1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.67 (3 Votes)

Весь Кривий Ріг повідомляє читачам призовного віку та членам їх родин, яка відповідальність передбачена Законодавством України за ігнорування звернень працівників військоматів у телефонній чи письмовій формі

220522 18 min

Відповідно до ст. 210 Кодексу про адміністративні правопорушення України за неявку на виклик у ТЦК для визначення призначення у військовий час встановлено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 3400 до 5100 грн. з подальшою доставкою мобілізованого до ТЦК (Територіального центру комплектування).

Відповідно до ст. 337 Кримінального кодексу України, якщо призовник був проінформований про необхідність з'явитися в ТЦК під час телефонної розмови, за умови наявності доказів виклику, оформлених у належному процесуальному порядку, він може бути притягнутий до кримінальної відповідальності у вигляді штрафу від 5100 до 8500 грн. або до виправних робіт до одного року.

Відповідно до ст. 336 Кримінального кодексу України у разі подальшого ухилення військовозобов'язаним від виконання мобілізаційного розпорядження про направлення на проходження військової служби (у тому числі після проходження медкомісії) – призовника може бути притягнуто до кримінальної відповідальності у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

Національній поліції надано право затримувати військовозобов'язаних при порушенні ними законодавство про мобілізаційну підготовку та мобілізацію та доставляти їх до територіальних центрів комплектування (ст.ст. 259, 262 КУпАП, ч. 3 ст. 38 Закону України Про військовий обов'язок та військовий службу).

Юрій ПОТУПЧИК,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Додати коментар