1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)

На червневій сесії міської ради, повідомляють в Кривому Розі Наталія ШИШКА та «Домашня газета», депутати знову перерозподіляли бюджетні кошти на потреби оборони та вирішення питань, пов’язаних з військовим станом, і дізнались, що навіть вони не можуть отримати інформацію про те, як ці кошти освоюються. Загальна їх сума вже перевищила півмільярда

250622 18 min

НА ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ І НЕ ТІЛЬКИ

Ухваленими рішеннями з бюджету громади додатково направлено 6 млн грн на систему відеоспостереження, яку планується встановити у Кривому Розі та прилеглих до Криворізького району звільнених територіях Херсонської області.

Йдеться про закупівлю локальної мережі передачі даних та захищених каналів зв’язку, 15-ти камер відеоспостереження, 50-ти направлених камер відеоспостереження, 38-ми комплексів систем відеоспостереження з розпізнаванням номерних знаків для встановлення на перехрестях доріг, 4-х спеціальних моніторів великих розмірів, які планується встановити у моніторинговому залі міськвиконкому.

А також про закупівлю послуг зі встановлення, налаштування, проведення пуско-налагоджувальних робіт, обслуговування системи відеоспостереження до кінця 2022 року, а також про оплату електроенергії для забезпечення функціонування системи на цей же період.

На 3,9 млн. грн. збільшено видатки на безкоштовне харчування внутрішньо переміщених осіб.

Ще майже 13 млн. грн. виділено на закупівлю, в разі необхідності, продуктів харчування для створення їх стратегічного запасу.

525 тис. грн. - на перевезення тіл загиблих та померлих військовослужбовців.
30,5 тис. грн. - на виготовлення продукції із соціально значущою інформацією для населення.

При цьому на 13,5 млн. грн. зменшено асигнування на часткову компенсацію вартості комунальних послуг окремим категоріям мешканців міста.

Понад півмільйона виділено на забезпечення перевезень по заявках громадських організацій та 30,5 тис. - на заходи до пам’ятних дат.

БЮДЖЕТНЕ ВЛИВАННЯ У СТРАТЕГІЧНІ КП

Значний фінансовий ресурс, 165 млн грн, відповідно 90 млн. грн. і 75 млн. грн., направлено на стабілізацію фінансового стану комунальних підприємств стратегічного значення КП «Кривбасводоканал» та КПТМ «Криворіжтепломережа», щоб вони могли підготуватись до осінньо-зимового періоду та розрахуватись за енергоносії.

За інформацією департаменту розвитку інфраструктури міста, рівень сплати за послуги водопостачання та водовідведення населенням на сьогодні становить 50%.

Загальна заборгованість за надані послуги на 28 лютого поточного року становила 672,8 млн грн, на 31 травня - 718,4 млн грн. Тобто, за березень-травень зросла на 45,5 тис грн., внаслідок чого на КП «Кривбасводоканал» виник дефіцит обігових коштів.

За технічну воду, яку водоканал купує, станом на 1 травня він заборгував 106,6 млн грн.
А заборгованість за електроенергію склала 20,9 млн грн.

У складному фінансовому становищі, як повідомляє департамент розвитку інфраструктури міста, перебуває і підприємство стратегічного значення КПТМ «Криворіжтепломережа».

Це пояснюють форс-мажорними обставинами, викликаними військовою агресією російської федерації, та об’єктивними труднощами, які не дозволяють цьому суб’єкту господарювання виконувати свої зобов’язання щодо оплати за енергоносії.

Підприємство має як дебіторську (рівень сплати за надані послуги становить 70%), так і кредиторську заборгованість, обсяги якої зростають, і також потерпає від нестачі оборотних коштів.

Втім, 75 млн грн для КПТМ «Криворіжтепломережа» передбачено «на заходи щодо врегулювання проблемних питань в опалювальному періоді 2022-2023, пов’язаних зі сплатою заборгованості перед АТ «Криворізька теплоцентраль» згідно з рішеннями суду».

Тобто, виділені кошти підуть на погашення понад мільярдної заборгованості КП «Криворіжтепломережа» перед АТ «Криворізька теплоцентраль». Це заборгованість, утворена в ті роки, коли відпуск тепла кінцевим споживачам здійснювався через КП «Криворіжтепломережа», яке в свою чергу закуповувало його у АТ «Криворізька теплоцентраль» і залишилось у нього в боржниках.

ВИЗНАЧИЛИ ОТРИМУВАЧА ГУМАНІТАРКИ

Ще одним ухваленим рішенням депутати визначили, що отримувачем гуманітарної допомоги, яка надходить для потреб Криворізької міської територіальної громади від іноземних та вітчизняних донорів, буде Криворізький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. У цьому структурному підрозділі виконкому міської ради має бути створено комісію для приймання гуманітарних вантажів. Таке рішення ухвалено на звернення Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Окрім того, криворізькі депутати ухвалили рішення придбати за кошти міського бюджету та передати безоплатно Баштанській районній держадміністрації та Зеленодольській міській територіальній громаді за їхніми зверненнями про допомогу OSВ плити, поліетиленову плівку, дріт, саморізи для відновлення інфраструктури на визволених територіях.

Загалом на вирішення питань, пов’язаних з військовим станом, з початку його запровадження, в міському бюджеті перерозподілено вже понад півмільярда гривень.
Однак, як твердить секретар міської ради Юрій Вілкул, інформація про освоєння цих коштів не може оприлюднюватись і надаватись депутатам, оскільки, як він висловився, заборонили військові. «Всі ці питання ідуть «Для службового користування,» - сказав він.

Втім, не виключаючи того, що окрема інформація під час воєнного стану дійсно може мати обмеження в доступі, засекречення всього масиву інформації щодо витрачання бюджетних коштів навряд чи можна вважати виправданим.

За цим стоїть як мінімум бажання уникнути громадського контролю за витрачанням коштів бюджету громади, який по доходах становить понад 9 мільярдів, по видатках - понад 10 мільярдів гривень.

Наталія ШИШКА,
«Домашня газета»,
ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Додати коментар