1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Під час круглого столу «Розвиток та шляхи вдосконалення системи безоплатної правової допомоги в Кривому Розі» було окреслено шляхи розвитку системи безоплатної правової допомоги в Україні, оговорено співпрацю між місцевими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги, органами влади та громадськістю, запрошеним було презентовано створену в місті мережу місць, де кожен мешканець може безкоштовно отримати юридичну допомогу від держави

101016 1

101016 2

Де можна отримати безоплатну правову допомогу в Кривому Розі?
Щоденно, крім вихідних, з 8.00 до 17.00 (у п'ятницю - до 15.45)
- у Першому та Другому місцевих центрах та в Криворізькому бюро правової допомоги:
вул. Качалова, 2 (пл. О. Поля (Артема),
тел. - 405-54-04; (098)040-83-70;
просп. Героїв-підпільників, 1а - тел. 74-04-42; (097) 139-88-57;
вул. С. Конткевича, 37 (р-н ХХ-го Партз'їзду) - тел. 95-78-85
- Муніципальний центр послуг м. Кривого Рогу - пл. Молодіжна, 1а, вівторок, п'ятниця з 9.00 до 15.00;
- Центр адміністративних послуг при Криворізькій райдержадміністрації - вул. Кобилянського, 152 - середа, п'ятниця з 8.00 до 12.00;
- у виконкомі Інгулецької районної у місті ради на житловому масиві Інгулець (вул. Гірників, 19) - четвер, з 10.00 до 15.00.
- Громадська приймальня Головного територіального управління юстиції в Дніпропетровській області - м. Кривий Ріг, вул. Льотчиків, 36 а - вівторок, четвер, з 10.00 до 16.00 (обідня перерва з 13.00 до 13.45), тел. (0564) 09-60-99; (0564) 09-60-90.

Подальші реформи
Стратегія реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки передбачає реформування роботи як органів юстиції, так і органів місцевого самоврядування у напрямку забезпечення доступності безоплатної первинної правової допомоги. Тож, Міністерство юстиції України створило передбачену Планом виконання вищезазначеної Стратегії мережу центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Усього з початку року до місцевих центрів звернулось 3835 громадян, а 513 особам було призначено адвоката за рахунок держави.
На черзі - виконання п. 6.4.2 «Забезпечення належного функціонування розгалуженої мережі установ з надання безоплатної первинної правової допомоги та надання всіх необхідних правових послуг відповідно до запитів населення» та п. 5.5.5 Плану дій з виконання Стратегії на 2015-2020 роки «Створення мережі дистанційних та мобільних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги». Для вдосконалення системи надання безоплатної первинної правової допомоги до органів місцевого самоврядування надаються методичні рекомендації, адже надання безоплатної первинної правової допомоги входить до їх повноважень відповідно до ст. 38-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Враховуючи специфіку міста Кривого Рогу (його протяжність), актуальним є питання і вдосконалення надання безоплатної первинної правової допомоги у кожному районі міста, адже відповідні повноваження із забезпечення прийому громадян були передані виконкомам районних у місті рад.
Можливі напрямки вдосконалення такої роботи:
• прийом громадян у чітко визначені дні та години з відповідною інформаційною підтримкою,
• створення комунальної установи або окремого відділу з надання первинної правової допомоги,
• залучення юристів на договірній основі.
Усе це передбачено законодавстом, тож вже існує цікава практика міст Дніпра, Вінниці, Одеси, Скадовська, Кам’янця-Подільського та Ковеля. Окрема увага приділена і необхідності подальшого розвитку правозахисного руху серед громадськості міста. Свою готовність підтримувати систему безоплатної правової допомоги висловила і громадськість, особливо акцентувавши увагу на необхідності опрацювання переліку осіб, які мають право на призначення адвоката за рахунок держави та внесення відповідних законодавчих ініціатив. На заході були присутні і партнери системи безоплатної правової допомоги в галузі захисту прав учасників АТО, і вдячні клієнти, і адвокати. Так, адвокат Олена Шафранова зазначила, що працює із задоволенням, допомагає людям перш за все для того, щоб добро перемогло зло і щоб панувала справедливість. Її вдячна клієнтка, Валентина Василівна, розказала, скільки вона поневірялась під час репресій і як завдяки роботі адвоката, гарантованого державою, змогла через 26 років в судовому порядку відстояти своє право на отримання статусу реабілітованої особи.
Усе зазначене ще раз підтвердило той факт, що система безоплатної правової допомоги в місті Кривому Розі створена, продовжує активно вдосконалюватись і розбудовуватись. І тільки у повній взаємодії з усіма суб'єктами надання безоплатної первинної правової допомоги, громадськістю можливе її подальше ефективне функціонування.

Для довідки:
Система безоплатної правової допомоги по всій Україні складається з Координаційного центру, регіональних центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, 100 місцевих центрів та більше як 400 бюро правової допомоги в районах та містах обласного значення. У Кривому Розі працює два місцевих центри - Перший та Другий, Криворізьке бюро правової допомоги (передусім для мешканців Криворізького району) та створена ціла мережа консультаційних пунктів, де всі мешканці зможуть поставити свої питання юристам, отримати роз’яснення та консультації, допомогу у складання непроцесуальних документів, а вразливі верстви населення зможуть здати документи для призначення адвоката за рахунок держави у цивільних та адміністративних справах.
Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають такі категорії вразливих верств населення, як малозабезпечені громадяни, особи з інвалідністю, якщо пенсія нижче 2-х прожиткових мінімумів, ветерани війни та учасники бойових дій, особи з особливими заслугами перед Батьківщиною - з питань соціального захисту, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які опинились у складних життєвих обставинах та ряд інших категорій громадян, визначених ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

Наталя КОЖЕМ'ЯКА,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Добавить комментарий