1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Цікаву інформацію розповсюдив 24 січня депутат облради, голова постійної комісії з питань екології та енергозбереження Анатолій ІВАХНО (Самопоміч). Стосується вона найбільшого забруднювача Кривого Рогу – металургійного гіганту АМКР...

240117 20

Як працює «Арселор» в інших країнах?
Компанія ArcelorMittal є однією з найпотужніших сталеливарний компаній світу. Підприємства що входять до її складу мають розгалужену мережу і знаходяться у різних країнах та континентах. Від кого залежать долі людей, що працюють на підприємствах компанії.
Яскравим прикладом розправи над тими хто не підкорився є доля підприємства компанії у Тринідаді і Тобаго. Це невелика острівна держава в Карибському моря, неподалік від узбережжя Венесуели. У березні 2016 року компанія закрила свій сталеливарний завод у цій країні. За день до цього арбітражний суд з трудових спорів зобов’язав компанію виплатити великий штраф за грубі порушення трудового законодавства. Але могутні промисловці не звикли коритися законам. І завод раптово закрили. Люди втратили роботу. Таким чином компанія красномовно дала зрозуміти, що для них закони не писані.
В офіційному прес-релізі Профспілки ливарників країни зазначено, що Кампанія демонструє зневагу до національних інтересів, ігнорує проведення переговорів із зацікавленими сторонами до моменту настання фактичного банкрутства. Керівництво Кампанії цілеспрямовано не вкладає кошти у модернізацію та розвиток підприємства. А закриття заводу є засобом впливу та зведення рахунків з профспілками.
Знайома ситуація?
Скільки працівників «АрселорМіттал Кривий Ріг» були змушені звільнитись. Скільки сьогодні відстоюють своє право на працю у залі суду. З року в рік нас лякають закриттям заводу, якщо ми не підемо на поступки інтересам «інвестора №1».
Але не всі країни є байдужими до прав, умов життя та праці своїх громадян.
У середині липня 2015 року Єврокомісія посилила екологічні вимоги до підприємств. У ЄС мають намір зменьшити кількість викидів забруднюючих речовин на 40% до 2030 року. Керівництво Компаніїї такі вимоги вважає надто суворими і …. затратними.
У зв’язку з цим закрито завод у Люксембургу. Погрожують закриттям заводів у Франції. За словами Адітья Міттала (сина основного акціонера Лакшмі Міттала) компанія бачить вихід з такої ситуації у переведенні виробництва до «менш вимогливих країн». Прийнятний і значно дешевший варіант. Наприклад до таких як Україна. Тут завжди можна домовитись. З чиновниками великими - на рівні Міністерства екології і маленькими – на рівні місцевої влади.
І ціна питання є значно меншою за вартість сучасних фільтрів та коштів для модернізації давно застарілих виробництв. Це у Кривому Розі у тісному «співробітництві» з міською владою можна з року в рік безкарно травити людей. У нашому місті всі екологічні заходи можна замінити договором соціального партнерства, за кошти якого придбають лавки у парк, відремонтують тролейбуси та трошки доріг. Екологічний ефект на лице. А точніше кажучи у легенях.
Чи варте життя та здоров’я наших громадян задоволення інтересів великого промислового підприємства. Чи існує у Міністра екології та керівників міста межа совісті та здорового глузду, перетинати яку вже небезпечно?

Підготував до публікації
Інокентій РЕЙДЕР,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг
Фото – Анатолій ІВАХНО

Добавить комментарий