1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

На Дніпропетровщині знов працює реєстр речових прав, який закрили на початку війни, повідомляє Весь Кривий Ріг. Мешканці області можуть укладати договори купівлі-продажу нерухомого майна. Посвідчувати їх – у нотаріусів. Про це стало відомо на брифінгу в Дніпропетровській обласній військовій адміністрації

210522 2 min

«На початку війни держреєстри закрили, аби уникнути ворожих кібератак. Тепер вони відновили роботу – на неокупованих територіях та у регіонах, де не ведуться бойові дії. Мешканці області знов можуть продавати або купувати нерухомість. Зареєструвати договори – у 307 державних та приватних нотаріусів, яких затвердив Мінюст», – зазначив начальник Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Іван Легостаєв.

Він додав, що на період воєнного стану в Україні обмежили дії з нерухомістю.
Оформити продаж майна можна тільки у нотаріуса в тому районі або місті, де воно розташоване. І лише за особистої присутності власника.

«Відчужити можна тільки ту нерухомість, якою володіють не менше місяця. Однак це не стосується випадків отримання її у спадщину та поділу майна подружжя», – сказав Іван Легостаєв.

В Україні відновив роботу і Державний земельний кадастр.
«Наразі налаштовується взаємодія баз даних держгеокадастру з реєстром нерухомості. Як тільки її буде завершено, мешканці області знов зможуть укладати договори купівлі-продажу приватних будинків та земельних ділянок», – наголосив Іван Легостаєв.

Юлія ЛАПОЧКІНА,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Додати коментар