1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

“Ми не працюємо на власний піар, наша мета – результат”, – інтерв’ю з головою фракції “Солідарність” у Кривому Розі Олександром Макаренко

241216 3

Хоча фракція «Солідарності» у Криворізькій міській раді не надто чисельна, її голос під час ухвалення важливих для міста рішень часто є вирішальним. А все тому, що кожен партієць, який входить до фракції, — знакова для Кривого Рогу особистість. Тут немає випадкових людей. Кожен з депутатів – принциповий та послідовний патріот свого міста. Звісно, така принциповість у відстоюванні інтересів громади Кривбасу декому у міськраді не до душі, і тому фракція «Солідарності» не в фаворі у місцевої влади. Але, як каже голова фракції Олександр Макаренко, це показник того, що він та його соратники на вірному шляху. Про депутатські будні та взаємовідносини з колегами з інших політичних сил наша розмова з очільником фракції.

– Минув рік відтоді, як у Криворізькій міській раді було сформовано фракцію «Солідарність», яку ви очолили. З якими планами особисто ви та ваші соратники йшли до ради, та чи змінилося бачення міської проблематики за цей час?
- Стратегічна мета була і є одна: зробити наше місто кращим, безпечнішим, успішним.
Багато хто вважає, що Кривий Ріг використовує свій потенціал на лише 25 відсотків, і ми справедливо вважаємо, що незалежно від правдивості цього твердження, місто його ще не розкрило, і найбільший його потенціал — це люди. Проблематика, яку ми бачили, не змінилась суттєво, я б сказав, що вона розширилась та поглибилась, що змусило нас поглянути на окремі проблеми під іншим кутом зору.

– Окрім вас до фракції входять ще п’ять депутатів. Можна кілька слів про кожного? Як вам працюється разом?
- До фракції «Солідарності» у міській раді, окрім мене, входять Георгій Данелія, Юрій Цюпа, Олександр Пасічник, Андрій Богданов та Артур Павліков. Андрій Богданов був моїм студентом, із Георгієм Данелією ми співпрацюємо вже декілька років, маємо спільну практику захисту інтересів криворіжців.
Всі ми всі різні — за віком, життєвим шляхом, темпераментами, освітою, але в цьому — наша сила. Ми стаємо все більш досвідченими з кожним місяцем діяльності, напрацьовуємо власний стиль роботи, методи депутатського реагування, вирішення проблем виборців.

– Наскільки монолітною ви вважаєте свою фракцію?Чи завжди вдається знаходити спільну мову?
- Можна сказати, що нам не завжди легко, але ми підтримуємо один одного, і доки це так, ми — непереможні. Ми поважаємо один одного, життя змусило нас опрацювати певні внутрішні правила, наприклад, всі питання порядку денного ми обговорюємо на засіданні фракції і приймаємо спільне рішення по кожному. Ми не шахраюємо і відверто декларуємо свою позицію на сесії міської ради. Інші ж фракції демократичного спрямування в певних випадках застосовують хитрощі, наприклад, для того, щоб не голосувати проти тієї чи іншої позиції, просто не приходять на засідання.

– Які депутатські ініціативи вашої фракції ви вважаєте найважливішими для міста? Які з них було втілено в життя?
- Ще під час передвиборчої кампанії ми декларували, що наше завдання — це захист інтересів криворіжців, розвиток міста. Ми не працюємо на власний піар, наша мета — результат. Вимушений сказати, що дуже часто наші ідеї «запозичують» представники інших партій. У цьому випадку ми теж підтримуємо такі проекти, навіть якщо політичні дивіденди отримуємо не ми.
Хоча з точки зору політичної технології це невигідно для іміджу, але з огляду на здоровий глузд — абсолютно правильно.
Наприклад, саме нашою передвиборчою позицією було впровадження у найкоротші строки в Кривому Розі на рівні міської та районних рад системи державних закупівель ProZorro. Ми також піднімали питання обмеження реклами алкогольних та тютюнових виробів поблизу навчальних закладів міста, виділення коштів з міського бюджету для дітей, що мають окремі захворювання та потребують допомоги. Є і менш глобальні ініціативи, і ми впроваджуємо їх системно.

– Політична палітра у нинішній міській раді досить жвава. З представниками яких політичних сил буває легше всього порозумітися та побудувати конструктивний діалог? Чи є партії або особистості, з якими діалог для вашої фракції категорично неприйнятний?
- Є фахівці, представники демократичних партій, з якими ми ведемо діалог, співпрацюємо і підтримуємо важливі для міста ініціативи. Партійність не виступає ключовим фактором, має значення здоровий глузд, порядність, фаховість.
Разом з тим, ми не змінюємо своїх ключових принципів, зобов’язань перед виборцями. Ми не домовлялись і не домовляємось з представниками Опозиційного блоку — для нашої команди це є неприйнятним. Відтак, ми не підтримували і не підтримуємо кадрові призначення, що ініційовані цією політичною силою.
Представники ж окремих фракцій задля того, щоб «не псувати стосунки» з найбільшою фракцією — Опозиційним блоком, вдаються до хитрощів, наприклад, створюють ілюзію підтримки важливих для міста рішень, але для того щоб не набралося необхідної кількості голосів, один-два депутати такої фракції пропускають голосування, що фактично відбувається в інтересах наших опонентів.
Взагалі окремою розмовою є факт присутності в раді депутатів, обраних від БЮТ та РПЛ, але фактично сателітів Опозиційного блоку.

– Скільки проблем виборців вами та вашими колегами було вирішено в індивідуальному порядку?
- Загальну кількість питань, що вирішили члени нашої команди в особистому порядку, вкрай важко підрахувати. Це і допомога волонтерським організаціям, окремим установам, фізичним особам. Питання найрізноманітніші, від допомоги у вирішенні господарських проблем, як-то: зріз дерев, ремонт освітлення, так і допомога у захисті прав громадян, у тому числі від свавілля чиновників. Тільки мною особисто було зроблено більше 60 депутатських звернень, за частиною з них проблеми мешканців міста були вирішені, частина зараз розглядається, ми продовжуємо роботу.
Тут потрібно зазначити, що є прості питання, пов’язані з ремонтом освітлення, наданням консультацій з юридичного напрямку, і це ті проекти, які дають швидкий і позитивний результат. А є складні, як, наприклад, захист інтересів потерпілих. Я, як депутат, був вимушений вступити в боротьбу із захисту прав потерпілих по кримінальних провадженнях за фактом двох ДТП, де загинув батько родини та 18-річна дівчина. Як адвокат, я представляю інтереси шістьох потерпілих, які захворіли на невиліковний недуг. В цих справах я працюю не тільки, як депутат, а в першу чергу як правозахисник, і, звісно, безоплатно. Вважаю, що по цих справах програма-мінімум вже досягнута, такі кримінальні провадження не вдалось «покласти під сукно», але я буду вважати справу завершеною, коли винні понесуть заслужене покарання.

– Чи задоволені ви результатами роботи фракції за рік, що минув?
- Ми достатньо самокритичні. Це питання буде обговорюватися на засіданні фракції, і ми, аналізуючи рік роботи, дамо для себе відповідь. Я особисто вважаю, що можна відповісти і так, і ні. Ми багато чого зробили і багато чого досягли, зараз ми маємо вже досвід від власних помилок, а це в свою чергу допоможе працювати ще краще. Але чи можна було зробити більше? Думаю, що так. На 100 відсотків можу сказати, що на сьогоднішній день наша фракція є однією з найпотужніших.

– Які депутатські плани на наступний рік?
- Планів багато, але їх можна класифікувати за окремими групами. По-перше, це власне робота депутатів на виборчих округах задля вирішення проблем жителів міста, в тому числі проблем господарського характеру. Окремо маю відзначити, що є напрямки роботи, за якими ми плануємо розробити та подати до міської ради проекти рішень. Це, наприклад, проекти, пов’язані з допомогою окремим категоріям незахищених городян та власне вирішення болючих для міста питань. Саме для цього члени фракції беруть участь у роботі окремих робочих груп. Звісно, ми не плануємо зменшувати і просвітницьку, соціальну діяльність, пов’язану з проведенням наукових заходів, проектів з підтримки Збройних сил України, також будемо продовжувати співпрацювати з громадськими об’єднаннями.

Оригінал матеріалу

Підготував до публікації
Інокентій РЕЙДЕР,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Добавить комментарий