1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)

Для закриття доступу до офіційного сайту Криворізької міської ради та її виконавчого комітету, де, зокрема, оприлюднюються рішення органів місцевого самоврядування, немає правових підстав. Там, виявляється, уже третій місяць поспіль ведуться технічні роботи, повідомляє депутат міськради Кривого Рогу Наталія ШИШКА

250622 11 min

З початку воєнного стану, після внесення відповідних змін у Регламент, Криворізька міська рада працює в закритому режимі. При цьому у сесійній залі не раз піднімалось питання оприлюднення ухвалених рішень. Адже навіть режим закритості цього не виключає. Втім, секретарем міської ради Юрієм Вілкулом було заявлено, що виключає.

Однак офіційна відповідь на адресований йому запит, яку за підписом заступника міського голови Олександра Фіщенка надано члену територіальної громади Вікторії Руднік, засвідчила, що правових підстав для того, щоб не оприлюднювати рішення, немає.

«Згідно з рішенням міської ради від 17.12.2020 №1 «Про затвердження Регламенту Криворізької міської ради, зі змінами, ухвалені рішення міської ради підлягають обов’язковому оприлюдненню на офіційному веб-сайті Криворізької міської ради та її виконавчого комітету», - йдеться у відповіді.

А далі вказується: «За інформацією розробника офіційного веб-сайту Криворізької міської ради та її виконавчого комітету, у зв’язку з хакерською активністю російської федерації та атаками на сервіси виконкому Криворізької міської ради з 29 березня 2022 року здійснюються технічні роботи із захисту баз даних інформації, яку зловмисники з російської федерації можуть використати проти українського народу, у тому числі мешканців м. Кривого Рогу».

«А ви знали, що наша міська влада приймає такі рішення, що орки можуть використати цю інформацію проти всіх українців? Так, так... Не Верховна Рада, і навіть не Київська міська рада (тому що їхні сайти працюють без порушення прав громадян)», - не без іронії написала Вікторія Руднік на своїй сторінці у Фейсбук, виклавши у відкритий доступ отриману на свій запит відповідь.

Окрім того, громадська активістка звернула увагу на те, що згідно з Законом України «Про правовий режим воєнного стану» начальник військової адміністрації є розпорядником бюджетних коштів, видає накази та розпорядження у межах своїх повноважень, які мають таку ж юридичну силу, що і рішення відповідної ради.

Накази, видані в межах повноважень місцевих рад, гласить закон, мають бути оприлюднені, крім тих, що містять інформацію з обмеженим доступом. Однак накази/розпорядження начальника військової адміністрації Олександра Вілкула не оприлюднюються.

На думку громадської активістки, це є приховуванням інформації від громади і викликає багато запитань.

Наталія ШИШКА,
ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Коментарі   

-2 #1 Міра 26.06.2022, 12:05
Ну правильно, меньше інформації викладати в Інтернет , зараз такий стан, коли краще меньше розповсюджувати інформацію
Цитата

Додати коментар