1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Кто-то теряет, кто-то находит... Эта философская тенденция хорошо освоена в Кривом Роге лицами, приближенными к распределению бюджета... На широко распиаренной программе по благоустройству дворов в Кривом Роге хорошо нагрели руки...

300916 14

300916 13

Микола Колесник, депутат міськради (УКРОП) розповів цікаву історію про партнерство між мерією та підприємствами міста.
- Програма «Криворізький дворик» або ж яскравий приклад нераціонального використання позабюджетних коштівю.
На перший погляд чудова, європейська ініціатива мешканців міста, щодо облаштування внутрішньо квартальних та прибудинкових доріг тротуарною плиткою втілена в рамках договорів соціального партнерства між Виконкомом криворізької міської Ради та підприємствами у м. Кривому Розі, показує іншу сторону турботи місцевої влади про криворіжців.
Відповідно до інформації на депутатське звернення Колесника М.Ю до Управління благоустрою та житлової політики, щодо вартості плитки, закупленої для реалізації програми «Криворізький дворик», 1 кв. м плитки було придбано за 106 грн 06 коп. Вона була закуплена для замощення 16767 кв м. дворів декількох багатоповерхових будинків на мкр. Східний -2, на Миколаївському шосе, на вул. Катеринівській і на вулиці Тесленко.
Таким чином, плитка обійшлася громаді, від імені якої Виконком уклав договір соціального партнерства на підставі якого було виділено кошти для втілення Програми, в 1 млн. 778 тис. грн.
У той же час, комерційна вартість такого ж виду плитки обсягом майже 17 тисяч кв.м, - 68 грн. за 1 кв.м. Отримуємо суму 1 млн. 140 тис грн.
Як бачимо, різниця складає - 637 тисяч гривень.
Таким чином, користуючись відсутністю у законодавстві жорсткої процедури закупівлі товарів та послуг за позабюджетні кошти, Виконком Криворізької міської Ради прийняв досить заангажоване та далеко не господарське рішення.
Скільки ще ініціатив могло бути втілено на майже 640 тисяч гривень або ж коли дійде черга до 9000 кв.м внутрішньо квартальних та прибудинкових доріг у інших районах міста - питання які мешканці повинні задати місцевій владі.

Николай Колесник добавил:
- Вместе с работой 1 кв. метр стоит 360 гривен! Цена завышена в три раза! Ну очень хозяйственные ребята...
Сайту Весь Кривой Рог хотелось бы узнать, неужели в Кривом Роге укладка плитки стоит более 250 гривен за квадратный метр? А если нет, то разница осела у кого-то в кармане...

Справка сайта Весь Кривой Рог - как рассказала пресс-служба мэрии...

По желанию жильцов во дворах вместо асфальта начали укладывать тротуарную плитку. Такой подход является принятой в Европе технологией ремонтов придомовых дорог.
Об этом сообщили в пресс-службе аппарата Криворожского исполкома и горсовета.
По заданию мэра Юрия Вилкула в 2016 году приоритетным направлением в ремонте дорог являются внутриквартальные и придомовые дороги.
Во время выездного рабочего совещания по ремонту придомовых дорог на микрорайоне Восточный-2 возле домов по улице Независимости Украины 24 и 26 городской голова Юрий Вилкул сказал: «При проведении ремонтов и обустройстве дворов в многоэтажных домах, мы советовались с жителями, учитывали их предложения. Так был разработан проект «Криворожский дворик». Многие криворожане поддержали инициативу укладывать плитку вместо асфальта и уже с этого года, в рамках пилотных проектов, началась укладка плитки во дворах».
Заммэра по ЖКХ Александр Катриченко отметил: «Плитка в среднем на 20% дешевле асфальта, она устойчива к перепадам температуры и, что важно, если нужно будет прорыть какие–то коммуникации, ее можно легко разобрать и снова положить на место, не нарушая при этом общую структуру и целостность дороги».

Юрий ПОТУПЧИК,
специально для рубрики
Новости Кривого Рога
сайта Весь Кривой Рог

Добавить комментарий