1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

Діти-переселенці можуть отримати держдопомогу, навіть якщо евакуювалися без батьків, повіомляє Весь Кривий Ріг. Йдеться про 3 тис грн. на проживання. Про це розповіли під час брифінгу в Дніпропетровській обласній військовій адміністрації

240522 30 min

«В Уряді розробили механізм виплати коштів дітям, які були змушені виїхати у безпечніші регіони без батьків. Як і решта неповнолітніх переселенців, вони мають право на матеріальну допомогу. Це 3 тис грн», – зазначила головна спеціалістка Служби у справах дітей ДніпроОВА Алла Борисенко.

Аби оформити допомогу, дитина до 14 років та дорослий, що її супроводжує, повинні звернутися до органів соцзахисту за місцем тимчасового проживання. Там представник від імені дитини має написати заяву на отримання виплат. Хлопці та дівчата старші 14 років пишуть заяву самостійно.

Супроводжувати дітей можуть родичі, хрещені. Обов’язково – з документом, який підтверджує родинні зв’язки. А ще люди, уповноважені письмовою заявою від батьків піклуватися про дітей. Третя категорія – сім’ї, куди тимчасово влаштували хлопчиків і дівчаток.

«Може бути так, що дорослі не мають ніяких документів на дітей. Ні таких, що підтверджують сімейні стосунки. Ні наказу про тимчасовий прихисток неповнолітніх. У такому випадку радимо спершу звертатися до Служби у справах дітей. Фахівці нададуть необхідні довідки та витяги з реєстрів», – додала Алла Борисенко.

На час воєнного стану в Україні спростили процедуру влаштування у родини дітей, залишених без батьківського піклування. Їх можуть взяти до себе родичі або тимчасово прихистити небайдужі люди.

Загалом Дніпропетровщина прийняла понад 57 тис дітей-переселенців.

ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Дніпропетровщини
сайту Весь Кривий Ріг

Додати коментар