1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Сайт Весь Кривий Ріг часто публікував матеріали, в яких розповідалось, що в Дніпрі краще. Сьогодні починаємо цикл статей – що в Дніпрі та Кривому Розі однаково...

140117 18

Жителі Дніпра, певно, довго ще пам’ятатимуть масові обрізання дерев в житлових зонах та парках міста, що називається під стовбур. Через це вже не раз виникали конфлікти жителів і громадських активістів з фірмами¬-підрядниками, що виконували роботи на замовлення управлінь комунальних господарств міських районів.
Останній виток конфлікту стався через обрізання великих тополь на «алеї закоханих», біля колишнього кінотеатру «Родіна», на ділянці, безпосередньо прилеглій до центрального проспекту міста.
За свідченнями активістки Лізи Авєрєної, яка разом з місцевими жителями намагалися зупинити обрізку і викликати поліцію, роботи проводило ТОВ «Комбуд-¬Еко 77».
«Нова» ж поліція в таких випадках, за словами Авєріної, поводить себе досить одноманітно – «документи на проведення робіт у підрядників є, а в тонкощах документації ми не розбираємось». Тому підрядників приїзд поліції не зупиняє. А місцевим мешканцям залишається спостерігати, як спотворюють дерева.
Ми з’ясували, що ТОВ «Комбуд¬-Еко 77» належить Тетяні Коршуновій, а керівником значиться Олександр Коршунов – колишній голова комунального господарства Червоногвардійського району м. Дніпропетровська.
Також виявилось, що це ТОВ, а також ТОВ «Дніпропарк» систематично виграють замовлення ЖКГ різних районів «з омолодження дерев, санітарної обрізки, вивезення та їх утилізації».
Для довідки: вже після запровадження в Дніпрі системи Prozorro, ТОВ «Комбуд-¬Еко 77» брало участь у 8 тендерах і всі виграло, а ТОВ «Дніпропарк» з 6 тендерів – двічі програв на закупівлях в окремих освітніх закладах, але у районних комунхозів вигравав надійно. Сума отриманих ТОВ «Комбуд-¬Еко 77» коштів на виконання робіт – 1.182.676 гривень, «Дніпропарком» – 549.500 грн.
Більшість виграних робіт у наших фірм, зокрема в Центральному районі, – без вказання точного місця, дати та кількості оброблених дерев. І тому проконтролювати роботу підрядників складно.
ТОВ «Комбуд¬-Еко 77» вже було фігурантом скандальних історій.
Перша, що відома нам, сталася навесні 2014 року, коли ТОВ «Комбуд-¬Еко 77» подало на тендер Індустріальної районної у місті Дніпропетровську ради пропозицію про ліквідацію у травні-¬грудні 2014 р. стихійних сміттєзвалищ та випадкого сміття на території району обсягом 252 м3 на суму 273.600 гривень. Другий допущений до етапу оцінки пропозицій учасник тендеру (учасник №1), як з’ясувала згодом прокуратура Індустріального району, не мав права брати в ньому участь, адже не відповідав кваліфікаційним критеріям до учасників у конкурсних торгах.
Ще один інцидент стався у липні поточного року, коли масово обрізалися в стовпчик дерева в прилеглій до проспекту частині парку Глоби. Про це писала газета «Горожанин». Угода, на підставі якої діяв підрядник, була укладена в березні, і також не містила точних вказівок щодо місця проведення робіт. А 28 липня – за два тижні після цих подій, і за два дні до обов'язкового введення в дію системи Prozorro – було оголошено про нову закупівлю «утримання зелених насаджень Центрального району» на 400.000 гривень, яку виграло те ж саме «Комбуд¬-Еко 77», угоду ж уклали вже у вересні.
Наслідком «угод» з не визначеним конкретно місцем і характером – завжди стає зрізання виконавцем робіт зі здорових дерев гілок «до стовбура».
Чому ж замість нормального догляду за деревами у місті вчиняються такі варварські дії?
На практиці це означає, що деревиною, яку залишається після обрізки, підрядник розпоряджається на свій розсуд, отже – зацікавлений зрізати якмога більше. Може, це пояснює, чому крім тополь (380¬-400 грн. за куб дров) що називається «під роздачу» особливо часто потрапляють і акації (500¬-650 грн.).
В своєму коментарі подіб¬ні практики обрізки дерев не інакше як варварськими називає фахівець найвищого рівня – доктор сільськогосподарських наук, колишній ректор Львівського лісотехнічного інституту, академік Володимир Кучерявий:
«Обрізка дерев повинна відбуватися на основі біологічних і декоративних принципів, чому обрізання гілок «до стовбуру» в жодному разі не відповідає. Правильна обрізка – це обрізка від 3¬-го відгалудження гілок, його дерево добре витримає і не загине, – стверджує академік. – Тобто перше відгалуження – це головні, або скелетні, гілки, від них йдуть гілки другого порядку, а вже далі гілки – третього порядку, які можна обрізати без пошкоджень для дерева. Не всі дерева витримують навіть правильну обрізку, а обрізка до стовбуру – означає просто калічити, винищувати дерева».
Це формулювання підтверджує і офіційний документ – Постанова Кабміну № 559 від 8 квітня 1999 р. зі змінами від 1 лютого 2012 р. Де вказано, що вважаються пошкодженими до ступеню припинення росту дерева, у яких знищено більше половини крони.
Різуни ж «Дніпропарку» та «Комбуд-¬Еко 77» знищують майже всю.
Мотивацію дій підрядників мимоволі розкрив один із добровільних «захисників» ТОВ «Дніпропарк», екс¬-директор КП «Зеленстрой» Михайло Крутіков. Коментую¬чи для журналістів перипетії конфлікту мешканців пр. Богдана Хмельницького та працівників ТОВ «Дніпропарк», він сказав:
«Людям треба пояснити, чим відрізняється обрізка і омолодження дерев від рубки під корінь. Щоб вони розуміли, які документи вимагати у підрядчиків. У випадку омолодження і обрізки гілок акти обстеження і договори не потрібні. Згідно вимог Міністерства регіонального розвитку і будівництва, такі документи потрібні лише коли повністю зрізають дерева».
Дійсно, ніхто не буде ставити підписи під актом на списання здорового дерева. В угодах на «омолодження насаджень» ніхто не підписується під визнанням конкретного здорового дерева аварійним. І місце робіт, як ми не раз переконалися, не вказується. Вони не обмежують підрядника у виборі дерев для обробки. А вже після подібної «обробки» залишається лише дочекатись загибелі дерева, щоб спокійно оформити акт і спиляти залишки.
Треба зазначити, що сама по собі заміна старих дерев новими насадженнями – нормальний процес. Але в Дніпрі критично мало дерев навіть згідно існуючих норм озеленення міст.
В цих умовах кожне зрубане без компенсаційної посадки дерево – це ще і вкрадене у мешканців міста здоров’я.
Районні чиновники та горе¬-підрядники почувають себе спокійно і продовжують свою чорну справу. Адже розправа з дніпровськими тополями публічно схвалена згори заступником мера Михайлом Лисенком. Той стверджує, що все йде по плану – старі дерева замінюються новими. 19 листопада він заявив у Facebook:
«За тиждень висаджено більше 600 дерев. За 5 років готує¬мось повністю попрощатися з пуховими тополями».
Не подумавши, Лисенко тим самим фактично розписався в тому, що тополя все ж не омолоджують, як нас запевняють інші чиновники, а позбавляються від них…
Тож містяни, що зараз радіють обіцянкам про звільнення від тополиного пуху, можуть за кілька років знайти у себе нові хвороби, а у стінах своїх будинків – нові тріщини.

Віталій Непомнящий, Денис Суханов
сайт Новости Днепра
дайджест, спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг
Фото – сайт Новости Днепра

Добавить комментарий