1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

З 02 листопада 2016 набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності"

281216 18

Цим законом внесено зміни до Закону а саме: тепер і суб’єкти державної реєстрації і нотаріуси проводять реєстраційні дії в межах області (крім державної реєстрації обтяжень, які проводяться незалежно від місцезнаходження нерухомого майна, та державної реєстрації прав у результаті вчинення нотаріальної дії).
Про проведену реєстраційну дію за бажанням заявника видається витяг з проставлянням підпису та печатки державного реєстратора.
Змінилися строки проведення реєстраційних дій:
- державна реєстрація обтяжень і іпотек проводиться у строк, що не перевищує двох робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви в Державному реєстрі прав.
- зупинення реєстраційних дій, внесення запису про скасування державної реєстрації прав, внесення записів про скасування рішення державного реєстратора у строк, що не перевищує 2 годин з часу реєстрації відповідної заяви в Державному реєстрі прав.
Коли реєстратор отримує пакет документів для проведення реєстраційної дії – він зобов’язаний повідомити про це власника майна, щодо якого подано заяву на проведення реєстраційної дії,
Якщо у власника майна є необхідність попередити проведення незаконної реєстраційної дії - він може подати заяву про заборону вчинення реєстраційних дій щодо власного об’єкта нерухомого майна, на підставі якого проведення реєстраційних дій зупиняється.
У випадку коли власник майна, яким подано заяву про заборону вчинення реєстраційних дій, протягом 10 робочих днів не подав рішення суду про заборону вчинення реєстраційних дій, що набрало законної сили, то державний реєстратор приймає рішення про відновлення реєстраційних дій.
Реєстраційні дії на підставі рішень судів будуть проводитись виключно на підставі рішень, отриманих в результаті інформаційної взаємодії Державного реєстру прав та Єдиного державного реєстру судових рішень, без подання відповідної заяви заявником.
Ця норма почне працювати з моменту запуску технічної взаємодії між цими реєстрами. До цього - реєстраційні дії на підставі рішень судів проводяться за зверненням заявника.
Міністерство юстиції шляхом моніторингу здійснює контроль за діяльністю державних реєстраторів та при виявленні грубих порушень – державний реєстратор притягується до відповідальності.
Термін подання скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора до Міністерства юстиції України та його територіальних органів збільшено з 30 до 60 календарних днів.

Інформація надана нотаріусами:
Дацко Ярославом Олексійовичем
Івановою Світланою Ярославівною
Дацко Віктором Ярославовичем
м. Кривий Ріг, вул. Володимира Великого, 51/40 (бувш. Мелешкіна)
тел. 440-10-10, 64-02-42
моб. (097) 218-11-11

Підготував до публікації
Інокентій РЕЙДЕР,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Добавить комментарий