1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Депутат міськради Кривого Рогу Наталія ШИШКА зареєструвала петицію з вимогою припинити корупційні побори на кладовищах міста, де панують тіньові схеми по оплаті копання могил

110921 4 min

Петиція: «ДОСИТЬ ОББИРАТИ КРИВОРІЖЦІВ НА КЛАДОВИЩАХ!»

Похоронити людину можна без відспівування, без поминального обіду і навіть без ритуальної атрибутики. Однак неможливо це зробити без могили.

Тому існує таке поняття, як ритуальні послуги мінімально необхідного переліку, ціни на які формує не вільний ринок - вони є регульованими і встановлюються рішенням міськвиконкому.

Згідно з рішенням міськвиконкому від 17.03.2021 №122 з 1 квітня цього року вартість могили в Кривому Розі, незалежно від кладовища і його статусу (закрите чи відкрите), незалежно від місцезнаходження могили і платоспроможності замовника, становить 1992 грн.

Однак фактично стягується плата від 5 тис. грн. І це може бути і 10, і навіть 15 тис. грн.

Людей, які перебувають у скорботі, просто по-шахрайськи розводять на гроші. Є багато людських свідчень, що ці гроші передаються з рук в руки або копачам, або доглядачам кладовищ КП «Ритуал Сервіс Плюс», або представникам приватних ритуальних фірм, які займаються організацією поховання.

Звісно ж, без видачі будь-яких підтверджуючих документів. При цьому ритуальщики, які займаються організацією похорон і беруть плату за могилу, виконують роль посередників між замовниками і КП «Ритуал Сервіс Плюс».

Це при тому, що жодна приватна фірма по наданню ритуальних послуг в нашому місті не має права реалізувати могили і, відповідно, стягувати плату за могилу. Адже жодна з них не уклала договір на надання ритуальних послуг мінімально необхідного переліку з КП «Ритуал Сервіс Плюс», яке виконує функції міської ритуальної служби згідно з рішенням міської ради. Жодна не затвердила в установленому порядку свої тарифи на могили.

Реалізувати могили в м. Кривий Ріг може лише КП «Ритуал Сервіс Плюс». На цьому підприємстві діє Положення про комерційну таємницю, і воно «організувало роботу» так, що оплатити за могилу по касі з видачею фіскального чека можна лише в одній-єдиній точці на все місто довжиною в життя: на вул. Ярослава Мудрого, №48.

Тим самим створено сприятливі умови для кладовищенських поборів.

Коли заходить мова про кладовищенські побори, представники виконавчої влади незмінно кивають на поліцію. Дійсно, справа поліції - документувати злочини і притягати винних до відповідальності.

Але створити умови для унеможливлення кладовищенських поборів, організувати роботу так, щоб могили реалізувались тільки за офіційною розцінкою, - обов’язок виконавчої влади. Якщо вона, звичайно, не обтяжена корупційним інтересом, а її посадові особи не є вигодонабувачами корупційної схеми по оббиранню людей на кладовищах.

ВИМОГА ПЕТИЦІЇ: вжити комплекс заходів по припиненню кладовищенських поборів та забезпечити реалізацію могил виключно за офіційною розцінкою з можливістю оплати в найближчому банківському відділенні з видачею фіскального чека або через системи електронного банкінгу. Привести діяльність КП «Ритуал Сервіс Плюс» у повну відповідність до чинного законодавства.

У підприємства, власником якого є громада в особі міської ради, не може бути таємниць від громади.

Поховання рідних і близьких криворіжців - це не комерція.
Досить оббирати криворіжців у час скорботи.

Досить торгів біля могил.
Досить наживатись на людському горі

ПІДПИСАТИ ПЕТИЦІЮ

Підготував до публікації
Інокентій РЕЙДЕР,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Добавить комментарий