1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Як повідомляє в Кривому Розі «Управління преси та внутрішньої політики виконкому Криворізької міськради», всупереч Меморандуму на заборону підвищення тарифів на тепло, одне з теплогенеруючих підприємств виявляє бажання збільшити їх

041021 28 min

А. Полтавець: «Теплоцентраль», яка зараз підпорядковується НАК «Нафтогаз», а до то того - Фонду держмайна, надіслала до міськвиконкому своє бачення тарифів які можуть бути встановлені на опалювальний сезон 2021/22 рр.

За розрахунками Теплоцентралі, яка підпорядковується "Нафтогазу" зростання тарифів на тепло може скласти:

- для населення з 1979 грн/Гкал до 2227 грн/Гкал (тобто на 247 грн за кожну Гкал),
- для бюджетної сфери, а це лікарні, школи, дитячі садки - з 2004 грн/Гкал до 5469 грн/Гкал (на 3464 грн або у 2,7 раза),
- для інших споживачів, включаючи малий і середній бізнес - з 2003 грн/Гкал до 5464 грн/Гкал (на 3461 грн або також у 2,7 раза).

Підприємство «Криворізька теплоцентраль», що напряму підпорядковується «Нафтогазу», а раніше було у Фонді державного майна і до якого місто немає жодного відношення (директорів для «Теплоцентралі» призначали у Києві й за останній час їх змінилося шестеро) надіслало до виконкому міської ради розрахунки по новим тарифам у зв’язку зі зростанням ціни на енергоносії.

Зокрема, зростання тарифів на тепло на опалювальний сезон 2021/22 рр може скласти: для населення на 247 грн за кожну Гкал, для бюджетної сфери, а це лікарні, школи, дитячі садки - на 3464 грн або у 2,7 раза, а для інших споживачів, включаючи малий і середній бізнес - на 3461 грн або також у 2,7 раза.

Такі цифри наведені у надісланому Теплоцентраллю листі на ім'я заступника міського голови Андрія Полтавця. Зараз Теплоцентраль веде додаткові розрахунки.

Але, позиція міста протилежна: тарифи для криворіжців, які встановлені НКРЕКП в Києві, і так не підйомні, тому на вересневій сесії міськради було прийнято звернення до Кабінету міністрів, профільних міністерств, керівництва НАК «Нафтогаз» і НКРЕКП, які мають виключне право встановлювати ціни на енергоносії, з вимогою забезпечити продаж Кривому Рогу газу українського видобутку за собівартістю - 3500 грн за тис м3.

Це дасть можливість міським підприємствам теплокомуненергетики знизити тарифи на тепло, й не допустити неминучих соціально-економічних потрясінь.

У той же час, комунальне підприємство «Криворіжтепломережа» про намір підвищувати тарифи не повідомляло.

Підготував до публікації
Інокентій РЕЙДЕР,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Комментарии   

+1 #1 наташа 04.10.2021 15:12
Да нас опять обманули, зеленая команда творит такое , что раньше и не снилось правителям, вот так они служат народу
Цитировать

Добавить комментарий