО є не зручним, ДФС України рекомендує зазначеним суб'єктам господарювання звернутись до органу ДФС за місцем реєстрації книги для реєстрації другої та наступної книги ОРО на РРО за новою формою. З причини зміни форми книги така реєстрація може бути здійснена у будь-який час.
Щодо суб'єктів господарювання, діяльність яких не пов'язана з реалізацією підакцизних товарів, касові чеки, що друкуються РРО, не містять даних про акцизний податок. Тому відповідні графи 7, 9 в книзи ОРО не заповнюються. Відповідно, зазначені суб'єкти господарювання можуть продовжувати використовувати раніше зареєстровані книги ОРО без внесення до них будь-яких змін, але лише до виникнення зазначених вище підстав для припинення використання книги.
Криворізька північна ОДПІ

Збільшено строки для проведення валютних розрахунків
Інформуємо про те, що Національний банк України постановою від 28.07.2016р. № 361 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" збільшив термін проведення розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів з 90 до 120 календарних днів та встановив, що такий строк для проведення розрахунків діятиме з 29 липня 2016 року до 14 вересня 2016 року включно.
Криворізька північна ОДПІ

Батьки мають право на податкову знижку якщо студент працював та отримував доходи, відмінні від заробітної плати
Якщо студент працював та отримував доходи, відмінні від заробітної плати, то батьки мають право на податкову знижку.
Згідно з п.п. 14.1.170 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, - документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених цим Кодексом.
При цьому, ПКУ установлено обмеження щодо неперевищення сум нарахованої платником податку податкової знижки понад суму загального оподатковуваного доходу платника, одержаного протягом року як заробітна плата (п.п.164.4.2 п.164.4 ст.164 ПКУ).
Згідно з п.п.14.1.48 п.14.1 ст.14 ПКУ заробітна плата для цілей розділу IV цього Кодексу - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.
Ці відносини регулюються трудовим законодавством, зокрема Кодексом законів про працю. При укладанні трудового договору з працівником працедавець видає наказ про зарахування його на роботу, на підставі якого у трудовій книжці цього працівника робиться позначка про прийняття його на роботу на відповідну посаду.
Таким чином, якщо студент протягом звітного року одержував доходи від виконання договорів цивільно-правового характеру, які не є трудовими договорами, то члени його сім’ї першого ступеня споріднення мають право на податкову знижку щодо сум, сплачених за навчання такого студента.
Криворізька північна ОДПІ

Юридична особа повинна стати на облік в контролюючому органі за місцем розташування офісу
Юридична особа повинна стати на облік в контролюючому органі за місцем розташування офісу, тобто місцезнаходженням (основне місце обліку), а також, в органі доходів і зборів за місцем розташування (реєстрації), у разі наявності, підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).
Відповідно до статті 93 Цивільного кодексу України місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.
Згідно з пунктом 63.3 статті 63 Податкового кодексу України платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік в контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).
Криворізька північна ОДПІ

За порушення строків сплати грошових зобов’язань контролюючий орган складає та направляє платнику податків податкове повідомлення – рішення за формою «Ш»
За порушення строків сплати грошових зобов’язань контролюючий орган складає та направляє платнику податків податкове повідомлення – рішення за формою «Ш», встановленою у додатку 4 до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень – рішень платника податків затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.12.15 № 1204.
Стаття 126 Податкового кодексу України передбачає штраф за несвоєчасну сплату узгодженої суми грошового зобов’язання протягом строків, зазначених у Податковому кодексі. Штраф застосовується в таких розмірах:
- 10 відс. погашеної суми податкового боргу – якщо затримка у сплаті становить не більше 30 календарних днів ( після закінчення строку, установленого для сплати грошового зобов’язання);
- 20 відс. погашеної суми податкового боргу – при затримці більше 30 календарних днів.
При цьому Вищим адміністративним судом України (ухвала від 04.03.15 № К/9991/82083/12) висловлено позицію, в якій визнано неправомірним прийняття податкового повідомлення – рішення із підстав ст.126 Податкового кодексу України без проведення перевірки.
Із судової практики випливає: якщо перевірка (камеральна) не проводилася й акт перевірки не складався, то цей факт може служити підставою для скасування податкового повідомлення – рішення про застосування штрафу, передбаченого ст.126 ПКУ.
Криворізька північна ОДПІ

Кількість звернень мешканців Дніпропетровщини на сервіс ДФС України «Пульс» зменшилась більш, як в два рази
Впродовж січня – липня 2016 року на антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» звернулися 179 заявників Дніпропетровського регіону. Порівняно з відповідним періодом минулого року їх кількість зменшилась на 224 одиниці, або на 55,6%.
Майже половина дзвінків стосувались звітності та реєстрації накладних (84 звернення). З приводу організації роботи територіальних органів ГУ ДФС у Дніпропетровській області звернулося 43 платника. Крім того, заявники порушували питання щодо системи електронного адміністрування ПДВ (31 звернення). З перевірками суб’єктів господарювання пов’язані 6 звернень. З інших питань надійшло 10 звернень. Безпосередньо антикорупційної тематики сервісу стосувалося 5 звернень.
Усі звернення оперативно розглянуті у встановлений термін та вирішені по суті.
Нагадаємо, що інтерактивний сервіс „Пульс” приймає звернення платників податків з податкових та митних питань. Оперативно вирішити суперечливі запитання, які виникають у сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю та митного оформлення можна за телефоном (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.
Криворізька північна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Щодо обмеження кількості видів діяльності, які зазначаються у реєстрі платників єдиного податку
Відповідно до п. 299.1 ст. 299 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.
Згідно з п.п. 5 п. 298.3 ст. 298 Кодексу у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані суб’єктом господарювання види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010.
Класифікація видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010) затверджена наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457.
До реєстру платників єдиного податку вносяться, зокрема відомості про види господарської діяльності (п. 299.7 ст. 299 Кодексу).
Враховуючи вищевикладене, на підставі поданої фізичною особою - підприємцем заяви про застосування спрощеної системи оподаткування до реєстру платників єдиного податку вносяться відомості про види господарської діяльності, за умови, що ці види діяльності дають право застосовувати спрощену систему оподаткування. При цьому Кодексом не передбачено обмежень для фізичних осіб - підприємців щодо кількості видів діяльності, які можуть бути внесені до реєстру платників єдиного податку

Криворізька північна ОДПІ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Добавить комментарий