1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Прес-конференція «Як дотримується в Кривому Розі право на пільговий проїзд?» відбулась 23 грудня у приміщенні громадської організації «Фонд «Професійний розвиток»

 251216 12

У зустрічі взяли участь представники громадської організації “Волонтерська платформа” (Центр допомоги воїнам АТО та членам їх сімей) Сергій Бурлака, представник Спілки ветеранів легендарного 42-го батальйону “Рух опору” Ігор Бонд, голова Фонду “Професійний розвиток” Олена Кравченко, командир 1 роти 3 батальйону Управління патрульної поліції у м. Кривому Розі Олександр Размеріце, адвокат Наталя Ляскунова та начальник відділу правопросвітництва Першого криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталя Кожем'яка.

Громадський контроль

Під час зустрічі було озвучено інформацію про те, яка робота проводилась щодо забезпечення прав учасників бойових дій на безкоштовний проїзд у громадському транспорті міста у 2016 році. Роз'яснювально-просвітницькі заходи та активність багатьох громадських організацій міста з цього питання дали свої результати. Питання неодноразово піднімалось громадськими організаціями “Всеукраїнська спілка воїнів АТО”, “Спілка ветеранів 42-го легендарного батальйону “Рух опору”, “Батальйон національного захисту “Кривбас”, “Набат-Кривбас”, “Волонтерська платформа” та іншими організаціями, які входять в раду громадських та благодійних організацій “Спільно допомагаємо захисникам”, тож позитивні зрушення є. Як зазначають самі учасники АТО, водії набагато частіше погоджуються перевозити учасників бойових дій без урахування того, скільки пільгових місць у салоні.

Як реагувати у випадку порушень?

Але факти порушень і надалі трапляються. Багато залежить від обізнаності самих пасажирів. Ми всі звикли до того, що ціна проїзду і кількість пільгових місць зазначені крупним шрифтом, а от те, хто ж саме має право на пільговий проїзд - дуже дрібним. "Права треба знати і захищати, а для цього діяти узгоджено і послідовно" - зазначив ініціатор створення біг-борду на соціальну тематику "Дії у разі безпідставної відмови у пільговому проїзді" Сергій Бурлака.
Нагадаємо, що для інформування городян про їхні права у місті влітку було розміщено біг-борд, який зміню дислокацію і на якому наведено інформацію про те, що в разі порушення права на безкоштовний проїзд учасникам бойових дій слід звертатись до патрульної поліції — телефонувати 102, після чого наполягати на складенні адмінпротоколу за ст. 133-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Паралельно наводиться телефон, за яким весь час надходять сигнали, і таких звернень оброблено понад 70, на чому наголосив Ігор Железняк (“Волонтерська платформа”).

Про готовність реагувати на подібні дзвінки у разі порушень прав учасників бойових дій зазначив і командир 1 роти 3 батальйону патрульної поліції Олександр Размеріце. Олександр - сам учасник АТО, тож дуже добре розуміє, наскільки важливо зараз захищати права тих, хто захищав мирне небо над Україною.

Безоплатна правова допомога

Ще один механізм захисту прав пільговиків на безкоштовний проїзд озвучили представники системи безоплатної правової допомоги. Адже кожна особа має право в порядку, встановленому статтею 3 Цивільно-процесуального кодексу України, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів. Начальник відділу правопросвітництва Першого криворізького місцевог центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталя Кожем'яка перелічила категорії громадян, яким може бути призначено адвоката за рахунок держави для представництва в судах та інших органах. Це, зокрема, і учасники бойових дій, і особи з інвалідністю, і малозабезпечені особи. 21 грудня Верховною Радою було прийнято Закон України “Про вищу раду правосуддя”, яким вносяться зміни до Закону “Про безоплатну правову допомогу” у частині розширення кола осіб, які матимуть право на призначення адвоката за рахунок держави. З набуттям чинності закону право на безоплатну вторинну правову допомогу матимуть внутрішньо переміщені особи, малозабезпечені особи (якщо дохід не перевищу двох прожиткових мінімумів), ветерани війни без обмежень, як це було до того. Отже, система безоплатної правової допомоги стає більш доступним інструментом для захисту прав громадян. Адвокат Наталя Ляскунова наголосила на тому, що в Україні існує позитивна судова практика, коли рішення судів першої інстанції щодо захисту прав на пільговий безкоштовний проїзд підтверджуються апеляційними судами.

Що потрібно, щоб довести, що право на безкоштовний проїзд, передбачене законом, порушено? Це квиток, який підтверджує, що людину змусили сплатити за проїзд, покази свідків, складені акти, протоколи, фото- та відеоматеріали. У будь-якому разі при відмові варто зафіксувати номер маршруту, державний номер автобусу (маршрутного таксі), назву підприємства-перевізника. Цю інформацію можна використати для написання скарги.

Результатом обговорень і вироблення спільних алгоритмів дій стала дорожня карта, створена ГО "Волонтерська платформа", та пам'ятка учаснику АТО в Кривому Розі, розроблена всеукраїнською правозахисною організацією "Юридична сотня" для криворіжців за участі Першого криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Зазначені пам’ятки незабаром будуть розповсюджуватись серед учасників бойових дій. Корисні контакти можуть знадобитись кожному пільговику, тож наводимо їх.

Корисні контакти

Відділ транспорту і зв'язку виконкому Криворізької міської ради: м. Кривий Ріг, пл. Молодіжна, 1, каб.246, прийомні дні - перший понеділок місяця та щоп'ятниці; тел. 74-70-49; 92-13-15.

Управління Укртрансбезпеки в Дніпропетровській області - м. Дніпро, вул. Курчатова, 8; тел. (056)726-40-11; (056)726-40-13.

Патрульна поліція Тел. 102

Безоплатна правова допомога
Перший криворізький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги - вул. Качалова, 2 (пл. Олександра Поля (Артема), тел. 405-54-04; (098)040-83-70;
Другий криворізький місцевий центр - просп. Героїв-підпільників, 1а, (056)74-04-42, (097)139-88-57
Криворізьке бюро правової допомоги - вул. Станіслава Конткевича,37 (колишня вулиця Томського), тел. 95-78-85;
Центр надання адміністративних послуг (вул. Кобилянського, 152, 1-й поверх):
СЕРЕДА, П'ЯТНИЦЯ, з 8.00 до 12.00

Адмінбудівля виконкому Інгулецької районної у місті ради на житломасиві Інгулець - вул. Гірників, 19, каб. 4:
ЩОЧЕТВЕРГА з 10.00 до 15.00
Муніципальний центр послуг м. Кривого Рогу (пл.Молодіжна, 1а):
ВІВТОРОК, П'ЯТНИЦЯ, з 9.00 до 15.00


Користуйтесь формою направлення документів для призначення адвоката за рахунок держави, доступною через сервіс державних послуг іGov.
Громадський контроль


Центр допомоги воїнам АТО та членам їх сімей - 067-569-66-91.
Спілка ветеранів легендарного 42-го батальйону "Рух опору" - 067-773-29-14
Координаційний центр допомоги учасникам АТО та членам їх сімей - 098-040-84-04
Юридична сотня - 0-800-308-100

Наталя Кожем'яка,
начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб'єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Першого криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Добавить комментарий